Jak czyścić filtr suszarki do włosów? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić filtr suszarki do włosów? Czyszczenie suszarki jest proste i powinno zająć tylko kilka minut.

Jeśli twoja suszarka jest brudna, możesz również położyć wąż odkurzacza na wylocie na kilka sekund, aby usunąć wszelkie pozostałe cząsteczki.

Jak czyścić filtr suszarki do włosów? 4 proste kroki!

Otwory wentylacyjne suszarek do włosów mogą gromadzić dużo kurzu i włosów. Czyszczenie suszarki z zanieczyszczeń przedłuża jej żywotność. Jeśli przedmiot nie jest regularnie wycierany, z dolnej części będą wydobywać się małe iskry. Zamiast narażać się na niebezpieczeństwo, możesz zrozumieć, jak czyścić filtr do włosów, aby poprawić działanie przedmiotu. Tak więc, moi przyjaciele, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, po prostu przeczytaj ten artykuł na końcu!

Kroki czyszczenia filtra suszarki do włosów

Suszarka, podobnie jak każde inne urządzenie elektryczne, została zaprojektowana tak, aby ułatwić Ci pracę. Jego zadaniem jest usprawnienie usuwania wilgoci z wilgotnych włosów poprzez nadmuch gorącego lub łagodnego powietrza nad nimi. Ale podobnie jak wszystkie inne gadżety elektryczne, Twoja suszarka również wymaga czyszczenia. Jeśli Twoja suszarka do włosów nie działa prawidłowo, koniecznie ją wyczyść. W tym akapicie dowiesz się, jak czyścić filtr suszarki do włosów:

Krok 1. Zdemontuj i odłącz suszarkę

Pierwszym krokiem jest odłączenie suszarki od gniazdka elektrycznego, aby uniknąć porażenia prądem. Nawet jeśli suszarka jest wyłączona, czyszczenie należy przeprowadzać bez włączania jej do zasilania. Po odłączeniu postępuj zgodnie z przepływem powietrza w suszarce. Zwykle przepływ powietrza jest ograniczony. Ponieważ ściąga się, uszczelniony blat można szybko i łatwo odinstalować. Jeśli masz problem ze złapaniem blatu, nie wypychaj go, aby zapobiec jego złamaniu. Zamiast tego sprawdź książkę z wytycznymi, aby zobaczyć, co powinieneś zrobić. Następnie spójrz na tył suszarki i przednie panele. Jeśli panele można zdjąć, użyj klucza, aby je podważyć.

Krok 2. Wyczyść filtr do suszarki

Po zdemontowaniu suszarki użyj spiczastych igieł, wykałaczki lub pęsety, aby usunąć niechciany, zauważalny kurz. Pęseta może pomóc w usuwaniu brudu i cząstek sierści. Poniżej przedstawiono kilka metod czyszczenia różnych elementów systemu suszenia. Najpierw zdejmij korek, napełniając umywalkę gorącą wodą. Aby woda była mydlana, wstrzyknij w nią odrobinę odżywki do włosów lub mydła.

Pozostaw pokrywkę na kilka minut, a następnie delikatnie zetrzyj nagromadzone niepożądane przedmioty z dna pokrywki za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Daj mu wystarczająco dużo czasu, aby się ustabilizował, zanim go użyjesz. Po wyczyszczeniu filtra możesz wytrzeć lub wyczyścić filtr suszarki do czyszczenia za pomocą przyłącza węża. Ostrożnie odkurz sita i boczne otwory, jeśli używasz końcówki do węża. Podczas mycia rąk używaj maleńkiego narzędzia, takiego jak szczoteczka do zębów z miękkim włosiem, spiczasta pęseta i patyczki higieniczne.

Pozostaw filtr do całkowitego wyschnięcia po wypłukaniu go letnią wodą. Należy pamiętać, że większość filtrów suszarek może schnąć szybciej niż inne. Pozostaw filtr do całkowitego wyschnięcia, w zależności od tego, który model czyści. Wytrzyj kurz z otworów wentylacyjnych i siatki drucianą małą szczoteczką. Gdy górne elementy suszarki wysychają, ostrożnie masuj podstawę i dyszę suszarki czystą, wilgotną ściereczką, aby usunąć tłuszcz naniesiony bezpośrednio na korpus suszarki. Adapter próżniowy może pomóc w usunięciu dodatkowego brudu i zanieczyszczeń z dodatkowych wbudowanych części suszarki. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić suszarkę do włosów i jak czyścić szczotkę do suszarki Revlon.

Krok 3. Zainstaluj ponownie suszarkę do włosów

Wymień filtr, kratki druciane, w tym wszystkie inne części suszarki. Możesz teraz korzystać z suszarki, ponieważ jest wyczyszczona. Ponieważ suszarka zawiera źródło ciepła i kilka innych wbudowanych elementów, nie należy ponownie montować odłączanych elementów, gdy są mokre lub są na nich resztki wody. Istnieje ryzyko, że wilgotne obszary zostaną poddane działaniu prądu, co spowoduje produkcja energii.

Krok 4. Ponownie uruchom suszarkę do włosów

Od początku do końca potrzebujesz tylko 10-15 minut, aby zakończyć czyszczenie; kiedy skończysz sprzątać, czas podłączyć suszarkę do gniazdka i upewnić się, że teraz Twoja suszarka działa lepiej niż zwykle. Po prawidłowym wyczyszczeniu filtra suszarki suszarka działa jak poprzednio. Jeśli właśnie umyłeś suszarkę, ale wciąż robiła się zbyt gorąca, czas kupić zupełnie nową. Jeśli Twoja suszarka ma gwarancję, lepiej kupić nową lub wymienić ją w pobliskim sklepie, jeśli nie stać Cię na zakup nowej suszarki. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak korzystać z suszarki do włosów.

To okładka!

Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami na końcu tego artykułu. Jeśli więc suszarka do włosów nie działa prawidłowo, widać, że filtr suszarki wymaga czyszczenia. Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić filtr suszarki do włosów, nie panikuj. Powyżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomagają w czyszczeniu filtra osuszacza. Całkowity czas czyszczenia filtra to zaledwie 15 minut. Aby zrozumieć, jak czyścić filtr suszarki, przeczytaj z zainteresowaniem ten artykuł! Kliknij ten link, aby poznać ważne rzeczy, których należy szukać w suszarce do włosów.