Jak czyścić materac kępkowy i igłowy w najlepszy sposób?

Możesz nauczyć się czyścić materace Tuft i Needle, znając właściwe praktyki dwóch głównych rodzajów łóżek. W tym artykule porozmawiamy o procedurach zarówno dla materacy sprężynowych, jak i piankowych. Opieramy się również na zaleceniach Tuft and Needle, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego łóżka podczas sprzątania.

Pamiętaj, że niezależnie od marki utrzymanie łóżka w czystości nie podlega negocjacjom. Należy jednak przestrzegać zaleceń producenta, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia materaca podczas czyszczenia. Więc bez zbędnych ceregieli, oto łatwy do naśladowania przewodnik zgodnie z instrukcjami Tuft i Needle.

Jak czyścić materac kępkowy i igłowy w najlepszy sposób?

Jak prawidłowo czyścić materac igłowy

Dla modeli z wewnętrznymi sprężynami

Jeśli masz materac sprężynowy firmy Tuft and Needle, możesz go łatwo wyczyścić, używając artykułów gospodarstwa domowego, takich jak cytryna i sól oraz nadtlenek wodoru. Pamiętaj, że nawet jeśli tkanina pokryciowa wydaje się gruba, plamy nadal mogą przesiąkać. Jak więc używać tych składników?

Możesz zrobić pastę z cytryną i solą, mieszając sól z sokiem z cytryny. Nakieruj na dotknięte obszary miksturą, a następnie pozostaw je na godzinę. Po zakończeniu wytrzyj je wilgotnym ręcznikiem, a następnie wysusz na powietrzu.

W tej naturalnej paście podoba nam się to, że pomaga ona również w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. Ale jeśli masz trudniejsze bałagany, takie jak te z wydalin ciała, powinieneś użyć nadtlenku wodoru. Zmyj plamy spienionym nadtlenkiem wodoru, aż zostaną usunięte, a następnie przetrzyj je zimną wodą.

Do modeli piankowych

A co, jeśli twoje łóżko Tuft and Needle jest modelem piankowym? Marka wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu, piankę lateksową i tak zwaną piankę adaptacyjną, które pochłaniają plamy, a ich pokrowce są bardziej miękkie niż w łóżkach sprężynowych. Dlatego materac piankowy należy czyścić nieco inaczej.

Najlepiej byłoby usunąć nadmiar płynu, osuszając wyciek lub plamę papierowymi ręcznikami. Niektórzy ludzie używają nawet odkurzacza do usuwania wody. Po zakończeniu możesz odpowiednio potraktować plamy i upewnić się, że pianka dokładnie wyschła przed ponownym użyciem.

Co rozumieliśmy przez odpowiednie traktowanie plam? Plamę można usunąć tylko za pomocą enzymatycznego środka czyszczącego lub zwykły roztwór mydła i wody może wystarczyć do jej usunięcia. Sprawdź zalecenia dotyczące czyszczenia dla konkretnego posiadanego modelu i unikaj agresywnych chemikaliów.

Konserwacja materacy

W przypadku ogólnej konserwacji materacy łóżka Tuft i Needle nie różnią się od innych materacy. Na przykład należy użyć ochraniacza na materac, aby zapewnić ochronę przed płynami i gromadzeniem się kurzu, zapachów lub zarazków. Następnie myj ją regularnie, w tym pościel, aby zapobiec ich nadmiernemu zabrudzeniu.

Dobrze byłoby, gdybyś co kilka miesięcy odświeżał sam materac sodą oczyszczoną. Aby jeszcze bardziej wspomóc dezodoryzację, zrób na nim kilka kropli olejku eterycznego i pozostaw na godzinę. Odkurz proszek, co powinno również pomóc w usunięciu kurzu i innych cząstek z powierzchni.

Czy można prać w pralce pokrowiec na materac igłowy?

Pranie w pralce ochraniacza na materac Tuft and Needle powinno być bezpieczne. Samego pokrowca na materac nie należy jednak zdejmować i prać w pralce. Zwróć uwagę na różnicę między pokrowcem na materac a ochraniaczem.

Czyszczenie pokrowca na materac

Na początek wyjmij go z materaca zgodnie z jego projektem. Niektóre ochraniacze mają elastyczne boki, które wystarczy rozpleść w rogach, podczas gdy inne należy rozpiąć, aby je zdjąć. Możesz również skorzystać z okazji, aby sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń, zwłaszcza na szwach, i naprawić je przed praniem, aby uszkodzenia nie były większe.

Najlepiej byłoby nawet usunąć plamy przed włożeniem pokrowca do pralki. Namoczyć plamy detergentem na 10 minut, a następnie włożyć pokrowiec do pralki. Zalecamy używanie modelu ładowanego od przodu i delikatnego cyklu.

Powinna też wystarczyć chłodna temperatura wody i odrobina detergentu. Po zakończeniu spłucz dwukrotnie pokrywę, aby upewnić się, że nie ma resztek mydła. Podobnie jak w przypadku innych ochraniaczy na materac, możesz użyć suszarki, ale musisz zakończyć suszenie na zewnątrz i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.

Czyszczenie pokrowca na materac

Ponieważ nie można prać w pralce pokrowca na materac, można tylko plamy. Pamiętaj, że Tuft i Needle wykorzystują mieszankę mikropoliamidu i poliestru, więc nie należy ich wyjmować i wkładać do pralki lub suszarki. Zamiast tego przetrzyj dotknięte obszary wodą i łagodnym mydłem przed wysuszeniem na powietrzu.

Innym sposobem oczyszczenia pokrywy jest posypanie jej sodą oczyszczoną. Pochłonęłoby to również ciecz i zapach na materiale. Pamiętaj tylko, aby odkurzyć go przystawką do tapicerki, ponieważ odsysanie może zahaczyć o tkaninę.

Wniosek

Jeśli posiadasz łóżko firmy Tuft and Needle, musisz znać odpowiednie praktyki jego konserwacji. W tym artykule omówiliśmy, jak czyścić materac Tuft i Needle, niezależnie od tego, czy jest to sprężyna wewnętrzna, czy pianka. W przypadku tych pierwszych należy zapobiegać dalszemu wyciekowi wycieku, ponieważ piana jest chłonna.

A co do pokrowca na materac, to nie da się go zdjąć i trzeba tylko punktowo usunąć plamy. Ogólnie rzecz biorąc, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i zaleceniami według Tuft and Needle, aby bezpiecznie utrzymać łóżko w czystości.