Jak czyścić podkładkę Maytag? Osiem prostych kroków dla Ciebie!

Musisz zrozumieć, jak czyścić podkładkę Maytag. Twoja pralka wygląda na brudną i ma nieprzyjemny nieprzyjemny zapach? Następnie nadszedł czas, aby dokładnie go wyczyścić. Niezbędne jest czyszczenie pralki Maytag przynajmniej raz w miesiącu.

Urządzenia, które zazwyczaj wykorzystują wodę do swojego funkcjonowania, są najbardziej zaniedbanymi urządzeniami, jeśli chodzi o czyszczenie. Pralki to niezbędne urządzenie każdego gospodarstwa domowego. Czyszczenie pralki powinno być częścią Twojej comiesięcznej rutyny czyszczenia.

Jak czyścić podkładkę Maytag? Osiem prostych kroków dla Ciebie!

Resztki detergentów mogą gromadzić się wewnątrz pralki Maytag, wpływając na dopływ wody i system odpływowy. Te pozostałości mydła i nagromadzone minerały muszą zostać oczyszczone, aby zapewnić prawidłowy przepływ wody.

Dodatkowo wilgotne środowisko pralki może powodować powstawanie bakterii i grzybów. Te mikroorganizmy mogą powodować nieprzyjemny zapach pralki. Ten zapach może również przenosić się na ubrania. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby poznać porady i wskazówki dotyczące czyszczenia pralki Maytag.

Kroki, jak czyścić podkładkę Maytag:

Poniżej podano kroki, jak wyczyścić podkładkę Maytag. Przeczytaj je uważnie przed kontynuowaniem.

Krok nr 01. Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem jest opróżnienie pralki. Następnie wyłącz zasilanie elektryczne urządzenia ze względów bezpieczeństwa. Załóż gumowe rękawiczki, aby zapobiec wysuszeniu lub szorstkości dłoni.

Krok nr 02. Wyciągnij podkładkę ze ściany

Zacznij od odciągnięcia pralki od ściany i odkurz za nią, aby pozbyć się brudu. Ponieważ podkładka jest umieszczona bezpośrednio na ścianie, kurz może się gromadzić. Jeśli nie jest czyszczony przez długi czas, może gromadzić się kurz. Sprawdź również wszystkie węże i zawory. Jeśli zauważysz jakiekolwiek usterki w połączeniach lub wężach, wymień je samodzielnie lub wezwij hydraulika.

Krok 03. Przygotuj środek czyszczący

Użyj środka czyszczącego do czyszczenia zewnętrznej części pralki Maytag. Możesz użyć dostępnych na rynku środków czyszczących lub samodzielnie przygotować. Jednak środki czyszczące dostępne na rynku mogą być drogie i zawierać agresywne chemikalia.

Możesz przygotować środek czyszczący w domu, używając dwóch podstawowych rzeczy. Weź szklankę ciepłej wody i dodaj do niej dwie do trzech łyżek detergentu. Twój środek do czyszczenia wodą z mydłem jest gotowy do użycia.

Za pomocą gąbki wyczyść powierzchnię myjki, a następnie przetrzyj ją ściereczką z mikrofibry. W razie potrzeby możesz użyć peelingu, aby pozbyć się uporczywych plam.

Krok nr 04. Wyczyść dozownik lub szufladę na detergent

Wyciągnij dozownik detergentu z pralki. Spłucz ciepłą wodą, aby pozbyć się nagromadzonych resztek mydła. Przed ponownym przymocowaniem go do pralki upewnij się, że jest przypalony. Dozownik można wysuszyć ściereczką z mikrofibry.

Jeśli Twoja pralka Maytag nie jest zdejmowana, wyczyść ją środkiem czyszczącym za pomocą gąbki, a następnie wytrzyj ją miękkim ręcznikiem. Konieczne jest wyeliminowanie całego brudu i nagromadzenia mydła z dozownika detergentu.

Do czyszczenia szufladki na detergent można również użyć octu. Najpierw wlej około dwóch do trzech łyżek octu do szuflady na detergent. Następnie wyczyść go za pomocą gąbki do czyszczenia wodą z mydłem. Na koniec wytrzyj do czysta miękkim ręcznikiem lub ściereczką z mikrofibry. Możesz również chcieć wiedzieć, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

Krok nr 05. Wyczyść wnętrze podkładki Maytag

Aby wyczyścić wnętrze pralki Maytag, będziesz musiał ponownie podłączyć urządzenie. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że zewnętrzna część pralki jest całkowicie sucha.

Aby dobrze wyczyścić pralkę i usunąć nieprzyjemny zapach, użyj środka czyszczącego. Możesz zrobić domowy środek czyszczący, używając trzech głównych składników; szklanka wody, dwie łyżki sody oczyszczonej i szklanka octu. Wymieszaj je, aby przygotować spieniony roztwór, a następnie użyj sztywnej nylonowej szczotki do wyszorowania bębna lub wanny.

Krok nr 06. Uruchom pralkę na pustym cyklu ciepłej wody

Po wyczyszczeniu bębna lub wanny od wewnątrz, przepłukamy bieżącą myjkę w cyklu gorącej wody. Weź dwie łyżki proszku do prania i wlej je do szuflady na detergent.

Jeśli Twoja pralka ma szufladę na wybielacz, wlej do niej kilka łyżek wybielacza. Następnie uruchom pralkę opróżnioną w intensywnym cyklu gorącej wody. Ten krok ma na celu usunięcie wszystkich nagromadzonych pozostałości detergentu z bębna lub bębna.

Krok #07. Wyczyść pokrywę lub drzwi

Nie zapomnij wyczyścić uszczelki i drzwi lub pokrywy pralki Maytag. Dodaj około jednej szklanki octu do już przygotowanego roztworu wody z mydłem. Użyj tego roztworu do wyczyszczenia uszczelki i drzwi lub pokrywy pralki.

Ocet usunie pleśń i bakterie zgromadzone w pokrywie lub uszczelce drzwi. Możesz także użyć środka do czyszczenia szkła, aby wyczyścić zewnętrzną stronę drzwi pralki Maytag ładowanej od przodu.

Krok #08. Wytrzyj podkładkę

Na koniec wytrzyj wnętrze pralki suchym ręcznikiem. Następnie zostaw uchylone drzwi lub pokrywę na godzinę lub dwie w celu wentylacji.

To okładka!

Niezbędna jest wiedza o tym, jak czyścić pralkę Maytag przynajmniej raz w miesiącu. Dodatkowo, przynajmniej raz w tygodniu, zostaw drzwiczki pralki otwarte, ponieważ wilgoć wewnątrz bębna lub wanny może powodować pleśń i rozwój bakterii. Na koniec warto wiedzieć, jak zresetować podkładkę Maytag.

Czyszczenie octem usunie wszystkie bakterie i grzyby, które są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu w pralce. Właściwe czyszczenie i konserwacja myjki zwiększy jej żywotność i funkcjonalność.