Jak czyścić patelnie kuchenne z amoniakiem? 3 proste kroki!

Czy chcesz się nauczyć, jak czyścić patelnie kuchenne amoniakiem? Może masz już dość brudnych misek w kuchence, więc weź trochę amoniaku, rękawiczki, kubki, gąbki i plastikowe torby Ziploc, aby pozbyć się tego uporczywego brudu.

Ten drobny brud, który gromadzi się podczas codziennego gotowania, wytwarza trwały olej, który później staje się przeszkodą, która może wpłynąć na gotowanie.

Jak czyścić patelnie kuchenne z amoniakiem? 3 proste kroki!

Może to być konsekwencją nierównomiernego rozkładu ciepła, co powoduje tworzenie się sadzy, lub czarny materiał może powstać w wyniku utleniania, ponieważ patelnia jest wykonana z aluminium. Wszyscy macie swoje codzienne sprawy, a czyszczenie kuchenki może nie być jednym z nich. Zawsze potrzeba czasu, aby usunąć tę tłustą czarną substancję, która przywiera do naszej patelni, ale z pomocą amoniaku można ją wyczyścić szybciej i skuteczniej.

Dlaczego używasz amoniaku?

Przeszukujemy internet i czytamy różne magazyny domowe o tym, jak czyścić patelnie kuchenne amoniakiem. Jednak w porównaniu z innymi rozwiązaniami do czyszczenia DIY dostępnymi w Internecie, czyszczenie amoniakiem jest zaskakująco proste i skuteczne.

Poznawanie narzędzi, których będziesz używać

Musisz wiedzieć, jakiego rodzaju rzeczy używasz i podjąć dodatkowe środki ostrożności podczas ich obsługi. Najpierw potrzebujesz trochę amoniaku; na rynku dostępny jest bezpieczny amoniak do czyszczenia przyborów kuchennych, takich jak garnki, patelnie i woki. Po drugie, gąbki lub cokolwiek, czego można użyć do wytarcia brudu. Możesz użyć starych ubrań, które możesz wyrzucić lub użyć gąbki, aby uzyskać lepsze wyniki. Dalej są rękawiczki; amoniak może podrażniać; dlatego rękawiczki są potrzebne dla naszego bezpieczeństwa.

Upewnij się, że przygotowujesz kubki i plastikowe torby na suwak. Pomogłoby, gdybyś miał pomiar stężenia amoniaku i plastikowe torby zamykane na zamek błyskawiczny, w których będziesz trzymać nasze miski ociekowe zanurzone w amoniaku.

Kroki czyszczenia patelni kuchennych za pomocą amoniaku

Przygotuj swoje miejsce, w którym będziesz przeprowadzać procedury sprzątania. Upewnij się, że w pobliżu nie ma dzieci, ponieważ będziesz miał do czynienia z niektórymi chemikaliami, a jeśli jesteś osobą niepełnoletnią i nie rozumiesz instrukcji, poproś o pomoc osobę dorosłą. Jeśli masz kuchenkę elektryczną, sprawy mają się nieco inaczej. Przed wyjęciem misek ociekowych upewnij się, że są odłączone, ponieważ wyjęcie ich, gdy są podłączone, może spowodować porażenie prądem.

Krok 1. Nalewanie amoniaku

Wlej amoniak do kubków w rękawiczkach. W tej technice używa się tylko jednej czwartej szklanki amoniaku. Ponieważ amoniak może powodować zatrucie, upewnij się, że kubki, których będziesz używać, nie są przyzwyczajone do kontaktu z żywnością lub jakimkolwiek innym jadalnym materiałem.

Krok 2. Uszczelnianie misek ociekowych w plastikowych torebkach

Weź miski ociekowe i umieść je w plastikowych torebkach Ziploc. Następnie wlej amoniak. Usuń nadmiar powietrza przed zamknięciem plastikowej torby i upewnij się, że miski ociekowe są równomiernie pokryte amoniakiem i nie ma miejsca, do którego amoniak nie mógłby dotrzeć. Pozostaw plastikowe torby zamykane na zamek błyskawiczny z amoniakiem i miskami na skropliny na kilka godzin i umieść je w miejscu o odpowiedniej wentylacji, aby uniknąć nietypowych zapachów wewnątrz domu, które mogą spowodować uduszenie i być śmiertelne.

Krok 3. Wykończenie

Następnie możesz wyjąć miski ociekowe z plastikowych torebek, a także rękawice, ponieważ mogą one spowodować niewielkie oparzenia, jeśli zostaną nadmiernie wystawione na działanie amoniaku. Pozostały brud wytrzyj gąbką lub używaną odzieżą. Na koniec wyrzuć kubki, gąbki, ściereczki, rękawiczki i plastikowe torby, których używasz w tym procesie. Nie poddawaj ich recyklingowi.

Jak często czyścisz miskę ociekową?

Za każdym razem, gdy używasz kuchenki lub przygotowujesz jedzenie, pozostanie trochę brudu, ale nie używaj amoniaku, jeśli czyścisz je codziennie. Zamiast tego wyczyść go, gdy brud lub pozostałości są wciąż świeże lub nowe, ponieważ z czasem twardnieje i wymaga znacznie więcej wysiłku, aby go usunąć. Z drugiej strony, jeśli codziennie korzystasz z kuchenki, możesz ją czyścić co tydzień, ponieważ może to uszkodzić miski ociekowe, jeśli czyścisz je po ugotowaniu, ponieważ może wystąpić utlenianie i zardzewieje. Możesz przeczytać, jak czyścić zardzewiały piec na drewno.

Jakie są inne rzeczy, których możesz użyć do czyszczenia misek ociekowych?

W naszej kuchni znajdziesz wiele rzeczy na wypadek, gdybyś nie miał w domu amoniaku lub chciałbyś się zabezpieczyć przed tą substancją chemiczną. Jak wspomniałem wcześniej, amoniak nie jest idealny do codziennego lub cotygodniowego stosowania; używa się go tylko wtedy, gdy resztki brudu stwardnieją po dłuższym nie czyszczeniu.

Możesz użyć gorącej wody; po użyciu kuchenki delikatnie zdejmij ociekacze i zalej gorącą bieżącą wodą, aby zmiękczyć zabrudzenia, takie jak oleje i zmarnowane naczynia; następnie delikatnie wytrzyj ściereczką lub chusteczką. Tylko uważaj, aby nie poparzyć się wodą lub miskami ociekającymi.

Ocet i soda oczyszczona to najczęściej stosowane środki kuchenne w czyszczeniu garnków i uporczywych zabrudzeń w każdym sprzęcie domowym. Ocet i soda oczyszczona po zmieszaniu wywołują reakcję chemiczną, która może usunąć wszelkie zabrudzenia. Dowiedz się, jak usunąć zabrudzenia.

Wniosek

Mam nadzieję, że daje wgląd w to, jak czyścić patelnie kuchenne amoniakiem, przestrzegać odpowiednich środków ostrożności przy obchodzeniu się z chemikaliami i czego używać, gdy amoniak nie jest dostępny w naszym gospodarstwie domowym. Dlatego za każdym razem, gdy korzystasz z naszej kuchni, musisz być bardziej higieniczny i czysty. Pomocne może być przeczytanie, jak czyścić płytę kuchenną ze stali nierdzewnej i jak czyścić emaliowaną płytę kuchenną.