Jak czyścić lodówkę na zewnątrz? 2 niesamowite rodzaje lodówek!

Tłuszcz i brud mogą łatwo pojawiać się na zewnątrz lodówki, dlatego chcesz wiedzieć, jak czyścić lodówkę na zewnątrz? Tradycyjnie lodówki są w kolorze kremowym, skorupkowym lub białym.

Ale teraz mamy lodówki wykonane ze stali nierdzewnej. Tak czy inaczej, utrzymywanie go w czystości może być okropne.

Jak czyścić lodówkę na zewnątrz? 2 niesamowite rodzaje lodówek!

Należy pamiętać, że ważne jest regularne czyszczenie zewnętrznej części lodówki, aby uniknąć plam rdzy i noszenia na zewnątrz.

Mając to na uwadze, mamy tutaj wszystko, co musisz wiedzieć, aby utrzymać lodówkę w czystości.

Jakiego środka czyszczącego użyć?

Jeśli chodzi o czyszczenie wnętrza lodówki, możesz użyć wielu środków czyszczących. Jednak każdy czysty produkt przeznaczony do celów ogólnych jest dobry. Poza tym niezbędne jest posiadanie butelki z rozpylaczem.

Być może twoja lodówka jest wykonana ze stali nierdzewnej; przed zakupem środka czyszczącego upewnij się, że przeczytałeś jego ostrzeżenia. Takie postępowanie zapobiegnie uszkodzeniom wykończenia.

Ale możesz też wyczyścić swoją lodówkę rzeczami, które znajdziesz w swojej kuchni. Na przykład możesz mieszać wodę i ocet w butelce ze spryskiwaczem.

Niektórzy używają do tego mieszanki wody i płynu do naczyń. Soda oczyszczona zmieszana z octem może być również używana, gdy gra staje się przerażająca z futrem, odciskami łap i brudem przylegającym do lodówki.

Jak więc wyczyścić lodówkę na zewnątrz?

Ściereczki do czyszczenia

Do czyszczenia lodówek zaleca się stosowanie ściereczek z mikrofibry. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz jednostkę ze stali nierdzewnej. Jeśli ta szmatka nie jest dostępna, możesz również użyć znoszonego t-shirtu lub miękkiej gąbki.

Jeśli w Twojej lodówce jest tylko trochę brudu i kurzu, dobrze byłoby użyć gąbek. Jeśli jednak zawiera ciężki kurz i sierść, trudno byłoby go wyczyścić za pomocą samej gąbki.

Spróbuj zamiast tego użyć tych gąbek przeznaczonych do naczyń kuchennych ze stali nierdzewnej. Unikaj używania ściernej gąbki, ponieważ może to uszkodzić jej powierzchnię.

Niektórzy używaliby również ręczników papierowych. Pamiętaj jednak, że oznacza to dodatkowe marnotrawstwo. W związku z tym rozważ produkt nadający się do recyklingu. Podczas wycierania lodówki zawsze zaczynaj od góry do dołu.

Rodzaje lodówek

Przejdźmy teraz do szczegółów, jak należy czyścić lodówkę w zależności od jej rodzaju. Obejmuje to rzeczy, których możesz lub nie możesz używać podczas czyszczenia, aby uniknąć uszkodzeń.

Wpisz #1. Lodówka ze stali bejcowej

Jeśli Twoja lodówka nie jest tak brudna, wystarczy użyć suchej i czystej ściereczki z mikrofibry. Musisz go natrzeć na zewnątrz lodówki. Nie należy wywierać zbyt dużego nacisku podczas szorowania, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni.

Jeśli występują uporczywe plamy, wymieszaj wodę i ocet lub użyj środka do czyszczenia LCD, który jest przeznaczony do wyświetlaczy komputerowych i telewizyjnych. Po prostu wytrzyj zgodnie z kierunkiem ziarna na lodówce. Należy unikać metody krzyżowania, ponieważ może pozostawić smugi.

Poniżej znajdują się produkty, których możesz używać z lodówką ze stali nierdzewnej.

 • Szorowanie nylonowe, miękka koszulka i ściereczka z mikrofibry
 • Oliwa z oliwek
 • Nieścierne środki czyszczące
 • Roztwór wody i octu
 • Mieszanka mydła do naczyń i wody lub soda oczyszczona i płyn do mycia naczyń, aby poradzić sobie z uporczywymi plamami

Jeśli nie masz pewności, czy środek czyszczący uszkodzi wykończenie lodówki, możesz spróbować najpierw użyć go na tylnej lub dolnej części. Po wyczyszczeniu lodówki zaopatrz się w nową ściereczkę i zwilż ją wodą, aby spłukać sodę oczyszczoną lub mydło z zewnątrz lodówki.

Wpisz 2. Lodówka emaliowana

Do lodówek z emaliowaną powierzchnią zewnętrzną można stosować następujące środki czyszczące:

 • Roztwór wody i białego octu
 • Roztwory czyszczące do celów ogólnych
 • Roztwór wody i płynu do mycia naczyń
 • Alkohol do nacierania
 • Mieszanka sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń

Rozpylaj środek czyszczący od góry lodówki. Jeśli brud i tłuszcz są już duże, posmaruj je środkiem czyszczącym i pozostaw najpierw, aby brud i tłuszcz mogły się poluzować.

Weź gąbkę lub wilgotną ściereczkę i zacznij delikatnie ją wycierać. Ale w przypadku tłustych lub zabrudzonych miejsc możesz go wyszorować, naciskając jednocześnie szmatkę. Po usunięciu pozostałości środka czyszczącego można go ponownie przetrzeć wilgotną szmatką. Następnie wypoleruj lodówkę na zewnątrz suchą szmatką lub ręcznikiem.

Środki ostrożności

W tej sekcji przedstawimy ogólne środki ostrożności mające zastosowanie do każdego rodzaju lodówki. Niezależnie od tego, czy posiadasz lodówkę ze stali nierdzewnej lub emaliowanej, nie powinieneś używać:

 • Amoniak
 • Alkohol
 • Ścierne środki czyszczące
 • Palne ciecze
 • Środek do czyszczenia piekarnika
 • Zmywacze do paznokci
 • Szorowarka ścierna lub podkładka ze stali bejcowej, taka jak wełna stalowa

Warto również zapoznać się z instrukcją dostarczoną przez producentów, aby poszukać wskazówek, jak czyścić lodówkę na zewnątrz. Wiele modeli ze stali nierdzewnej ma przezroczystą powłokę, którą różne środki czyszczące mogą łatwo uszkodzić.

To okładka!

Teraz, kiedy już wiesz, jak czyścić lodówkę na zewnątrz, powinieneś zaplanować to przynajmniej raz w tygodniu. Jednocześnie raz w miesiącu możesz posprzątać jego wnętrze. Grille i cewki można czyścić dwa razy w roku.