Jak czyścić kłaczki z suszarki ładowanej od przodu LG? 5 prostych kroków!

Martwisz się, jak wyczyścić kłaczki z suszarki LG ładowanej od przodu? Włókna, które gromadzą się wewnątrz i na zewnątrz suszarki, mogą prowadzić do nieprawidłowego działania suszarki i potencjalnie do pożaru domu.

Przed rozpoczęciem cyklu ładowania rozpocznij wycieranie ekranu filtra, aby usunąć wszystkie kłaczki z suszarki. Możesz również wyczyścić te kłaczki ręką lub zanurzyć sitko filtra w bieżącej wodzie. Zdejmij tylny panel węża wylotowego i z suszarki po odłączeniu go.

Jak czyścić kłaczki z suszarki ładowanej od przodu LG? 5 prostych kroków!

Wytrzyj wnętrze i sekcję wydechową farbiarki za pomocą odkurzacza i szmatki. Przynajmniej raz na sześć miesięcy dokładnie wyczyść suszarkę, aby pozbyć się kłaczków w suszarce LG ładowanej od przodu. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Ale to nie wystarczy, żeby dobrze zrozumieć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczegółowego czyszczenia suszarki LG ładowanej od przodu, przeczytaj ten artykuł na końcu; w miarę zagłębiania się w artykuł otrzymasz odpowiedź. Sprawdźmy to!

Kroki czyszczenia kłaczków z suszarki ładowanej od przodu LG

Lint brudzi suszarkę i zmniejsza wydajność pracy suszarki LG ładowanej od przodu. Dobrym pomysłem jest wycieranie suszarki po każdym cyklu ładowania, aby na suszarce nie gromadziły się kłaczki. Ale jeśli zauważysz, że Twoja suszarka wymaga dokładnego czyszczenia, nie martw się. W tym artykule opisano, jak usunąć kłaczki z suszarki LG ładowanej od przodu. Poniżej podano kilka sugestii dotyczących czyszczenia kłaczków z suszarki LG ładowanej od przodu:

Krok 1. Wyjmij ekran filtra

Wyjmij sitko suszarki; znajduje się głównie z boku, na dole lub na górze drzwi. Przed włożeniem ładunku do środka upewnij się, że ekran jest czysty i wolny od kłaczków. Następnie należy przytrzymać uchwyt ekranu i wyjąć go, aż całkowicie się naciągnie. Większość modeli pozwala na całkowite wyciągnięcie go do czyszczenia. Podczas zdejmowania ekranu używaj tylko delikatnego nacisku. Powinieneś napotkać trochę bez sprzeciwu. Ten ekran nie będzie idealnie pasował ponownie do lokalizacji pułapki na kłaczki, jeśli rozciągniesz go zbyt mocno.

Krok 2. Wyczyść kłaczki za pomocą d

Wytrzyj kłaczki z ubrań rękoma. Poruszaj ręką okrężnym ruchem po kłaczku, tak aby zmieniła się w kulkę. Pocieraj tę kulkę o ekran, aż usunie wszystkie kłaczki. Wrzuć śmieci do kosza. Możesz również usunąć kłaczki z ekranu, pocierając je pędzlem. Szczotka próżniowa pomaga również wyeliminować te kłaczki z ekranu.

Krok 3. Usuń kłaczki wodą

Wyczyść ekran, spłukując go wodą. Jeśli zauważyłeś resztki kłaczków, umieść ten ekran pod bieżącą wodą. Jeśli ekran jest brudny, umyj go wodą z mydłem i wytrzyj szmatką, aż ekran będzie nieskazitelny. Czas usunąć kłaczki z suszarki, czytając ten artykuł i stosując podane w nim kroki.

Krok 4. Wyczyść otwór wentylacyjny ekranu

Zbadaj pułapkę na kłaczki, gdy ekran jest zdjęty. W tym celu użyj odkurzacza z przedłużoną przystawką, aby usunąć nadmiar kłaczków lub cząstek. Długa przystawka podciśnieniowa dotarła do dowolnego zakątka suszarki i szybko wyciągnęła kłaczki. Umieść tę przystawkę w sekcji, w której zauważyłeś kłaczki, a następnie naciśnij przycisk na odkurzaczu, możesz pozbyć się wszelkich nagromadzonych przedmiotów. Ten krok może pomóc zapobiec zablokowaniu w obszarze pułapki.

Powtórz cały krok po każdym użyciu. Przed rozpoczęciem nowego cyklu upewnij się, że w suszarce nie ma syfonów ani kłaczków. Lepiej najpierw wyczyścić suszarkę, a następnie uruchomić nowy proces; w przeciwnym razie kłaczki brudzą ubrania, a także pralka nie działa prawidłowo. Może być kuszące, aby zignorować technikę dla mniejszych ciężarów, ale jest ona zgodna z niezależnie od wielkości ładunku.

Pomocne może być przeczytanie o tym, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok 5. Dokładne czyszczenie

Po wyczyszczeniu kłaczków na ekranie sprawdź suszarkę od wewnątrz. Jeśli zauważysz w niej kłaczki lub zanieczyszczenia, wyczyść wnętrze suszarki za pomocą pędzla, odkurzacza lub ściereczki ręką. Nie zapomnij o wyczyszczeniu otworu wentylacyjnego suszarki, ponieważ w środku również zbierają się kłaczki odpowietrznik, więc go wyczyść. Ponadto kłaczki gromadzą się wokół obszarów, w których znajdują się elementy grzejne, ale należy zachować ostrożność podczas przenoszenia lub przesuwania przewodów. Jeśli zamierzasz wyczyścić metalowe powierzchnie, użyj środka czyszczącego, zamoczonej w tym środku ściereczki z mikrofibry, a następnie wyczyść metalowe kawałki, aby usunąć kłaczki.

To okładka!

Cóż, powyższe kroki pomagają pozbyć się kłaczków z suszarki. Cieszyliśmy się, że wszyscy nauczyliście się czyścić kłaczki z suszarki LG ładowanej od przodu. Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu bardzo Ci się spodoba. Przeczytaj uważnie ten artykuł, aby zrozumieć, i nie zapomnij wyprać suszarki LG ładowanej od przodu przed rozpoczęciem cyklu wirowania. Wypierz suszarkę przed i po każdym praniu, aby uniknąć kłaczków. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa i jak wyczyścić suszarkę LG.