Jak czyścić lampkę kontrolną? 6 prostych kroków!

Pytanie brzmi: jak wyczyścić lampkę kontrolną? Aby wyczyścić lampkę kontrolną, musisz najpierw znaleźć lampkę kontrolną na grzejniku, wyłączyć gaz, usunąć kurz i zanieczyszczenia oraz przywrócić lampkę kontrolną.

Lampki pilotażowe to chwiejny zasilacz, który może zdmuchnąć silny podmuch wiatru. Elektryczne zapłony sprawiły, że stały się bezużyteczne w ciągu ostatnich 20 lat, częściowo z tego powodu. Mały otwór na końcu pilota może się zakurzyć i zakleszczyć kurzem i brudem.

Jak czyścić lampkę kontrolną? 6 prostych kroków!

Czyszczenie lampki kontrolnej na grzejniku pokojowym przywróci ciepło i pozwoli zaoszczędzić pieniądze na kosztownym wezwaniu naprawczym. Ponadto wiele lampek kontrolnych można łatwo wyczyścić, więc być może jest to szybki i bezbolesny sposób na przywrócenie przedmiotu do działania. Poniżej omówiliśmy kilka kroków, które pomogą Ci wyczyścić lampkę kontrolną. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Kroki czyszczenia kontrolki na grzejniku

Czyszczenie lampki kontrolnej grzejnika jest prostym zadaniem, ale przed kontynuowaniem musisz zrozumieć, jak wyczyścić lampkę kontrolną. W tym celu przeczytaj kroki podane poniżej:

Krok 1. Znajdź lampkę kontrolną grzejnika

Stojące lampki kontrolne są często ukryte obok panelu grzejników przypodłogowych, grzejników i bojlerów. Dzięki temu w przypadku kominków często chowają się w widocznym miejscu. Niezależnie od tego, czy znajduje się za panelem dostępowym nad przedmiotem, czy z tyłu, czy z dowolnej strony instalacji kominka, będzie tam zawór oznaczony „pilot”, „włączony” i „wyłączony”, co zwykle jest wskazówką, że lampka kontrolna jest blisko.

Po włączeniu lampki kontrolnej musi być widoczny niebieski płomień. Jeśli jest żółty lub inny kolor, możliwe, że nie jest już wystarczająco gorący, aby ogrzać termoparę, która reguluje dopływ gazu do urządzenia. Termopara i dysza gazowa to dwie sekcje światła pilota, które przypominają maleńkie pręty; efekt kurzu na obu jest taki sam.

Krok 2. Wyłącz grzejnik

Unikaj zbliżania się do światła kontrolnego, które jest nadal włączone i gotowe do działania. Aby bezpiecznie wyłączyć grzejnik, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami: Wyłącz obwód podłączony do grzejnika, aby sprawdzić, czy nie ma zasilania. Zlokalizuj i zamknij zawór odcinający gaz. Zacznij przesuwać pokrętło nagrzewnicy na przycisku wyłączania. I odkręć plastikową osłonę, aby pokazać lampkę kontrolną. Zawór odcinający gaz należy zamontować bezpośrednio na ścianie sąsiadującej z nagrzewnicą lub obudową nagrzewnicy. Zadzwoń do wykwalifikowanego pracownika serwisu, jeśli go nie zauważyłeś. Nie musisz kontynuować, chyba że potwierdzisz, że grzejnik nie otrzymuje paliwa.

Krok 3. Odłącz dyszę

Dysza gazowa może być zatkana. Za pomocą spinacza do papieru lub igły do ​​szycia usuń wszelkie zabrudzenia z małego otworu w środku dyszy.

Krok 4. Usuń brud

Aby zmiękczyć i wyeliminować wszelkie resztki brudu i brudu otaczającego dyszę, użyj całej puszki gazu pod ciśnieniem. Następnie zassać dyszę oraz przestrzeń wokół niej. Usuń wszelkie nagromadzenie lub brud z otworu lampki kontrolnej za pomocą szczotki z włosia lub spinacza do papieru. Sprawdź, czy coś nie jest przyklejone do metalu. Następnie za pomocą sprężonego powietrza wydmuchaj sadzę lub osad, który mógł utkwić głęboko w świetle pilota. Na koniec usuń wszelkie pozostałości za pomocą myjki ciśnieniowej lub cylindra próżniowego z adapterem dyszy.

Krok 5. Oczyszczająca termopara lampki kontrolnej

Nadmiar dymu na termoparze grzałki może spowodować jej zatrzymanie, więc szybko wyczyść. Delikatnie wyczyść termoparę za pomocą wytrzymałej stalowej szmatki lub ściernego ręcznika. Całkowicie usuń wszelkie przemieszczone cząsteczki świeżą, suchą gąbką z mikrofibry.

Krok 6. Przywróć lampkę kontrolną

Ostatnim krokiem jest przywrócenie lampki kontrolnej grzejnika; aby ponownie zapalić lampkę kontrolną, należy ustawić zawór gazu pilotowego w pierwotnym położeniu i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi. Wiele stojących lampek kontrolnych można zapalić kilkoma prostymi czynnościami, ale kurz nie stanowi problemu, jeśli nie pozostają zapalone.

Kiedy należy skonsultować się z ekspertem?

Jeżeli pilot nagrzewnicy jest łatwo dostępny, przed wezwaniem pomocy należy go wyczyścić. Kiedy to nie poprawia funkcjonowania twojego pilota, możesz mieć problem z komponentami. Podobnie jak dysza pilotująca, termopara może być uszkodzona lub wymagać wymiany. Te elementy kosztują prawdopodobnie mniej niż 50 USD. Kiedy masz do czynienia z benzyną, masz do czynienia z niestabilną sytuacją, więc nie ryzykuj.

Dobrym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalisty, jeśli lampka kontrolna jest trudna do zlokalizowania, trudno dostępna lub wygląda na uszkodzoną. Stawką jest po prostu wystarczająco dużo i warto wydać na sprzątanie 100 USD lub mniej, aby chronić swoje dzieci, dom i rzeczy. Możesz również chcieć wiedzieć, jak zainstalować grzejnik garażowy.

To okładka!

Mamy nadzieję, że przeczytanie tego artykułu pomoże Ci dowiedzieć się, jak wyczyścić lampkę kontrolną. Powyżej omówiliśmy kilka kroków; możesz z łatwością samodzielnie wyczyścić lampkę kontrolną za ich pomocą. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, gdzie powiesić grzejnik garażowy i jaki jest najlepszy grzejnik garażowy. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!