Jak czyścić ogrodzenie winylowe bez myjki ciśnieniowej? 4 najlepsze sposoby!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić ogrodzenie winylowe bez myjki ciśnieniowej? Możesz wyczyścić ogrodzenie, wybierając odpowiedni środek czyszczący, spryskując nim brudną ścianę i rozważając alternatywne sposoby.

Płot winylowy to łatwe w utrzymaniu, stylowe i trwałe rozwiązanie dla klasycznego drewna, które w ostatnich latach było popularnym wyborem wśród kilku domów. Jak każdy inny produkt winylowy, ogrodzenia winylowe muszą być regularnie czyszczone, aby zachować przyciągający wzrok lub lśniący wygląd.

Jak czyścić ogrodzenie winylowe bez myjki ciśnieniowej? 4 najlepsze sposoby!

Plamy, pleśń i brud, szczególnie na białych panelach, mogą być brzydkie, a pozostawione bez opieki winylowe ogrodzenie straciło swój pierwotny kolor i połysk w miarę upływu czasu. W tym artykule nauczymy Cię, jak czyścić ogrodzenie winylowe bez użycia myjki ciśnieniowej. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak czyścić ogrodzenie winylowe bez myjki ciśnieniowej.

Sposoby czyszczenia ogrodzenia winylowego bez myjki ciśnieniowej

Zastanawiasz się, jak wyczyścić ogrodzenie winylowe bez myjki ciśnieniowej? Nie martw się. Poniżej wymieniliśmy kilka doskonałych wskazówek lub alternatyw innych niż używanie myjki ciśnieniowej do czyszczenia ogrodzenia winylowego.

#1. Używanie detergentu lub wybielacza

Niektóre różne domowe środki czyszczące pomagają w czyszczeniu ogrodzenia winylowego. Jednak najprostszy w użyciu jest ocet i domowy detergent do naczyń. Obie te prace zastanawiają się, jak wyczyścić ogrodzenie winylowe. Są niedrogie, pozbawione ryzyka i niezwykle wydajne. Ocet to wspaniała naturalna substancja, którą najprawdopodobniej masz w swojej kuchni przez cały czas. Ponadto łagodne detergenty do naczyń, takie jak Dawn, pomogą w usuwaniu brudu, pleśni, grzybów i innych zanieczyszczeń.

Do czyszczenia ogrodzenia musisz najpierw przygotować rozwiązanie. W tym celu weź odpowiednią ilość octu i detergentu do mycia naczyń, dodaj je do słodkiej wody i dobrze wymieszaj roztwór.

Aby przygotować roztwór octu, musisz wziąć pół szklanki i dodać ją do około 1 galonu wody. Aby przygotować roztwór detergentu, należy wziąć niewielką jego ilość i dodać ten detergent do około 2 galonów wody.

Detergent zależy od marki. Detergent o wysokiej wydajności działa dobrze, nawet jeśli weźmiesz niewielką jego ilość; po przygotowaniu roztworu wylej ten środek czyszczący na ogrodzenie. Niech rozwiązanie siedzi na ścianie; wystarczy kilka minut. Następnie wyczyść ogrodzenie miękkim ręcznikiem i dobrze wysusz. Ta wskazówka jest bardzo skuteczna, jeśli nie chcesz używać myjki ciśnieniowej. Wiedz, że możesz użyć wybielacza w myjce ciśnieniowej.

#2. Za pomocą winylowego środka czyszczącego do ogrodzenia

Jeśli Twoje ogrodzenie nadal jest nieczyste po umyciu go płynem do mycia naczyń lub octem, będziesz musiał użyć unikalnego środka do czyszczenia winylu. Opracowano kilka rozwiązań pomagających w usuwaniu brudu i brudu z ogrodzeń winylowych. Spróbuj znaleźć rozwiązanie do czyszczenia ogrodzeń winylowych i podłóg winylowych w lokalnym sklepie. Istnieją butelki z rozpylaczem tych winylowych środków czyszczących lub muszą być wylane w ogrodzie opryskiwaczy lub innym sprzęcie, takim jak spray ogrodowy.

#3. Używając wybielacza

Następną opcją jest użycie sprayu wybielacza; jest to również fantastyczna wskazówka dotycząca czyszczenia ogrodzenia winylowego, jeśli nie chcesz używać myjki ciśnieniowej. Jeśli wypróbowałeś wszystkie środki czyszczące do mycia winylu i nadal nie możesz uzyskać błyszczącego i czystego winylu, możesz spróbować roztworu wybielacza.

Aby przygotować roztwór wybielający, weź 1 kwartę (0,94 l) wybielacza, 1/3 szklanki (80 ml) detergentu do prania i 1 galon (3,78 l) wody. Wszystkie te chemikalia dobrze wymieszaj, aż staną się drobnym roztworem. Po zrobieniu tego roztworu weź spray ogrodowy i dodaj go, napełnij tylko połowę sprayu ogrodowego, a teraz spryskaj całe ogrodzenie. Ta kombinacja nie powinna być używana na winylu, który nie jest biały.

#4. Powtarzanie procesu

Po zastosowaniu wszystkich tych wskazówek i dopóki na winylowym ogrodzeniu nie będą plamy, będzie wyglądał bardzo matowo i bezbarwnie, musisz wypróbować inne metody, jeśli nie chcesz korzystać z myjki ciśnieniowej. Oczywiście ogrodzenie winylowe musi stawić czoła burzy , deszcz i śnieg raz w roku, przez co trudno jest usunąć te uporczywe plamy. Czyszczenie tak brudnego ogrodzenia zajęło dużo czasu. Więc kiedy pielęgnujesz ścianę, bądź cierpliwy.

Załóżmy, że wszystkie te techniki nie działają poprawnie, nie martw się. Możesz również powtórzyć te kroki, aby wyczyścić ogrodzenie. Jeśli chcesz uzyskać pożądany rezultat, musisz powtórzyć te eksperymenty przez kilka minut.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy dowiecie się, jak czyścić ogrodzenie winylowe bez myjki ciśnieniowej. Trochę trudno go wyczyścić. Ale powyższe wskazówki bardzo ułatwiają pracę. Po prostu uważnie przeczytaj te wskazówki, aby zrozumieć. Dziękujemy przyjaciele, że jesteście z nami i nie zapomnijcie podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli Ci się spodoba! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić drewniane ogrodzenie myjką ciśnieniową i jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej.