Jak czyścić podkładkę LG Waveforce? 4 proste kroki!

Planujesz wyczyścić podkładkę LG, ale nie wiesz, jak wyczyścić podkładkę LG waveforce? W tym artykule przedstawiono kilka prostych kroków, dzięki którym można szybko i bez wysiłku wyczyścić pralkę LG.

Pralki LG są bardzo lubiane przez kupujących. Dlatego są stworzone z myślą o trwałości, ale pełnią też szereg funkcji.

Jak czyścić podkładkę LG Waveforce? 4 proste kroki!

LG WaveForce to prosty sposób na zwiększenie ruchu bębna i strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, aby zapewnić doskonałą wydajność prania i czyszczenia, zachowując jednocześnie delikatność dla odzieży. Czyszczenie wanny co miesiąc za pomocą funkcji czyszczenia wanny może pomóc zminimalizować ryzyko gromadzenia się nieprzyjemnych zapachów, proszku do prania i osadów oraz zmaksymalizować wydajność prania. Dowiedz się więcej o czyszczeniu pralki LG, czytając ten artykuł.

Kroki czyszczenia pralki LG Waveforce

Oto kilka prostych kroków, jak wyczyścić podkładkę Waveforce LG:

Krok 1. Czyszczenie wanny

Przed rozpoczęciem cyklu czyszczenia wanny wykonaj następujące czynności konserwacyjne. Najpierw wyjmij dozownik i dokładnie go wyczyść, a następnie za pomocą wybielacza i wody wyczyść uszczelkę wokół otworu wanny i wewnątrz wanny. Następnie ręcznie opróżnij filtr pompy. Po wykonaniu wszystkich tych kroków możesz rozpocząć cykl czyszczenia. Aby skorzystać z funkcji czyszczenia wanny, najpierw musisz kupić środek do czyszczenia wanny, który zwykle jest wybielaczem w płynie lub proszkiem, oraz środek do czyszczenia tabletek.

W zależności od rodzaju roztworu czyszczącego, każdy z tych środków do czyszczenia wanien jest używany inaczej. We wszystkich tych przypadkach postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Załaduj wybielacz w płynie do przegródki z napisem „wybielacz w płynie”. Wyjmij i odłóż na bok kubek i tackę na detergent w płynie oraz środek do czyszczenia proszkiem w głównej komorze pralki na środek do czyszczenia proszku. Natychmiast włóż tabletkę do pralki, aby ją oczyścić; nie wkładaj środka do czyszczenia tabletek w uchwyt dozownika. Przed rozpoczęciem procesu czyszczenia upewnij się, że wanna spryskiwacza nie jest zajęta. Aby uruchomić pralkę, naciśnij przycisk zasilania. Aby wyczyścić wannę:

 • Obróć uchwyt przełącznika cykli lub naciśnij przycisk cyklu mycia wanny, aby uruchomić wskaźnik.
 • Kliknij przycisk Start po zamknięciu pokrywy lub tacy. Wskaźnik mycia wanny pozostanie, a na ekranie monitora pojawi się TCL.
 • Aby usunąć wszelkie ślady, wytrzyj bramę do czysta po każdym cyklu czyszczenia wanny i mycia, w tym wewnątrz osłony drzwi.
 • Pozostaw szeroko otwarte drzwi, aby umożliwić wysuszenie wnętrza pralki, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów. Pranie nie może być napełniane podczas czyszczenia wanny, a jeśli zaczniesz odczuwać powtarzający się zapach, wyczyść wannę dwa razy i raz w tygodniu przez trzy tygodnie.
 • Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak czyścić węże odpływowe pralki.

  Krok 2. Wyczyść dozownik

  Podnieś dozownik do przodu, aż się zatrzyma. Odkryj wgłębioną zakładkę, która znajduje się pomiędzy komorami na wybielacz i zmiękczacz do tkanin. Wyciągnij tackę na proszek do prania z kosza na pranie, naciskając klapkę. Po wyrzuceniu tacy dozownika zajrzyj do wnętrza komory, aby sprawdzić, czy coś nie blokuje przepływu płynu do pojemnika. Po wyjęciu dozownika na mydło w płynie odłącz adaptery od naczynia i umyj każdą nasadkę gorącą wodą i małą delikatną szczoteczką. Dokładnie wyczyść tacę, na przykład spód. Następnie dokładnie wyczyść wnętrze dozownika podczas wyjmowania tacki. Po umyciu i wypłukaniu dozownika środka czyszczącego ponownie załóż okucia i zamień dozownik na pralkę.

  Krok 3. Wyczyść filtry wlotowe

  Wyłącz zasilanie w oprawie ściennej. Aby wyłączyć pralkę, naciśnij przycisk zasilania i odłącz go przed praniem. Całkowicie wyłączyć obie dysze wodne. Zdemontować ścieżki zimnej i ciepłej wody z tyłu pralki. Po wyłączeniu instalacji wodnej w hydrantach pozostanie trochę wody. Umieść miskę pod wężami, aby zebrać nadmiar wody. Stosując proste sugestie, podnieś filtr z zaworów dyszy za pomocą narzędzi ręcznych z igłami lub innego narzędzia chwytającego. Namocz je w białym occie lub płynie do czyszczenia łusek cytryny na kilka minut. Uważaj, aby nie uszkodzić poboru wody. Dokładnie umyj w gorącej wodzie, aż wszystkie ślady nagromadzenia zostaną usunięte.

  Krok 4. Oczyść powierzchnię podkładki

  Do czyszczenia powierzchni zewnętrznych należy używać ciepłej wody, nieściernego detergentu i czyścić z zewnątrz dowolną miękką szmatką. Zachowaj ostrożność i nie używaj denaturatu ani podobnych produktów, takich jak wełna stalowa, ponieważ mogą one uszkodzić zewnętrzną część urządzenia. Najlepiej też wiedzieć, dlaczego moja pralka śmierdzi.

  To okładka!

  Ten artykuł zawiera pełną procedurę czyszczenia myjki Waveforce LG; po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, jeśli nadal występuje zapach lub pralka nie jest czysta zgodnie z wymaganiami, zadzwoń do obsługi klienta LG w celu uzyskania pomocy. Może to być usterka, którą należy natychmiast usunąć. Możesz także przeczytać o tym, czym jest pleśń, naprawdę? różnica między pleśnią a pleśnią.