Jak czyścić gaźnik myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Moi przyjaciele, musicie zrozumieć, jak czyścić gaźnik myjki ciśnieniowej. Zastanawiasz się, dlaczego Twoja myjka ciśnieniowa nie działa po szukaniu wielu rozwiązań? Sprawdź gaźnik swojej myjki ciśnieniowej.

Należy pamiętać, że do uruchomienia myjki ciśnieniowej niezbędny jest czysty, niezatkany gaźnik. Gaźnik jest podstawowym elementem myjki ciśnieniowej gazowej. Nieoczyszczony gaźnik uniemożliwi działanie myjki ciśnieniowej. Istnieją trzy podstawowe obowiązki gaźnika w myjce ciśnieniowej.

Po pierwsze, wykrywa ilość paliwa w komorze i przekształca paliwo w gaz do obsługi myjki ciśnieniowej. Po drugie, łączy paliwo z dokładną proporcją powietrza do spalania. Po trzecie, rozprowadza tę kombinację paliwa gazowego do cylindrów. Do utworzenia mieszanki wymagana jest odpowiednia ilość gazu i powietrza. Na każdy gram paliwa potrzeba prawie piętnastu gramów powietrza. Jeśli gaźnik Twojej myjki ciśnieniowej jest brudny i zatkany: paliwo i powietrze nie połączą się w odpowiedniej proporcji. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Wskazania zatkanego gaźnika

Gdy gaźnik jest zablokowany, myjka ciśnieniowa nie będzie działać prawidłowo. Niezbędna jest regularna konserwacja gaźnika. Dlatego konieczne jest czyszczenie gaźnika co najmniej raz na trzydzieści dni. Użytkownicy myjek ciśnieniowych często szukają oznak zatkanego gaźnika. Jedną z pierwszych oznak zatkanego gaźnika jest to, że myjka ciśnieniowa nie uruchamia się. Dzieje się tak dlatego, że zatkany gaźnik uniemożliwi przepływ powietrza i paliwa.

Dodatkowo usłyszysz dziwne trzaski dochodzące z suszarki. Dzieje się tak, ponieważ gaźnik nie pobiera wystarczającej ilości benzyny. Innym widocznym znakiem, który zauważysz, jest czarny dym wydobywający się z myjki ciśnieniowej. Czarny dym powstaje, gdy stosunek paliwa do powietrza jest niewystarczający.

Oznacza to, że paliwo ma dużą objętość w porównaniu z powietrzem. Spalanie niezbilansowanej ilości powietrza i paliwa wytwarza czarny dym. Zatkany gaźnik uniemożliwi płynną pracę silnika. Gdy w komorze paliwowej myjki ciśnieniowej znajduje się przeszkoda, paliwo wpływa do gaźnika. Może to spowodować wyciek.

Kroki do oczyszczenia zatkanego gaźnika

Oto kroki, jak wyczyścić gaźnik myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Wyczyść filtr powietrza

Przed czyszczeniem gaźnika sprawdź, czy filtr powietrza nie jest zablokowany. Brudny filtr powietrza może zatkać gaźnik myjki ciśnieniowej. Filtr powietrza znajduje się na zewnątrz myjki ciśnieniowej obok butli z paliwem. Za pomocą śrubokręta wyciągnij filtr powietrza. Wyczyść filtr powietrza wodą z mydłem. Tak, aby cały kurz i zanieczyszczenia zostały wyeliminowane. Jeśli filtr powietrza jest uszkodzony, będziesz musiał go wymienić. Może Cię również zainteresować sposób czyszczenia gaźnika w myjce ciśnieniowej Briggs and Stratton.

Krok 2. Odłącz gaźnik

Jeśli problem z myjką ciśnieniową nie ustąpi, będziesz musiał wyjąć i wyczyścić gaźnik. Gaźnik jest dostępny po odłączeniu filtra powietrza. Za pomocą specjalnych narzędzi Stanley odłącza dopływ paliwa, który prowadzi do gaźnika. Będziesz musiał usunąć resztki paliwa z myjki ciśnieniowej. Dlatego trzymaj w pobliżu pojemnik lub plastikową butelkę na wodę. Butla paliwa musi zostać całkowicie opróżniona przed przejściem do następnego kroku. Spuść całe paliwo, a wraz z nim usunie wszelkie zanieczyszczenia i stare paliwo. Obecność żółtego paliwa wskazuje, że paliwo jest płaskie i stare.

Krok 3. Oceń zbiornik pływakowy

Po spuszczeniu paliwa za pomocą śrubokręta poluzuj śrubę pod misą gaźnika. Po odkręceniu śruby możesz łatwo odpiąć miskę. Delikatnie odłącz uszczelkę i sprawdź, czy są w doskonałym stanie. Gdy uszczelka jest stara i uszkodzona, wymień ją. Oceń zbiornik pływakowy, dotykając go. Kiedy usłyszysz kliknięcie, oznacza to, że igła znajduje się w swoim pierwotnym położeniu. Oddziel wszystkie składniki w osobnym pojemniku. Dlatego wszystkie można prać i czyścić.

Krok 4. Wyczyść gaźnik

Odrzutowiec jest głównym miejscem powstawania zatorów. Śruba mocująca miskę gaźnika; ma mały otwór do przepływu powietrza. Będziesz musiał wyczyścić strumień. Użyj ostrego cienkiego metalowego drutu, aby usunąć zatkanie z otworu powietrza w strumieniu. Spryskaj dyszę kilkoma środkami czyszczącymi do gaźników.

Środek do czyszczenia gaźnika jest dostępny w sklepie z narzędziami. Następnie zbadaj miskę gaźnika. Gdy misa gaźnika jest uszkodzona lub zardzewiała, wymień ją. Do czyszczenia gaźnika używa się papieru ściernego, aby pozbyć się nagromadzonego paliwa lub zanieczyszczeń. Następnie rozpyl środek do czyszczenia gaźnika na cały gaźnik i miskę. Poczekaj kilka minut. Następnie spłucz wodą z mydłem. Oto 5 niezwykle prostych przepisów na sprzątanie kamperów.

Krok 5. Zmontuj gaźnik

Wysuszyć wszystkie części gaźnika i zmontować je z powrotem. Podczas ponownego montażu gaźnika upewnij się, że wszystkie elementy są mocno przykręcone.

To okładka!

Do czyszczenia gaźnika myjki ciśnieniowej nie jest wymagane żadne doświadczenie. Gaźnik można łatwo wyczyścić. Jednak ważne jest, aby po wyczyszczeniu wszystko zabezpieczyć na swoim miejscu. Gaźnik należy czyścić przynajmniej raz na kilka miesięcy. Dzięki temu części Twojej maszyny nie będą się zużywać. W każdym razie wiesz już, jak wyczyścić gaźnik myjki ciśnieniowej, wykonując powyższe kroki!

Myślę, że warto też przeczytać o tym, jak uruchomić myjkę gazową.