Jak czyścić poduszkę do rzucania. Najlepszy przewodnik po 2 krokach

Jeśli ciekawi Cię, jak wyczyścić poduszkę do rzucania, wystarczy, że wykonasz dwa zabiegi. Chociaż prawdą jest, że uważamy poduszki do rzucania za poduszki dekoracyjne, nadal ważne jest, abyśmy je odpowiednio konserwowali. Utrzymanie naszych poduszek w czystości sprawi, że będą trwać dłużej i dobrze wyglądać jak nowe, idealne do dekoracji pokoju.

Podobnie jak czyszczenie poduszek do ciała i innych poduszek do łóżek, metoda głębokiego czyszczenia poduszek do rzucania wykorzystuje maszynę. Jednak chcesz zrozumieć zalecenia i nie używać pralki, aby uniknąć uszkodzenia poduszki do rzucania. Kontynuuj czytanie poniżej i zacznij od dawania poduszkom niezbędnej kąpieli.

Jak czyścić poduszkę do rzucania. Najlepszy przewodnik po 2 krokach

Jak czyścić poduszkę do rzucania w pralce

Krok # 1. Przygotowanie

Sprawdź

Przede wszystkim chcesz sprawdzić poduszkę do rzucania pod kątem instrukcji prania. Na metce powinny znajdować się zalecenia producenta, których należy przestrzegać, aby przypadkowo nie uszkodzić poduszki. Pamiętaj, że poduszki do rzucania są wykonane z różnych materiałów, a niektóre mogą być niekompatybilne z pralką.

Przygotowanie

Po sprawdzeniu przywieszki na poduszkę zdejmij wszystkie poszewki, w tym poszewkę i element pozorny. Materiały te mogą mieć oddzielne instrukcje czyszczenia niż poduszka. Gdy masz już wkładkę do poduszki do rzucania, sprawdź, czy nie ma żadnych plam i potraktuj je łagodnym odplamiaczem.

Wczytaj

Zetrzyj plamy gąbką i pozostaw roztwór na 15 minut, w zależności od etykiety. Po zakończeniu możesz umieścić poduszkę do rzucania w torbie na pranie przed włożeniem jej do pralki. Niektórzy producenci poduszek do rzucania zalecają nawet pranie wielu poduszek lub dodanie ręczników, aby towarzyszyć poduszce do rzucania w pralce.

Krok # 2. Pranie i suszenie

Umyj

Najlepsza pralka do rzucania poduszek to coś bez mieszadła, najlepiej ładowana od przodu. Następnie wybierz najdelikatniejszy cykl i użyj ciepłej wody i łagodnego detergentu. Nigdy nie używaj wybielacza ani żrących chemikaliów, ponieważ mogą one zdeformować poduszkę.

Suszenie

Jeśli pralka jest wyposażona w mieszadło, postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi prania wielu poduszek. W ten sposób oprócz wybrania najdelikatniejszego cyklu równoważymy obciążenie. Po umyciu wysuszyć na powietrzu poduszkę do rzucania na zewnątrz lub w dowolnym miejscu wentylowanym.

Fluff

Gdy poduszka jest sucha w około 75%, możesz dokończyć ją w suszarce w trybie bez ogrzewania lub w suszarce bębnowej. Dodaj trochę piłek tenisowych do środka, aby odbić się również na poduszce, i pozostaw je, aż poduszka do rzucania zostanie dokładnie wysuszona. Podgrzewacz i piłki tenisowe puchną i przywracają poduszkę do formy oraz zapobiegają zbrylaniu się.

Kompletny przewodnik dotyczący bezpiecznego czyszczenia poduszek do rzucania

Usuwanie zapachów

Pamiętaj, że nie wszystkie poduszki do rzucania należy wkładać do pralki, a nawet czyścić wodą, taką jak jedwab, zamsz, wełna i skóra. Możesz utrzymać je w czystości, używając pokrowca, który zamiast tego umyjesz, a następnie od czasu do czasu wymieniasz. Jeśli nie możesz korzystać z pralki, a materiał się zabrudził, możesz go również odkurzyć, aby usunąć kurz i inne osady.

Przydatną wskazówką, aby odświeżyć poduszkę, jest nalanie sody oczyszczonej i pozostawienie jej na powierzchni. Następnie odkurz ją, aby usunąć również inne cząsteczki i napowietrzać poduszkę na zewnątrz. Pozwoli to wyeliminować zapachy bez konieczności prania poduszki.

Czyszczenie na sucho

Niektóre poduszki do rzucania mogą wskazywać, że można je czyścić tylko chemicznie. W przypadku tych produktów użyj gąbki zamoczonej w roztworze i wytrzyj poduszkę okrężnymi ruchami. Następnie osusz poduszkę ręcznikiem, aby namoczyć wilgoć przed wysuszeniem na powietrzu.

Wycieki i plamy

W przypadku wycieków, które wymagałyby usunięcia mydła, użyj gąbki lub ręcznika, aby namoczyć nadmiar płynu i zapobiec jego przeciekaniu przez poduszkę do rzucania. Następnie namocz gąbkę w wodzie i delikatnym mydle, aby zetrzeć plamę. Przetrzyj dotknięty obszar okrężnymi ruchami i użyj oddzielnej wilgotnej szmatki, aby usunąć pozostałości mydła przed wysuszeniem poduszki suszarką do włosów lub na zewnątrz.

Wkładki piankowe

A co z wkładkami z pianki do poduszek? Można założyć, że materiały piankowe nie są przeznaczone do pralki. Zamiast tego zanurz je w zlewie z ciepłą wodą i łagodnym detergentem, aby dokładnie wyczyścić.

Wypłukać w kolejnym zlewie z wodą bez wyżymania, a następnie wysuszyć na powietrzu wkładki przed użyciem.

Rzuć poszewki na poduszki

Czyszczenie poszewek na poduszki nie różni się niczym od czyszczenia samych poduszek. Oznacza to, że musisz postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie, jeśli musisz prać materiał ręcznie, maszynowo lub jeśli wymaga on czyszczenia na sucho. Do prania w pralce wybieraj tylko program delikatny i przestrzegaj zaleceń dotyczących detergentu i wody.

Następnie zawieś pokrowce na zewnątrz, aby całkowicie wyschły lub umieść je w suszarce, jeśli pozwala na to producent. Niektóre marki mogą nawet zalecać prasowanie poszewki na poduszkę.

Wniosek

Chociaż nie używamy naszych poduszek do rzucania tak często, jak poduszek do łóżek, utrzymanie ich w czystości jest nadal koniecznością, aby zapewnić im dłuższą żywotność. Aby dowiedzieć się, jak czyścić poduszkę do rzucania, wystarczy sprawdzić na etykiecie instrukcje producenta i odpowiednio ją wyprać. Zacznij od oddzielnego zdjęcia wszystkich osłon do czyszczenia.

Następnie wyczyść plamy, jeśli takie są, i umieść poduszkę w najdelikatniejszym cyklu prania. Nigdy nie używaj ostrych środków chemicznych i zawsze utrzymuj równowagę obciążenia. Na koniec osusz na powietrzu poduszkę do rzucania i włóż ją do suszarki piłeczkami tenisowymi.