Jak czyścić podkładkę Whirlpool Cabrio? 5 prostych kroków!

Zgadnij, jak czyścić myjkę Whirlpool Cabrio? Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego Twoja pralka ma śmierdzący zapach, nawet po umyciu jej wybielaczem lub środkiem do czyszczenia pralek, przeczytaj dalej.

Tym razem spróbuj prawidłowo wyczyścić swoją pralkę Whirpool Cabrio i usuń wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Jak czyścić podkładkę Whirlpool Cabrio? 5 prostych kroków!

Nie martw się; Wymieniłem kroki, które należy wziąć pod uwagę podczas czyszczenia pralki. Twoja pralka wymaga czyszczenia. W końcu czyści wszystkie twoje rzeczy. Myjkę należy odpowiednio czyścić raz na 30 cykli lub przynajmniej raz w miesiącu. Pomoże to odświeżyć pralkę, pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i odciąć formy. Czyszczenie prania jest tak samo ważne, jak dbanie o pralkę. Nawet jeśli masz podkładkę ładowaną od przodu, podkładkę ładowaną od góry lub jakąkolwiek podkładkę, muszą one być czyste. Usunie nieprzyjemny zapach, zniszczy bakterie i osady kamienia. Jest o wiele więcej do poznania, więc czytaj dalej!

Kroki czyszczenia pralki Whirlpool Cabrio

Płukanie pralki może nie wystarczyć. Ponieważ pralka koncentruje się na czyszczeniu ubrań w każdym cyklu, bakterie gdzieś się przemieszczają i mogą powodować problemy z oddychaniem i nieprzyjemne zapachy oraz tworzyć ciemne plamy w pralce. Dlatego czyszczenie pralki jest niezbędne, aby uniknąć lub zapobiec jej ponownemu wystąpieniu. Ponadto możesz ustawić datę, aby go posprzątać, upewniając się, że nie zapomnisz. Jeśli chcesz wyczyścić pralkę dziś lub jutro, konieczne jest jej prawidłowe czyszczenie. Często myśleliśmy, że wypłukanie go po użyciu jest dobre, ale smutno to powiedzieć, a tak nie jest. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wyczyścić podkładkę Whirlpool Cabrio:

Krok 1. Opróżnij bęben

Otwórz pokrywę lub drzwi pralki. Jeśli włożyłeś ubrania do pralki lub trzymałeś jakieś rzeczy w pralce, najpierw je wyciągnij lub wyjmij. Zawsze lepiej nie wkładać niczego do bębna, ponieważ może to powodować nieprzyjemny zapach.

Krok #2. Przygotuj swój środek do czyszczenia pralek

Istnieje kilka proszków i tabletek do czyszczenia spryskiwaczy, których możesz użyć. Możesz obejrzeć je online lub kupić w pobliskich sklepach. Ma zastosowanie w czyszczeniu pralki i jest skuteczniejszy niż zwykłe detergenty.

Krok #3. Umieść środek do czyszczenia pralki

Wlej środek czyszczący do pralki do kosza lub bębna pralki. Należy uważać, aby nie wlać środka do czyszczenia pralek do dozownika detergentu, ponieważ podczas ładowania cyklu może on mieć różny wpływ na ubrania. Nie zaleca się dodawania innych środków chemicznych podczas czyszczenia pralki środkiem do czyszczenia pralek.

Krok #4. Rozpocznij cykl

Zamknij pokrywę lub drzwi pralki. Następnie dotknij podkładki Clean, która znajduje się w Twojej pralce Whirlpool Cabrio. Następnie naciśnij przycisk Start/Pauza przez co najmniej 3 sekundy, aby rozpocząć cykl.

Krok #5. Po cyklu

Po zakończeniu cyklu pralki dotknij wirowania i płukania. Spłucze myjkę. Wskazane jest, aby otworzyć pokrywę i pozostawić ją do wyschnięcia pralki, aby zapobiec gromadzeniu się nieprzyjemnych pozostałości. Więc, voila, gotowe. Jeśli Twoja pralka nie ma przycisku czyszczenia, możesz ją wyczyścić, używając gorącej wody i kubka chloru do pralki. Następnie wiruj w regularnym cyklu i spłucz. Pozostaw pokrywę lub drzwi pralki otwarte, aby wyschły.

Znaczenie czyszczenia pralki

Po użyciu pralki kilka razy w tygodniu, lepkie resztki detergentu, bakterie i pleśń z ubrań zaczną się gdzieś gromadzić. Wymieniłem trzy główne powody, dla których musisz wyczyścić pralkę i jak wpływa to na jej działanie. Pomoże Ci również zrozumieć, jak ważne jest czyszczenie pralki.

#1. Problemy z oddychaniem

Być może jeszcze tego nie słyszałeś, ale tak się dzieje. Podczas prania ubrań, aby usunąć brud za pomocą pralki, pralka zbiera i może rozprowadzać bakterie, zamiast je usuwać. Pleśń może wywołać reakcję alergiczną lub objawy astmy u osób uczulonych na pleśnie.

#2. Czarna pozostałość

Ta czarna pozostałość pochodzi z pozostałości mydła lub detergentu, które gromadzą się w pokrywie lub drzwiczkach pralki. Innym razem można go również zauważyć w bębnie lub koszu. Ta pozostałość może przykleić się do twoich ubrań i pozostawić czarne ślady.

#3. Czarne plamy na ubraniach

Jeśli po użyciu pralki zauważysz czarne ślady na ubraniach, może to być również spowodowane kamieniem. Ten kamień to biała, kredowa pozostałość widoczna w maszynie. Poza tym spowoduje to również awarie niektórych części pralki.

#4. Nieprzyjemny zapach

Nieprzyjemny zapach może przybrać nietypowe zapachy. Niektórzy twierdzą, że pachnie nieprzyjemnie, śmierdząco i obraźliwie, ale wszystkie są powodowane przez te same bakterie i pleśnie. Zapach utknie w Twoich ubraniach nawet po ich wypłukaniu. Czyszczenie pralki usunie zapachy i nie spowoduje nieprzyjemnych zapachów w ubraniach. Dowiedz się, dlaczego moja pralka pachnie i jak temu zapobiegać i czyścić.

To okładka!

Mamy nadzieję, że masz teraz nowe pomysły na to, kiedy i jak czyścić pralkę Whirlpool Cabrio. Czysta pralka znacząco wpłynie na jej wydajność i wydajność. Monitorowanie i czyszczenie pralki co najmniej raz w miesiącu jest konieczne, aby ograniczyć konserwację i uszkodzenia. Przeczytaj również, jak czyścić formę z uszczelki przedniej pralki i jak czyścić węże spustowe spryskiwaczy.