Jak czyścić piec ze stali nierdzewnej? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej? Najlepiej dezynfekować i nabłyszczać urządzenia ze stali nierdzewnej, aby pokazać im pełny potencjał. Możesz to zrobić na trzy proste sposoby, a tych rzeczy nauczysz się, zagłębiając się w ten artykuł.

Niestety, pomimo naszych najlepszych wysiłków łatwo jest nie utrzymać czystości kuchenki.

Jak czyścić piec ze stali nierdzewnej? 3 proste kroki!

Piece ze stali nierdzewnej, które nie są odpowiednio traktowane, pomimo swojej nazwy, mogą być trudne do utrzymania w czystości. Podczas czyszczenia płyty kuchennej ze stali nierdzewnej należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć zarysowania lub odbarwienia powierzchni. Użyj zwykłych materiałów domowych, aby stworzyć domowe rozwiązanie do czyszczenia. Dzięki takiemu prostemu podejściu możesz mieć swój naturalny środek czyszczący, który z łatwością usuwa trudne plamy, takie jak tłuszcz, przypalony brud i rdza. Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat, więc czytaj dalej!

Co jest potrzebne?

  • Biały ocet
  • Mydło w płynie do mycia naczyń
  • Gąbka
  • Dowolna miękka szmatka

Kroki czyszczenia pieca ze stali nierdzewnej

Należy czyścić powierzchnie ze stali nierdzewnej, wycierając słoje metalu w przeciwnym kierunku, aby usunąć odciski palców. Zawsze pracuj z słojami drewna podczas czyszczenia, wycierania lub polerowania. Pomaga to w czyszczeniu powierzchni, zachowując jednocześnie naturalny wygląd. Oto kroki, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej:

Krok 1. Wyczyść piec wilgotną ściereczką

Zetrzyj wszelkie zabłąkane cząstki jedzenia, które spadły na dno patelni podczas gotowania na kuchence gazowej. Ocet biały, napełniony do połowy w butelce ze spryskiwaczem, może być używany do dezynfekcji i czyszczenia różnych powierzchni. Ze względu na swoją kwasowość ocet jest doskonałym środkiem czyszczącym i smarującym. Zanim przejdziesz do następnego etapu, pozwól octowi robić swoje przez około pięć do 10 minut.

Krok 2. Dodaj ocet sodą wodorowęglanową

Zarówno płyta kuchenna, jak i piekarnik to nieodpowiednie miejsca do przygotowania tego dania. Używaj tylko kilku kropel płynu do naczyń na raz podczas ręcznego mycia naczyń. Czyszczenie rozpocznie się po kilkuminutowym namoczeniu gąbki w wodzie. Jeśli chcesz zapobiec zarysowaniu pieca, wytrzyj go miękką stroną gąbki.

Krok 3. Wytrzyj piec do wyschnięcia

Użyj wilgotnego ręcznika, aby wytrzeć cały piec po usunięciu całego oleju i brudu. Następnie użyj miękkiego, suchego ręcznika, aby oczyścić miejsce. Unikaj tych błędów związanych z czyszczeniem, aby Twój piec wyglądał jak nowy. Oto sekrety, dzięki którym Twoja kuchenka i piekarnik znów będą wyglądać jak nowe.

Alternatywny sposób czyszczenia pieca ze stali nierdzewnej

Jeśli dopiero zaczynasz, najpierw wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę. W zależności od wielkości kuchenki możesz potrzebować mniej lub bardziej środka czyszczącego, ale powinieneś używać tylko filiżanki lub dwóch. Aby uzyskać gęstą pastę, połącz sodę oczyszczoną z wodą w małym naczyniu i mieszaj, aż się połączą.

Chociaż soda oczyszczona działa równie dobrze samodzielnie, z pewnością przylgnie do powierzchni płyty kuchennej, zwiększając jej zdolność do usuwania trudnych plam.

Aby go przygotować, przykryj płytę kuchenną pastą i równomiernie ją rozprowadź. Następnie nałóż go na płytę kuchenną za pomocą pędzla do malowania ścian. Utrzymuj wnętrze kuchenki w doskonałym stanie, pozostawiając otwory wylotowe gazu odsłonięte podczas czyszczenia. Zanim przejdziesz do kolejnego etapu czyszczenia, potrzebujesz czasu, aby soda oczyszczona stwardniała. Za pomocą butelki ze spryskiwaczem nałóż ocet na płytę grzejną. Uparty brud i tłuszcz na kuchence będą się topić w wyniku skwierczącej reakcji.

Na kuchence posyp trochę octu i sody oczyszczonej, aby zobaczyć, jak zareagują. Następnie użyj świeżej szmatki, aby wytrzeć płytę kuchenną. Gdy mieszanka spełni swoje zadanie, pozostaje tylko wytrzeć piec do czysta. Nawet jeśli plamy nie wyjdą za drugim razem, spróbuj ponownie. Jeśli brakuje Ci czasu, użyj odtłuszczacza kuchennego lub uniwersalnego środka czyszczącego, aby szybko go nabłyszczyć. Możesz również przeczytać, jak czyścić płytę kuchenną ze stali nierdzewnej.

Czego unikać podczas czyszczenia kuchenki ze stali nierdzewnej?

Mimo że stal nierdzewna jest trudnym i trwałym materiałem, niewłaściwe chemikalia czyszczące mogą przedwcześnie rdzewieć. Dlatego podczas czyszczenia trzymaj się z dala od następujących przedmiotów:

  • Stal nierdzewna nigdy nie powinna być narażona na działanie wybielacza, ponieważ zawiera chlor, który powoduje korozję metalu.
  • Nie używaj żadnych środków czyszczących zawierających chlorek. Niech to będzie praktyczna zasada. Użyj dużej ilości wody, aby jak najszybciej usunąć wszelkie pozostałości chloru z pieca ze stali nierdzewnej.
  • Powłoka ochronna stali może zostać uszkodzona, jeśli użyjesz ostrych środków czyszczących i ściereczek z amoniakiem, etanolem lub twardą wodą.
  • Podczas czyszczenia zawsze używaj miękkich gąbek i ręczników.

Co się stanie, jeśli nie będziesz regularnie czyścić płyty kuchennej?

Po każdym użyciu wytrzyj kuchenkę wilgotnym ręcznikiem z mikrofibry, aby wyglądał jak nowy. Pamiętaj, że jeśli nie będzie zadbany, będzie wymagał częstszego czyszczenia. Dokładnie wyczyść sprzęt po każdym użyciu, aby uniknąć gromadzenia się brudu i bakterii. Zaoszczędzisz czas i wysiłek, czyszcząc sprzęt kuchenny, ponieważ jest mniej brudny dzięki częstszemu wycieraniu. Zwłaszcza jeśli wynajmujesz, upewnij się, że Twój piec jest sprawny, zanim się wprowadzisz.

To okładka!

Teraz wiesz, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej. Trzeba uważać, aby nie zarysować go podczas czyszczenia. Trzymaj się z dala od przedmiotów zawierających chlor i ściernych nakładek czyszczących. Utrzymuj swój piec w czystości, wycierając go po każdym użyciu, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Dobrym pomysłem może być przeczytanie powiązanych artykułów; zrozumieć, jak czyścić przypaloną płytę kuchenną i jak czyścić elementy płyty kuchennej.