Jak czyścić otwory wentylacyjne suszarki za pomocą dmuchawy do liści? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak czyścić otwory wentylacyjne suszarki za pomocą dmuchawy do liści? Jeśli zamierzasz korzystać z suszarki przez wiele lat, musisz ją dobrze pielęgnować.

Możesz wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki, czyszcząc wąż suszarki, zdejmując pokrywę z zewnętrznego otworu wentylacyjnego, wkładając dmuchawę do liści do otworu wentylacyjnego, włączając dmuchawę do liści i rozpoczynając pusty cykl prania. Lepiej regularnie czyścić otwory wentylacyjne suszarki.

Jak czyścić otwory wentylacyjne suszarki za pomocą dmuchawy do liści? 7 prostych kroków!

Jeśli zauważysz, że wydajność Twojej suszarki ostatnio spadła, a Twoje ubrania zamoczyły się po cyklu suszenia, może być konieczne wyczyszczenie otworów wentylacyjnych suszarki. Tak, moi przyjaciele, wszystko jest w porządku! Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz wyczyścić odpowietrznik, po prostu czytaj dalej ten artykuł. Sprawdźmy kroki związane z czyszczeniem odpowietrznika suszarki za pomocą suszarki nadmuchowej.

Kroki czyszczenia otworów wentylacyjnych suszarki za pomocą dmuchawy do liści

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyczyścić otwory wentylacyjne suszarki za pomocą dmuchawy do liści? Jesteśmy tutaj, aby Ci powiedzieć, jak! Poniżej wymieniliśmy kilka prostych kroków.

Krok 1. Wejdź do otworu wentylacyjnego suszarki i wyjmij wąż

Pierwszą rzeczą, którą musisz wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki, jest wejście do otworu wentylacyjnego suszarki. Może to oznaczać odciągnięcie suszarki od ściany, abyś mógł pracować za nią. Wyjmij wąż z otworu wentylacyjnego suszarki. Możesz nie potrzebować do tego żadnych narzędzi lub możesz go odkręcić.

Krok 2. Zdejmij pokrywę z zewnątrz

Kolejnym krokiem jest zdjęcie osłony z wywietrznika zewnętrznego, która umożliwia ucieczkę powietrza z budynku. Jeśli tego nie zrobisz, powietrze przepływające przez kanał wytworzy zbyt duże ciśnienie, uszkadzając kanał, a nawet kryształek liścia. Podobnie może być konieczne odkręcenie śrub mocujących pokrywę na miejscu. Możesz przeczytać o tym, jak zdjąć górną pokrywę pralki.

Krok 3. Wyczyść obudowę

Po zdjęciu pokrywy na zewnątrz możesz również skorzystać z okazji, aby ręcznie wyczyścić otwory wentylacyjne. W tym celu można użyć zewnętrznego środka czyszczącego do przewodów rurowych, aby usunąć najgorsze kłaczki nagromadzone wokół pokrywy. Dowiedz się, jak często czyścić odpowietrznik suszarki.

Krok 4. Włóż dmuchawę do liści i utwórz uszczelkę

Po oczyszczeniu z zewnątrz wróć do środka i umieść końcówkę dmuchawy do liści w wywietrzniku suszarki. Bez względu na rodzaj dmuchawy, której używasz, dmuchawy gazowe mogą działać dobrze, ale niektóre mogą być bardzo mocne, więc upewnij się, że nie zaczynasz od najwyższego ustawienia. W przeciwnym razie kanały wentylacyjne mogą ulec uszkodzeniu. Możliwe jest również użycie bezprzewodowych elektrycznych dmuchaw do liści lub dmuchaw do liści, chociaż dmuchawy plecakowe mogą być niepraktyczne, ponieważ zajmują dużo miejsca. Aby to zrobić, musisz uszczelnić otwór wokół dyszy dmuchawy do liści. Powszechną metodą — jak pokazano na powyższym filmie — jest użycie taśmy. Innym rozwiązaniem może być użycie ręczników. W każdym razie ważne jest, aby zapobiec ucieczce powietrza przez dyszę. Możesz również chcieć wiedzieć, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok 5. Włącz dmuchawę do liści

Kiedy wszystko będzie gotowe, możesz krótko zadmuchać dmuchawę do liści. Powtórz kilka razy, a jeśli wszystko jest w porządku, możesz pozwolić mu dmuchać nawet przez 30 sekund. Powinno to być bardzo skuteczne w wydmuchiwaniu wszystkich kłaczków w kanale z zewnętrznego otworu wentylacyjnego.

Krok 6. Sprawdź i wyczyść zewnętrzne otwory wentylacyjne

Sprawdź, czy kłaczki na zewnątrz zostały usunięte. Wyczyść zewnętrzne otwory wentylacyjne ponownie jak poprzednio, jeśli zauważysz zabrudzenia z zewnątrz.

Krok 7. Włóż wszystko z powrotem na miejsce

Po udanym wyczyszczeniu odpowietrznika wyjmij dmuchawę do liści, umieść wszystko z powrotem na miejscu, ponownie podłącz suszarkę do odpowietrznika i przykręć zewnętrzną pokrywę. Jeśli nie masz dmuchawy lub wypróbowałeś metodę dmuchawy do liści, ale to nie działa, drugim sposobem jest użycie szczotki do czyszczenia odpowietrznika suszarki. Jeśli zatrudnisz profesjonalistę do konserwacji suszarki, jest to metoda, z której skorzysta profesjonalista.

Jaka jest funkcja odpowietrznika suszarki?

Otwór wentylacyjny suszarki może usuwać nadmiar ciepła wytwarzanego przez suszarkę podczas suszenia ubrań. Jest to bardzo ważne dla działania suszarki i Twojego bezpieczeństwa, ponieważ nadmierne ciepło, szczególnie w otoczeniu łatwopalnej odzieży, może szybko stać się zagrożeniem pożarowym. Według danych zarejestrowanych przez amerykańską administrację przeciwpożarową, każdego roku w Stanach Zjednoczonych zgłaszanych jest 2900 pożarów suszarek do ubrań, a głównym powodem jest nieuczyszczenie otworów wentylacyjnych suszarek. Wiele otworów wentylacyjnych suszarek może również wychwytywać i odprowadzać kłaczki wytwarzane przez ubrania z systemu suszarki, który działa jako bardziej efektywna wersja pułapki na kłaczki, którą posiada suszarka.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że przeczytanie tego artykułu będzie dla Ciebie zabawą. Jeśli wystąpi problem z odpowietrznikiem suszarki, nie panikuj. Powyżej odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie dotyczące czyszczenia otworów wentylacyjnych suszarek za pomocą dmuchawy do liści. Możesz łatwo wyczyścić otwór wentylacyjny, wykonując te proste czynności. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!