Jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej? Wystarczy wykonać te sześć ważnych kroków. Usuń niechciany brud i brud, dokładnie je wyczyść i ulepsz.

Garaż jest budowany dla samochodu lub pojazdów, aby chronić je przed różnymi warunkami pogodowymi, ale niektórzy właściciele domów umieszczają tam narzędzia mechaniczne i inne, co jest bardzo powszechne. Czasami mechanicy wykorzystują tę lokalizację do wykonywania napraw samochodowych. Dlatego ważne jest, aby był uporządkowany i czysty.

Ale jak usunąć te brudy i inne plamy z podłogi garażu? Z jakich procedur i metod możesz skorzystać? Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje kilku producentów środków czyszczących do ich zastosowań. Nie miałbyś nic przeciwko rozlewaniu za dużo lub nakładaniu za mało. Nie martw się, nawet w przypadku różnych podłóg garażowych, ponieważ możesz je wyczyścić zgodnie z odpowiednią procedurą. Ta metoda czyszczenia ma zastosowanie również do winylu lub płytek.

Dlaczego sprzątanie garażu jest koniecznością?

Czyszczenie to sposób na odświeżenie, reorganizację i oczywiście usunięcie całego brudu, brudu i materiałów bezużytecznych. Może to sprzątanie zajmie kilka godzin, ale na pewno będziesz zachwycony. Dobrze będzie również, jeśli zdecydujesz się posprzątać garaż w jasny dzień, ponieważ podczas sprzątania musisz umieścić wszystkie rzeczy na zewnątrz, aby uzyskać dostęp do wszystkich powierzchni.

Podłoga odgrywa znaczącą rolę w naszym bezpieczeństwie. Nieoczyszczona powierzchnia może powodować pleśń i pleśń, powodując, że jest śliska, co prowadzi do wypadków. Poza tym usunięcie brudu pozwoli Ci na swobodne poruszanie się.

Kroki czyszczenia podłogi garażu

Jeśli nie chcesz używać lub nie masz myjki ciśnieniowej i masz betonową podłogę w garażu, nadal możesz wykonać tę pracę. Ale przede wszystkim musisz założyć rękawiczki do czyszczenia, aby zapobiec alergicznym reakcjom skórnym i starym ubraniom. Zawsze pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności. Najlepiej byłoby przygotować narzędzia do czyszczenia, które ułatwią czyszczenie. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej i osiągnąć swój cel w jeden dzień!

Krok 1. Wybierz środek czyszczący lub koncentrat

W przeciwieństwie do myjki ciśnieniowej, kurz i twarde plamy można czyścić samą wodą. Ponieważ jednak nie posiadamy myjki ciśnieniowej lub wolimy myć ją ręcznie, należy dobrać odpowiednie środki czyszczące. Wybór odpowiedniego będzie zależeć od materiałów użytych w twoim garażu. Załóżmy, że masz podłogę winylową i kupiłeś środek do czyszczenia podłóg betonowych; wydaje się w porządku, ale może uszkodzić twoją podłogę. Na pewno jest o wiele lepiej.

Ocet i soda oczyszczona jako środek czyszczący, ale niektórzy ludzie nie wierzyli. Ale tak, możesz użyć dowolnego octu, aby usunąć brud, pleśń i pleśń. Jeśli masz większy garaż, sam ocet może nie być dobrym rozwiązaniem. To dlatego, że potrzebuje dużo czasu i ma nieprzyjemny zapach.

Soda oczyszczona jest bardziej skuteczna, jeśli jest zmieszana z octem. Dodaj sodę do octu. Dodaj dwie części octu i jeden kawałek sody oczyszczonej. Ze względu na niepokój o to, jak może ustąpić zapach tego środka, możesz dodać od jednego do dwóch kawałków cytryny. To też może być świetny wybór. W końcu to ekologiczny środek czyszczący do domu.

Krok 2. Oczyść powierzchnię

Po umieszczeniu pojazdu na zewnątrz i innych rzeczach wyczyść podłogę za pomocą miotły lub szczotki, aby usunąć brud i brud. Jeśli masz gniazdka elektryczne blisko podłogi, uszczelnij je lub zawiń, aby woda nie dostała się do środka. Powinieneś również sprawdzić, czy nie ma otwartych przewodów i czyścić je, jeśli znajdziesz. Następnie sprawdź system odprowadzania wody.

Krok 3. Zwilż powierzchnię

Niektórzy ludzie są zdezorientowani, czy muszą zwilżyć powierzchnię, czy zastosować środek czyszczący. Jednak większość ludzi spłukuje obszar przed nałożeniem środka czyszczącego, głównie jeśli używają środka czyszczącego. Nie zaleca się wysychania niektórych środków czyszczących na powierzchni, ponieważ mogą one powodować powstawanie białych plam lub pozostawiać białe ślady.

Krok 4. Zastosuj czystsze rozwiązania

Teraz, po zmoczeniu powierzchni, zastosuj swoje roztwory czyszczące. Do dokładnego rozprowadzenia można użyć zraszacza ogrodowego. Jeśli nie masz zraszacza ogrodowego, którego możesz użyć, możesz zrobić majsterkowanie, używając pustej plastikowej butelki i wykonaj co najmniej 5 do 6 otworów.

Krok 5. Szoruj powierzchnię

Jeśli znajdziesz trudne do usunięcia plamy, zmiękcz je, szorując szczotką. W razie potrzeby zastosuj roztwór czyszczący. Pozostaw roztwór na co najmniej 5 minut. Jeśli wolisz mieszankę octu i sody oczyszczonej, odstaw ją na 10 minut.

Krok 6. Spłucz wodą

Użyj węża ogrodowego do spłukania roztworów czyszczących. To o wiele lepsze niż używanie łyżki. Proces będzie szybszy i bardziej wydajny. Po spłukaniu roztworów czyszczących należy uważać, aby nie rozpryskiwać wody na uszczelnione lub owinięte gniazdka elektryczne i przewody.

To okładka!

Teraz, gdy nauczyłeś się czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej, znowu czujesz się zakłopotany. Czyszczenie nie jest już skomplikowane bez myjki ciśnieniowej. Możesz usunąć pleśń, pleśń i plamy. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak używać mydła z myjką ciśnieniową i jak wkładać mydło do myjki ciśnieniowej.