Jak czyścić maszynę do szycia z tarczami napinającymi: 2 kroki

Możesz dowiedzieć się, jak czyścić maszynę do szycia dysków napinających w dwóch krokach. W tym artykule opisano, w jaki sposób można czyścić włókniną między tarczami napinającymi.

Zawarliśmy również techniki rozwiązywania problemów dotyczące napięcia maszyny do szycia. A jeśli chodzi o konserwację, dlaczego nie przeczytać, jak czyścić maszynę do szycia?

Jak czyścić maszynę do szycia z tarczami napinającymi: 2 kroki

Nasz szczegółowy przewodnik powinien pomóc w utrzymaniu płynnej pracy maszyny i zapewnieniu jej długiej żywotności. W końcu tarcze napinające nie są jedyną częścią maszyny, która może gromadzić zanieczyszczenia.

Jak czyścić tarcze napinające maszyny do szycia

Oto kroki, jak nitkować krążek naprężający paskiem suchego polaru. Nie musisz demontować zespołu napinającego, ponieważ czyścisz tylko tarcze napinające.

Krok 1. Ustaw maszynę do szycia do czyszczenia

 • Podnieś transportery i zwolnij tarcze napinające, aby uzyskać dostęp do przestrzeni między nimi
 • Pociągnij oba końce kawałka polaru, aby zmienił się w rurkę, która będzie cieńsza i dłuższa, co ułatwi nitkowanie krążków
 • Włóż pasek polarowy w kształcie rurki między krążki napinające

Krok 2. Oczyść tarcze naprężające

 • Oczyść tarcze napinające ze smaru, ponownie wywierając na nie nacisk przy opuszczonych ząbkach paszy
 • Pociągnij polar tam i z powrotem, tak jakbyś nitkował między krążkami naprężającymi
 • Jeśli pozostałości oleju stały się lepkie i trudniejsze do usunięcia, dodaj trochę alkoholu do suchego paska włókniny
 • Nie przesycaj alkoholem paska polaru i nie nalewaj alkoholu na wykończenie maszyny do szycia, które może ulec uszkodzeniu
 • Jeśli trochę alkoholu dostało się do zewnętrznej części maszyny, przetrzyj go tak szybko, jak to możliwe i wytrzyj olejem do maszyn do szycia
 • Kontynuuj nitkowanie tarcz napinających, ale uważaj, aby nie uszkodzić sprężyny kontrolnej, upewniając się, że polar jej nie dotyka

Co to jest nitkowanie maszyny do szycia?

Z samej nazwy, nitkowanie maszyny do szycia to praktyka czyszczenia na maszynie do szycia podobna do nitkowania zębów. Użyjesz paska lub sznurka do nici dentystycznej, który może przechodzić między krążkami napinającymi tam iz powrotem.

 • Nawlecz maszynę odpowiednio, ale zatrzymaj się przed nawleczeniem właściwego oka igły
 • Podnieś stopkę, aby uzyskać dostęp do tarcz napinających i przechodzić między nimi
 • Przeciągnij nić dentystyczną przez dyski, aby usunąć zanieczyszczenia, kłaczki i nitki nagromadzone na zespole napinającym
 • Konieczny jest nacisk na to, aby nigdy nie używać żadnego powlekanego lub woskowanego materiału dentystycznego, który może pozostawiać ślady
 • Obejrzyj zespół napinający, aby upewnić się, że nie ma między nimi więcej obiektów
 • Jak czyścić naprężenie nici?

  Metoda 1. Odblokuj ścieżkę wątku

  Poszukaj bocznej osłony maszyny do szycia, otwórz ją, aby uzyskać dostęp do ścieżki nici i wyczyść dyski naprężające. Jeśli model nie ma bocznej osłony, możesz sam zdmuchnąć kłaczki, ale uważaj, aby nie dodać wilgoci z oddechu.

  Metoda 2. Nić kanał nici

  Według New Mexico State University, dyski górnego naprężenia można czyścić ściereczką nasączoną płynem czyszczącym, a następnie drugą suchą ściereczką. Najpopularniejszym sposobem ich czyszczenia jest nitkowanie tarcz napinających, ale pamiętaj, aby podnieść stopkę, aby odłączyć tarcze.

  Możesz nawet użyć nici dentystycznej bez wosku lub bawełny, aby usunąć resztki brudu z tego obszaru maszyny.

  Jak naprawić napinacz w mojej maszynie do szycia?

  Może się okazać, że naprężenie nici jest zablokowane lub nie zmienia się nawet po obróceniu pokrętła. Zwykle można to rozwiązać, poluzowując śrubę dociskową, zdejmując zespół napinający i sprawdzając, czy nie ma problemów.

  Możesz również przeczytać, jak wymienić zespół napinający w maszynie do szycia na wypadek, gdyby Twoja jednostka rzeczywiście miała problemy, które uzasadniają całkowitą wymianę zespołu. Ale jeśli nie masz pewności co do samodzielnego naprawiania maszyny, zanieś ją do autoryzowanego dealera marki.

  Jak naprawić naprężenie podczas szycia?

  Zanim sprawdzisz regulator naprężenia, problemy z naprężeniem szycia mogą wynikać z niewłaściwej konfiguracji maszyny do szycia. Na przykład maszyna do szycia może wymagać ponownego nawleczenia, ponieważ pominąłeś kilka prowadników lub zapomniałeś podnieść stopkę dociskową.

  Naprężenie szycia może również wpłynąć na nieprawidłowe nawinięcie szpulki. I wreszcie, nić, igła i tkanina mogą nie być ze sobą kompatybilne, więc twoje naprężenie szycia jest zawsze gorsze.

  Co jest nie tak z napięciem mojej maszyny do szycia?

  Może być konieczne zwiększenie naprężenia maszyny do szycia lub przekręcenie pokrętła na wyższą wartość, jeśli zauważysz pętelki z tyłu tkaniny. Z drugiej strony zmniejsz napięcie maszyny do szycia, jeśli znajdziesz pętle na górze materiału, ponieważ twoje napięcie jest zbyt mocne.

  Przydatną wskazówką jest zawsze szycie na skrawku materiału i zapisywanie ustawień naprężenia dla różnych projektów i materiałów. Zapobiegnie to również problemom z napięciem, jeśli Twoja maszyna do szycia jest dobrze wyczyszczona i nasmarowana.

  Wniosek

  I to wszystko! Nauka czyszczenia maszyny do szycia z tarczami napinającymi jest tak prosta, jak podniesienie stopki dociskowej i nitkowanie między nimi.

  Możesz użyć paska z polaru lub dowolnego materiału, który może poruszać się tam iz powrotem między tarczami napinającymi. A jeśli chodzi o problemy z napinaniem, bardziej prawdopodobne jest, że problem wynika z innych części maszyny, a nie bezpośrednio z samego zespołu napinającego.