Jak czyścić płótno w 7 prostych krokach

Jeśli pozostawisz go w wilgotnym miejscu, wiedza o tym, jak usunąć pleśń z płótna, może być korzystna. Namioty płócienne pozostają niepokonanym pionierem materiałów namiotowych ze względu na ich trwałość i wytrzymałość.

Jeśli chcesz zachować kolor płótna przedmiotu, eliminacja pleśni może być trudnym zadaniem. Całkowite usunięcie pleśni z płótna może wymagać kilku prób, ale w większości przypadków jest to naprawdę wykonalne.

Jak czyścić płótno w 7 prostych krokach

Czas spędzony na zewnątrz w Twoim namiocie ma znaczenie, niezależnie od tego, czy biwakujesz, bawisz się, czy po prostu biwasz na swoim podwórku w domu. Spędza również dużo czasu w pomieszczeniach, gdy nie jest używany, stymulując rozwój pleśni. Możliwe jest usunięcie pleśni z płótna i odkażenie powierzchni namiotu płóciennego ze względną łatwością, jeśli podejmiesz szybkie działania.

Jak wyczyścić pleśń z mojego płótna?

Jeśli chodzi o usuwanie pleśni z płótna, unikaj stosowania wybielacza. Nawet jeśli możesz skutecznie usuwać plamy, możesz doprowadzić do odbarwienia tkaniny.

Krok 1. Użyj narzędzia do usuwania kłaczków, aby usunąć z dywanu jak najwięcej pleśni i innych zabrudzeń. Możesz wyczyścić małe rzeczy i szczeliny za pomocą dodatkowej, czystej szczoteczki do zębów, jeśli masz pod ręką.

Krok 2. Większe elementy, takie jak namioty lub markizy z płótna, należy odkurzyć, aby usunąć pleśń, która mogła nagromadzić się na zewnątrz.

Krok 3. Połącz równe objętości wody i alkoholu w misce. W większości aptek i supermarketów można znaleźć ten specyficzny rodzaj alkoholu do użycia w sytuacjach awaryjnych.

Krok 4. Przydałoby się, gdybyś użył środka czyszczącego alkoholowo-wodnego do zwilżenia części płótna z rosnącą na nim pleśnią. Aby pozbyć się pleśni, delikatnie przetrzyj go czystą szmatką.

Krok 5. Pozostaw płótno do naturalnego wyschnięcia po prawidłowym spłukaniu go zimną wodą.

Krok 6. Płótno można czyścić ręcznie niewielką ilością detergentu do prania i wody, jeśli pleśń jest silna i nie ustępuje po zakończeniu aplikacji alkoholu.

Krok 7. Małe przedmioty, takie jak płócienne tenisówki, można prać w pralce, aby pozbyć się pleśni. Pozostaw do wyschnięcia.

Zaletą używania wody i alkoholu do nacierania jest to, że są one łatwo dostępne, proste w użyciu i nie zaszkodzą w żaden sposób ani Tobie, ani Twojemu płótnu.

Jak zapobiegać pleśni na moim płótnie?

Środki zapobiegawcze to najskuteczniejszy sposób pielęgnacji płótna i ochrony przed plamami i plamami pleśni. Ponadto są one dość przystępne, biorąc pod uwagę koszt wymiany płótna, które uległo zniszczeniu. Oto dodatkowy przewodnik dotyczący czyszczenia namiotu pleśnią.

Zawsze, gdy przechowujesz płótno, upewnij się, że jest całkowicie suche. Ostrożnie rozstaw namiot lub otwórz kamper po spakowaniu, jeśli musisz wyjść, zanim płótno zdąży całkowicie wyschnąć przed odłożeniem go na stałe.

Co więcej, pozostawienie płótna do wyschnięcia w upale i słońcu nie tylko pomoże w procesie suszenia, ale promienie słoneczne pomogą również wyeliminować wszelką pleśń, która mogła się rozwinąć. Czyszczenie płótna za pomocą pędzla lub odkurzania pomoże wyeliminować kurz, pyłki i cząsteczki.

Jak mogę konserwować płótno?

Możesz stale stosować strategie zapobiegania pleśni, zwłaszcza jeśli wiesz, że z czasem Twoje płótno wystawi się na działanie ciepłego i wilgotnego środowiska. Oto pomocny przewodnik na temat tego, jak długo zarodniki pleśni pozostają w powietrzu.

Płótno należy ponownie impregnować w razie potrzeby lub raz w roku. Hydroizolacja z czasem traci swoją skuteczność pod wpływem warunków atmosferycznych lub użytkowania, często z powodu degradacji spowodowanej zużyciem. Gdy płótno wyschnie, zmyj je wodą, aby sprawdzić, czy zachowało swoją wodoodporność.

Dlaczego nigdy nie powinienem używać octu ani wybielacza na płótnie?

Używanie octu do usuwania pleśni wydaje się logicznym, wolnym od chemikaliów i bezpiecznym wyborem. Spowoduje jednak uszkodzenie i osłabienie płótna, a także siatki na owady. Pod względem chemicznego działania na tkankę biologiczną, ocet ma działanie żrące, które może spalić lub erodować tkankę organiczną.

Czy ocet lub wybielacz są lepsze do zabijania pleśni?

Pleśń można skuteczniej zabić octem niż wybielaczem. Poza wyjątkowymi przypadkami Agencja Ochrony Środowiska nie sugeruje stosowania wybielacza do zabijania lub eliminowania pleśni. Nawet po zastosowaniu wybielacza w większości przypadków pozostaną resztki zarodników pleśni.

W każdym razie chcesz wykonać ten krok. Możesz zacząć od napełnienia butelki ze spryskiwaczem do połowy napełnionym białym destylowanym octem i nasycenia nim formy. Pozostaw na co najmniej godzinę przed próbą usunięcia formy.

Za pomocą pędzla lub ściereczki do czyszczenia wyszoruj powierzchnię. Następnie dokładnie spłucz, a następnie spryskaj octem i pozostaw do wyschnięcia.

Wniosek

Postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi czyszczenia pleśni z płótna, powinieneś zachować bezpieczeństwo, nosząc rękawice ochronne i maskę. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować!