Jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak wyczyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej? Cóż, używając detergentu, sody oczyszczonej, octu, soku z cytryny i innego środka czyszczącego, możesz wyczyścić podłogę garażu, jeśli myjka ciśnieniowa jest uszkodzona i nie wiesz, jak jej używać.

Konieczność czyszczenia podłogi z płytek może nie być twoją ulubioną czynnością, ale jeśli nie będziesz sprzątać wszystkiego zgodnie z harmonogramem, może to spowodować wiele śmieci i brudu, które spowodują pogorszenie stanu garażu.

Jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Istnieje kilka prostych technik mycia podłogi garażu, gdy nie masz myjki elektrycznej lub nie musisz tracić czasu i energii na jej wyjmowanie. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o czyszczeniu garażu bez myjki ciśnieniowej, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Przyjrzyjmy się temu głęboko.

Kroki czyszczenia podłogi garażu bez myjki ciśnieniowej

Czyszczenie garażu bez myjki ciśnieniowej to żmudne zadanie, głównie jeśli nie wiesz, jak korzystać z myjki wysokociśnieniowej. W tym artykule omówiono inne alternatywy myjek ciśnieniowych do czyszczenia brudnej podłogi garażu. Więc przestań myśleć więcej o tym, jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej. Poniżej wymieniliśmy kilka fantastycznych technik, które pomogą Ci w uprzątnięciu garażu za jakiś czas. Zacznijmy!

Krok 1. Oczyść garaż

Pierwszym krokiem jest po prostu usunięcie z ziemi wszystkiego, co nie jest bezpiecznie przymocowane. Poluzuj wszelkie luźne zanieczyszczenia, które mogą wystąpić podczas procesu czyszczenia, powodując ich zniszczenie. Zacznij od usunięcia wszystkich samochodów, rowerów trójkołowych, instrumentów, zlewni, kartonów i innych różnych przedmiotów z garażu, aż do zakończenia mycia. Rzeczy na stojakach mogą zostać pozostawione, jeśli nie znajdują się na drodze wody z prysznica, dysz lub detergentu.

Krok 2. Chroń płyty gipsowo-kartonowe i gniazdka

Odsłonięta płyta gipsowo-kartonowa jest szczególnie podatna na degradację wody. Może być papkowaty i delikatny; utrata organizacji to typ. Pleśń szybko się rozwinie, stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa w domu. Prawdopodobnie owinąć trzy stopy odsłoniętej płyty gipsowo-kartonowej, odmierzonej od podłogi takim arkuszem lub inną tkaniną, aby zapobiec uszkodzeniom. Zabezpieczy to również wszelkie wtyczki garażowe, które mogą się tam znajdować. Wyszczotkuj podłogę, aby pozbyć się brudu, brudu lub śmieci, które mogły się nagromadzić. Po użyciu środków czyszczących praca będzie znacznie czystsza.

Krok 3. Do usuwania plam użyto naturalnych kwasów

Zarówno ocet, jak i sok z cytryny są kwaśnymi substancjami, które mogą usuwać plamy. Ze względu na metalowe przedmioty, w tym rowery i sprzęt, korozja jest powszechnym przebarwieniem wewnątrz garażu. Za każdym razem, gdy wyciągniesz stalowe sklepienia lub pionowe półki, możesz zobaczyć jeszcze jedną zardzewiałą smugę. Chociaż znalezienie rdzy może być irytujące, zazwyczaj łatwo jest ją wyeliminować. Skieruj go na przebarwienia, sok z cytryny lub nałóż biały ocet.

Poczekaj tylko pięć minut na schłodzenie przed dodaniem dodatkowego smaru. Zeskrob i wyszoruj plamy za pomocą ostrej szczotki z włosia. Bez względu na to, czy to nie zadziałało, a rdzewienie nadal wydaje się widoczne, kontynuuj technikę lub po prostu użyj profesjonalnego środka. Jeśli przebarwienia są szczególnie uporczywe, można zastosować kwas tetraoctowy. Związek ten, często nazywany chlorowodorem, jest silnie kwaśny. Pomaga usunąć uporczywe plamy z podłogi garażu. Możesz również przeczytać, jak czyścić betonowe podłogi garażowe.

Krok 4. Korzystanie z kuwety dla kotów

Jeśli masz kota i często zauważasz plamy tłuszczu w garażu, może on znaleźć nowe przeznaczenie dla kuwety dla kotów. Żwirek dla kota pochłania dużo płynów i może pomóc w usuwaniu tłustych plam z podłogi bez użycia środków chemicznych.

Ale do działania tej strategii wymagane są śmieci na bazie gliny. Pokryj plamy dużą ilością i pozostaw. Następnie wyczyść śmieci, a następnego dnia sprawdza kolory.

Pozostałości plam mogą pozostać już następnego dnia. Jeśli tak jest, wymień brudne śmieci na świeżą kupę i pozwól im siedzieć przynajmniej raz na noc. Żwirek Kitty nadaje się do sprzątania nowych bałaganów i uporczywych miejsc w garażu; może to jednak potrwać kilka dni.

Krok 5. Używanie detergentu do prania

Odrobina proszku do prania świetnie sprawdzi się w różnych miejscach garażu. Przynieś na stół wiadro gorącej wody oraz paczkę detergentów. Wlej dużą ilość detergentu w miejsce, aż wszystko zostanie całkowicie pokryte. Zeskrob plamę twardą gąbką zamoczoną w gorącej wodzie. Podczas czyszczenia będziesz musiał mocno naciskać. Kiedy skończysz, całkowicie wymaż tyle roztworu, ile chcesz, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Was po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy otrzymacie odpowiedź, jak czyścić podłogę garażu bez myjki ciśnieniowej. Opisaliśmy wszystkie kroki i techniki, takie jak ocet, sok z cytryny, roztwór kotka, a detergent do prania działa cuda w sprzątaniu garażu. Dziękuję, przyjaciele, że nareszcie jesteście z nami w kontakcie! Najlepiej też wiedzieć, jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej oraz jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.