Jak czyścić ociekacze do kuchenek elektrycznych? 2 niesamowite metody!

Jak czyścić ociekacze do kuchenek elektrycznych? Do ciężkiej pracy można użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu. Pozostaje tylko wyszorować silniejsze plamy lub wytrzeć miski kuchenne.

Za każdym razem, gdy przygotowujesz posiłek, w kuchni robi się bałagan. Chociaż to, co widzisz na blacie kuchennym, to tylko część bałaganu.

Jak czyścić ociekacze do kuchenek elektrycznych? 2 niesamowite metody!

Czy sprawdzałeś ostatnio swoją płytę kuchenną? Może być posmarowany olejem, sosem do spaghetti lub innymi płynami, których używasz do gotowania. Niektóre z tych sosów mogą przez jakiś czas stwardnieć, dlatego należy je wyczyścić. Czekanie na zagotowanie się garnka może być zbyt nudne, ale gdy używasz kuchenki elektrycznej, czas oczekiwania skraca się i czasami powoduje, że garnek się zagotuje, pozostawiając sos na patelniach kuchennych. Następnie rozlane płyny dodane pod wpływem ciepła mogłyby poważnie wyczuć zapach niebezpieczeństwa i obciążenia pracą podczas sprzątania.

Chociaż prawdopodobnie możesz się martwić, ponieważ zadanie może być męczące, nie martw się, przedstawiliśmy wszystkie kroki, których będziesz potrzebować, aby to zadanie czyszczenia było dziecinnie proste. Więc przeczytaj i przygotuj się!

Sposoby czyszczenia misek do kuchenek elektrycznych

Pewnie zastanawiałeś się, jak wyczyścić ociekacze do kuchenek elektrycznych, kiedy natknąłeś się na ten artykuł, mam rację? Oczywiście można je czyścić na wiele sposobów, ale przedstawię dwie bardzo skuteczne metody czyszczenia tych brudnych ociekaczy. Dlaczego z tak wielu wybieram tylko dwie? Dwie metody, których zamierzam uczyć, to ty, to metody, które uważam za rozsądne czasowo i wymagające mniejszych wysiłków. To znaczy, kto nie chciałby ułatwiać sprawy?

Metoda zmywania

Ta metoda sprawdza się dobrze w przypadku nowych wycieków lub nie była zbyt długo na miskach ociekowych. Możesz również użyć tej metody, jeśli czyścisz płyty kuchenne po każdej sesji gotowania.

Krok 1. Usuwanie komponentów

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest upewnienie się, że piec jest odłączony i już ostygł. Następnie wyjmij miski ociekowe i inne pierścienie, które wymagają czyszczenia.

Krok 2. Tworzenie rozwiązania

Następnie napełnij zlew gorącą wodą. Możesz również skorzystać z umywalki. Na koniec dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń ze składnikiem odtłuszczającym. Możesz użyć dowolnych marek płynów do mycia naczyń, ale skorzystaj z zaufanych marek.

Krok 3. Czyszczenie

Po wymieszaniu roztworu nadszedł czas, aby namoczyć elementy wyjęte z kuchenki elektrycznej. Odstaw na co najmniej 10 minut. Następnie spłucz je do czysta i wytrzyj po namoczeniu. Być może będziesz musiał spróbować ponownie, jeśli pozostaną jakieś plamy. Możesz użyć szorowarki, aby zetrzeć te plamy. Za pomocą gorącej wody opłucz elementy i wytrzyj je ręcznikiem lub ściereczką z mikrofibry. Jeśli plamy nadal się nie poruszają, przejdźmy do metody #2. Dowiedz się, jak usunąć rdzę z żeliwnego pieca.

Metoda sody oczyszczonej

Tak, użyjemy sody oczyszczonej jako planu zapasowego. Prawdopodobnie dobrze wiesz, jak to działa, ponieważ materiały te są powszechnie używane do czyszczenia przyborów kuchennych. Więc jeśli spieszysz się, bo twoja rodzina przyjeżdża na obiad i nie chcesz, żeby mama skarciła cię za bałagan w kuchni, radzę skorzystać z tej metody.

Krok 1. Przygotowanie

Przygotuj się, nie mięśnie do szorowania, ale materiały, których będziemy używać. Weź płyn do mycia naczyń, gąbkę, miskę, sodę oczyszczoną, szczotkę do szorowania i ręcznik z mikrofibry. Zanim zaczniesz cokolwiek, zadbaj o nasze bezpieczeństwo. Upewnij się, że piec jest wyłączony, a miski ociekowe pieca są już schłodzone.

Zacznij od wyjęcia misek ociekowych i potrząśnij lub usuń luźny brud z kosza na śmieci. Opłucz je dokładnie w zlewie kuchennym gorącą wodą z mydłem przez 15 minut.

Krok 2. Przygotowanie mieszanki sody oczyszczonej

Podczas gdy pozostawiasz miski ociekowe do wyschnięcia, zróbmy naszą pastę z sody oczyszczonej. Formuła to kubek sody oczyszczonej na kubek płynu do mycia naczyń. Możesz użyć mieszadła lub kciuka, aby wymieszać miksturę. Kiedy mieszasz sodę oczyszczoną, konsystencja musi być co najmniej podobna do pasty do zębów. Wykonanie tego kroku zajmie ci co najmniej 3 minuty i upewnij się, że je dokładnie wymieszałeś. Następnie możesz dodać trochę wody, aby uzyskać dodatkową konsystencję.

Krok 3. Moczenie w occie

Po namoczeniu misek ociekowych w wodzie z mydłem przenieś je do miski z białym destylowanym octem i pozostaw na około 30 minut, aby zmyć plamy z metalowych misek ociekowych.

Krok 4. Mieszanie octu z sodą oczyszczoną

Po namoczeniu rondli w occie dodaj roztwór sody oczyszczonej. Zauważysz, że wydobywa się trochę musu. To reakcja chemiczna sody oczyszczonej i octu sprawia, że ​​plamy znikają. Następnie wyszoruj obszary, szczególnie trudno dostępne.

Krok 5. Czyste i suche

Po wyszorowaniu misek ociekowych spłucz je gorącą wodą i wyczyść ręcznikiem z mikrofibry. Jeśli pozostaną jakieś plamy, możesz pozostawić pastę z sody oczyszczonej na noc.

Wniosek

Istnieje wiele metod czyszczenia misek ociekowych w kuchence elektrycznej. Jednak metoda płynu do mycia naczyń i sody oczyszczonej są bardziej wydajne i skuteczne niż inne metody. Dowiedz się, jaki rozmiar drutu do kuchenki elektrycznej i dowiedz się, jak stwierdzić, czy z Twojej kuchenki wycieka gaz.