Jak czyścić piec wikingów? 3 proste kroki do naśladowania!

Czy jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić piec Viking? To jest proste. Użyj wilgotnej gąbki do czyszczenia rusztów i pokryw palników po użyciu, a następnie wysusz je całkowicie przed ponownym użyciem.

Pamiętaj, że codzienne stosowanie środków czyszczących i polerujących nie jest zalecane. Wystarczy raz w miesiącu lub dwa razy w miesiącu.

Jak czyścić piec wikingów? 3 proste kroki do naśladowania!

Czytaj dalej, ponieważ omówimy więcej na ten temat. Poznasz kroki czyszczenia kuchenki Viking oraz kilka wskazówek dotyczących czyszczenia i konserwacji, aby urządzenie wyglądało jak nowe. Ponadto będziesz wiedział, na których obszarach powinieneś się skupić podczas sprzątania.

Kroki czyszczenia pieca wikingów

Jak więc wyczyścić piec Viking? W zależności od tego, którą część palnika czyścisz, czyszczenie palników serii Viking można wykonać na kilka sposobów. Najpierw możesz wyczyścić ruszty kuchenek i nasadki palników Viking za pomocą nieściernej gąbki czyszczącej i środka Soft Scrub Cleaner.

Krok 1. Wyczyść kratki

Możesz spróbować spryskać nasadki palnika i ruszty środkiem czyszczącym Easy-Off, aby usunąć wszelkie utrzymujące się plamy, a następnie rozłożyć je na gazecie. Dobrze spłucz wodą po pozostawieniu środka czyszczącego na 1-2 godziny przed dokładnym spłukaniem.

Krok 2. Usuń plamy z podstaw palnika

Przed ponownym montażem upewnij się, że wszystkie części są dokładnie suche, aby zapobiec rdzewieniu. Do częstego zmywania plam z podstawy palnika używaj gorącej wody z mydłem. Plamy, które nie wyjdą zimną wodą, można usunąć gorącą wodą. Podrap obszary drewnianą nylonową szpatułką, a następnie delikatnie wytrzyj. Aby uzyskać dodatkowe informacje, dowiedz się, jak wyczyścić spalony piec.

Krok 3. Wyczyść uszczelnione miski palnika

Używaj gorącej wody z mydłem i miękkiej szmatki do codziennego czyszczenia uszczelnionych palników gazowych i misek palników. Możesz usunąć za pomocą miękkiego peelingu i nieściernego wacika. Zachowaj ostrożność podczas szorowania, aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni. Na Twoim miejscu sprawdź jak odtłuścić płytę kuchenną i inne trudne do czyszczenia końcówki urządzenia.

Konserwacja pieca wikingów

Stalowa płyta grillowa na kuchence Viking musi być dokładnie czyszczona i pielęgnowana. Musisz doprawić patelnię przed użyciem, wykonując poniższą procedurę, która wymaga użycia 14 filiżanek białego octu i 14 filiżanek ciepłej wody, aby przejść długą drogę do czyszczenia patelni. Aby pomóc Ci w utrzymaniu kuchenki, przeczytaj wskazówki dotyczące czyszczenia piekarnika i kuchni firmy Viking.

Po całkowitym wyschnięciu umyj w ciepłej wodzie z mydłem, aby usunąć pozostały brud. Gdy patelnia wyschnie, wytrzyj ją ściereczką lub ręcznikiem papierowym i nałóż od 12 do 1 łyżeczki oleju roślinnego. Użyj czystej szmatki raz na godzinę.

Dopóki użyjesz trochę oleju, nie będziesz musiał myć patelni po każdym użyciu. Ale jeśli Twoja patelnia była intensywnie używana, należy przeprowadzić dokładne czyszczenie.

Jeśli używasz patelni nieprzywierającej, dodaj trochę wody sodowej o temperaturze pokojowej, gdy jest jeszcze gorąca. Potrzebna jest metalowa szpatułka do zeskrobywania resztek jedzenia i oleju z wysmarowanej patelni.

Rozłóż go i dobrze wyszoruj w ciepłej wodzie z mydłem, aby wyczyścić kosz. Po zakończeniu czyszczenia grilla dopraw go zgodnie z powyższym opisem.

Czyszczenie ośrodków zaopatrzenia w ciepło

Po każdym cyklu chłodzenia umyj wazon gorącą wodą z mydłem. Dywanów nie należy czyścić materiałami ściernymi, takimi jak wełna stalowa, proszki do szorowania lub inne domowe środki czyszczące.

#1. Górna część palnika

Po każdym użyciu użyj gorącej wody z mydłem i miękkiej szmatki, aby wyczyścić uszczelnioną górną część palnika i misę palnika. Nawracające skazy można leczyć miękkim szorowaniem i niebieskim padem Scotch-Brite (bez wybielacza). Należy zachować ostrożność podczas używania Scotch-Brite, ponieważ może uszkodzić porcelanę, jeśli zostanie niewłaściwie użyty.

#2. Sposób kontroli

Jeśli coś wymaga czyszczenia, użyj miękkiej szmatki i gorącej wody z mydłem. Użycie agresywnych środków czyszczących lub środków chemicznych na bazie amoniaku może usunąć grafikę z panelu sterowania.

#3. Powierzchnie stalowe

Zacznij od ciepłego ręcznika z mydłem do rutynowego czyszczenia. Następnie wyczyść powierzchnię wilgotną szmatką. Za pomocą wilgotnej ściereczki z mikrofibry usuń pozostałości produktu z powierzchni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pracuj w kierunku słojów produktu lub szczotkowanej powierzchni.

Dodanie do niego kwasu, takiego jak sok z cytryny lub sos pomidorowy, sprawi, że się odbarwi. Zamiast tego możesz przywrócić do życia urządzenia ze stali nierdzewnej, używając roztworu do czyszczenia stali nierdzewnej i środka do polerowania, takiego jak Thor.

Wskazówki dotyczące czyszczenia z zewnątrz

W kolekcji Viking dostępnych jest kilka kolorowych schematów kolorystycznych. Oto, jak sprawić, by wykończenie ze stali nierdzewnej lub lakierowane w Twoim asortymencie wyglądało jak nowe. Najpierw użyj miękkiej szmatki i ciepłej wody z mydłem, aby regularnie delikatnie szorować powierzchnie ze stali nierdzewnej.

Użyj ściereczki z mikrofibry do wypolerowania powierzchni po całkowitym wyschnięciu. Raz na dwa tygodnie użyj środka do czyszczenia stali nierdzewnej i pasty Thor, aby pozbyć się odcisków palców i wydobyć połysk stali nierdzewnej.

Do czyszczenia panelu sterowania użyj miękkiej szmatki i ciepłej wody z mydłem. Unikaj stosowania na panelu środków ściernych lub środków czyszczących na bazie amoniaku, ponieważ mogą one wymazać grafikę. Gałki można czyścić ciepłą, namydloną ściereczką i ciepłą wodą. Ponownie, unikaj stosowania środków czyszczących na bazie amoniaku lub materiałów ściernych.

To okładka!

Teraz już wiesz, że umiejętność czyszczenia pieca Viking nie jest taka trudna. Jeśli napotkasz uporczywe warstwy brudu i tłuszczu, podgrzej szmatkę i użyj drewnianej nylonowej szpatułki, aby usunąć substancję. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, sprawdź, jak czyścić elementy blatu. Dzięki, że wpadłeś!