Jak czyścić pod pralką i suszarką? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak czyścić pod pralką i suszarką? Czy udałeś się za suszarkę, aby odzyskać ubranie, aby znaleźć nagromadzone za nim maź i brud? Nie musisz panikować, w tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy czyszczenia pralki i suszarki.

Pralka i suszarka to najpotrzebniejsze urządzenie w każdym gospodarstwie domowym, ułatwia pracę oraz oszczędza czas i energię. Oba te urządzenia wymagają dobrej pielęgnacji i konserwacji. Możesz wyczyścić przód i wnętrze pralki i suszarki, ale większość ludzi zapomina o czyszczeniu za i pod urządzeniami.

Zazwyczaj brud, kłaczki, drobne elementy odzieży, takie jak skarpetki, a nawet detergent, mogą dostać się pod suszarkę, dlatego należy je wyczyścić. Gromadzenie się kłaczków jest niebezpieczne. Włókno jest łatwopalne i może spowodować pożar. Jeśli nigdy nie sprzątałeś za pralką i suszarką, powinieneś natychmiast rozpocząć czyszczenie. Nagromadzony kurz i zanieczyszczenia pod pralką i suszarką zaskoczą Cię.

Kroki czyszczenia pod pralką i suszarką

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie: jak czyścić pod pralką i suszarką? Podsumowaliśmy dla Ciebie całą procedurę w krokach podanych poniżej. Przeczytaj je uważnie, aby wyczyścić je pod pralką i suszarką, i postępuj zgodnie z każdym krokiem.

Krok 1. Wyłącz urządzenia

Pierwszym krokiem jest odłączenie urządzeń. Wyłącz urządzenie i wyjmij wtyczkę z wyłącznika. Nigdy nie ignoruj ​​tego kroku, to dla twojego bezpieczeństwa. Użycie wody w dalszych krokach może zwiększyć ryzyko porażenia prądem, jeśli urządzenia nie zostaną wyłączone.

Zamknąć zawory dopływu ciepłej i zimnej wody pralki. Zawory znajdują się na ścianie za podkładką. Czerwony zawór wskazuje dopływ ciepłej wody, a niebieski zawór wskazuje dopływ zimnej wody. Pamiętaj również, aby wyjąć wąż doprowadzający wodę zza pralki. Zapobiegnie to wyciekowi wody podczas czyszczenia. Wystarczy wyjąć i umieścić wąż wewnątrz myjki.

Krok 2. Wyciągnij jednostki ze ściany

Teraz pociągnij jednostkę do przodu. Ten krok nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Musisz zdjąć pralkę i suszarkę ze ściany. Trzeba jednak bardzo uważać, aby nie zarysować podłogi. Drapanie podłogi podczas wykonywania tego kroku może pozostawić trwałe ślady na podłodze. Możesz użyć ślizgających się urządzeń, aby ułatwić sobie pracę. Glide sprzęt można znaleźć w każdym sklepie. Po prostu umieść ślizgacz pod swoją jednostką i popchnij go do przodu lub do tyłu. Nie spowoduje to żadnych szkód, takich jak zadrapania lub rozdarcia na Twojej podłodze.

Krok 3. Odkurz powierzchnie

Po wyciągnięciu urządzenia z suszarki rozpoczyna się czyszczenie. Możesz użyć miotły i szufelki lub odkurzacza. Preferowane jest stosowanie próżni, ponieważ są one bardziej wydajne. Odkurzacz pozbędzie się wszystkich zanieczyszczeń i wszystkich drobnych cząsteczek kurzu. Powinieneś zacząć od odkurzania podłogi, ścian i tylnej części urządzenia, ponieważ te obszary są najbrudniejsze ze wszystkich. Upewnij się, że wyczyściłeś wszystkie kłaczki z tyłu i od spodu suszarki.

Krok 4. Użyj roztworu czyszczącego

Następnie użyj roztworu czyszczącego, aby dokładnie wyczyścić obszar za i pod urządzeniami. Możesz użyć przyniesionego do sklepu lub domowego środka czyszczącego do czyszczenia do czyszczenia. Możesz sprzątać w domu, używając rzeczy dostępnych w Twojej kuchni. Weź dwie szklanki wody i dodaj do niej kilka kropli mydła do mycia naczyń. Użyj gąbki i środka czyszczącego do wyszorowania ścian, podłogi i urządzenia. Nie bądź ostry podczas szorowania. Delikatnie wyczyść wszystkie powierzchnie. Następnie za pomocą wilgotnego ręcznika lub starej koszulki zetrzyj roztwór. Nie zapomnij wyczyścić boków urządzeń. Dowiedz się, jak czyścić suszarkę LG.

Krok 5. Wyczyść filtr kłaczków i odpowietrznik

Najważniejszą częścią czyszczenia suszarki jest czyszczenie filtra kłaczków i rury odpowietrzającej. Aby wyczyścić filtr kłaczków, odłącz go od suszarki. Zanieś to do zlewu. Użyj mydła i wody, aby dokładnie go wyczyścić. Przed ponownym umieszczeniem filtra kłaczków wyczyść szczelinę odkurzaczem. Wyjmij rurę wentylacyjną z okapu. Delikatnie wyciągnij otwór wentylacyjny z pralni. Podczas wyciągania odpowietrznika suszarki należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić odpowietrznika.

Odkurz okap. Jeśli nie masz odkurzacza przenośnego, wyczyść brud ręcznie za pomocą pędzelka i ściereczki z mikrofibry. Odkurz wnętrze rury odpowietrzającej, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i zatkane kłaczki. Po odkurzaniu użyj sztywnej szczotki, która znajduje się w zestawie do czyszczenia otworów wentylacyjnych. Podłącz szczotkę do wiertarki. Następnie powoli wciśnij końcówkę szczoteczki do otworu wentylacyjnego. Wsuń szczotkę głęboko do otworu wentylacyjnego. Po oczyszczeniu nawiewnika cały kurz i zanieczyszczenia opadną na podłogę. Użyj odkurzacza, aby usunąć wszystkie pozostałości. Następnie umieść rurę wentylacyjną z powrotem w okapie. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć kłaczki suszarki i jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki.

Krok 6. Podłącz ponownie urządzenia

Wsuń urządzenia z powrotem na miejsce. Upewnij się, że pomiędzy urządzeniem a ścianą zostawiłeś 12-calową przestrzeń. Podłącz wszystkie węże pralki i suszarki. Możesz teraz zacząć prać swoje pranie.

To okładka!

W tym momencie powinieneś wiedzieć, jak czyścić pod pralką i suszarką. Nie jest to skomplikowane zadanie. Przynajmniej raz na cztery miesiące należy dobrze czyścić swoje urządzenia. Zwiększy to wydajność i wiek urządzeń.