Jak czyścić filtr pralki Maytag? 3 proste kroki!

Szukasz wskazówek, jak wyczyścić filtr spryskiwacza Maytag? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Powiemy Ci, jak usunąć zanieczyszczenia i kłaczki z pralek ładowanych od przodu i od góry.

Według ankiety, Maytag jest drugą najczęściej używaną marką pralek w USA. Firma oferuje różne odmiany i modele urządzeń całkowicie elektrycznych, w tym podkładek. Ich wysokiej jakości urządzenia podnoszą poprzeczkę jakości.

Jak czyścić filtr pralki Maytag? 3 proste kroki!

Jednak, aby utrzymać maszyny w dobrym stanie przez lata, trzeba je regularnie czyścić i konserwować. Pierwszym i najważniejszym elementem konserwacji jest utrzymanie filtra w czystości i bez kłaczków. Jeśli używasz pralki ładowanej od góry, musiała ona złapać dużą ilość kłaczków z ciężkich ładunków prania. Istnieją dwie metody czyszczenia pralek Maytag ładowanych od góry. Wybierz odpowiednią w zależności od modelu pralki. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki czyszczenia filtra myjącego Maytag Centennial

Stuletni filtr pralki Maytag znajduje się pod pulsatorem lub płytą myjącą pośrodku bębna pralki. Najpierw zgaś pulsator, a potem go wyczyść. Oto kroki, jak wyczyścić filtr spryskiwacza Maytag:

Krok 1. Usuń pulsator

Otwórz pokrywę pralki. W środku znajdziesz okrągłą rzecz z otworami. Ta rzecz nazywa się pulsatorem lub płytą myjącą i musisz usunąć wszystkie kłaczki znajdujące się pod nią.

Krok 2. Umyj pulsator

Otwórz śrubę na górze pulsatora. Następnie umieść spiczastą rzecz w dowolnym otworze, aby ją podnieść. Wyłóż talerz do mycia. Sprawdź, czy pod spodem nie ma kłaczków. Usuń go rękami. Umyj pulsator wodą.

Krok 3. Włóż płytkę myjącą z powrotem

Umieść płytkę myjącą z powrotem na swoim miejscu. Napraw śrubę, a otrzymasz czystą i wolną od zarazków podkładkę.

Kroki czyszczenia filtra pralki Maytag Bravos

Jeśli masz model Bravos pralki Maytag ładowanej od góry, w środku musi znajdować się rurka mieszadła. Aby dowiedzieć się, jak wyczyścić filtr pralki Maytag ładowany od góry, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku.

Krok 1. Wyłącz pralkę

Wyłącz przełącznik pralki. Następnie otwórz pokrywę bębna pralki.

Krok 2. Wyjmij rurkę mieszadła

W celu oczyszczenia należy zdjąć rurkę mieszadła. Najpierw wyjmij dozownik płynu do zmiękczania tkanin i nasadkę przeciwkurzową z górnej części rurki mieszadła. Następnie weź grzechotkę z przedłużeniem i nasadką 7/16 cala, aby otworzyć śrubę.

Krok 3. Wyczyść mieszadło

Wyciągnij rurkę mieszadła. Usuń kłaczki wewnątrz. Umyj linię mieszanką ciepłej wody i dowolnego płynnego środka czyszczącego. Wytrzyj miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym. Ponownie umieść mieszadło w bębnie, dokręcając śrubę i zakładając z powrotem nasadkę przeciwpyłową i dozownik płynu do zmiękczania tkanin.

Sposoby czyszczenia filtra spryskiwacza przedniego ładowania Maytag

Oto sposoby czyszczenia filtra pralki ładowanej od przodu Maytag:

Metoda nr 1. Otwórz przedni panel, aby wyczyścić podkładkę

W nowszych modelach pralek Maytag ładowanych od przodu można uzyskać dostęp do filtra, otwierając panel w przedniej dolnej części pralki. Aby wyczyścić ten filtr, musisz włożyć mniej wysiłku i mniej czasu. Odkręć dwie śruby po obu stronach panelu przedniego za pomocą płaskiego śrubokręta. Zdejmij panel. Znajdź filtr w środku. Umieść miskę lub wiadro przed filtrem, aby uniknąć rozlania wody. Otwórz pokrywkę filtra, obracając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wyjmij filtr z obudowy i usuń wszystkie kłaczki i ciała obce, takie jak szpilki, monety itp. Włóż filtr ponownie. Obróć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara i upewnij się, że jest mocno dokręcony.

Metoda nr 2. Odłącz tylną część podkładki

Jeśli używasz starszej wersji pralki Maytag, może nie być panelu przedniego umożliwiającego dostęp do filtra. W takim przypadku musisz otworzyć tylną część podkładki.

Zdejmij tylną część podkładki, wyciągając plastikowe zaślepki śrub. Po zdjęciu czterech zaślepek odkręć śruby i wyjmij tylny panel. Następnie zlokalizuj filtr i wyczyść go, usuwając wszystkie kłaczki i przedmioty, takie jak monety, szpilki. Umieść filtr z powrotem i dokręć go, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Być może zainteresuje Cię również sposób otwierania obudowy pralki.

Harmonogram czyszczenia filtra kłaczków

Zatkany filtr powoduje problemy z odpływem, wirowaniem i nieprzyjemnymi zapachami w pralce. Dlatego lepiej czyścić filtr co trzy miesiące lub trzy lub cztery razy w roku.

Kilka prostych wskazówek, jak utrzymać filtr spryskiwacza w czystości

  • Zawsze usuwaj kłaczki z puszystych kurtek i płaszczy przed włożeniem ich do pralki.
  • Nie próbuj prać dywanów w pralce.
  • Przed praniem usuń wszystkie ciała obce i opróżnij kieszenie.

To okładka!

Może twoje życie jest bałaganem w tym szalonym świecie. Ale twoje ubrania nie powinny. Aby Twoje ubrania były lśniące i lśniące, filtr Twojej maszyny musi zostać wyczyszczony. Przyjemny wygląd dodaje energii, aby działać lepiej i imponować innym swoim ogólnym wyglądem. Elegancki wygląd zapewnia czyste ubrania, a czyste ubrania pochodzą z pralki, której filtr jest czyszczony. Więc na co czekasz? Znajdź lokalizację filtra pralki Maytag i umyj ją. Teraz wiesz, jak wyczyścić filtr pralki Maytag. jak zresetować podkładkę Maytag i jak rozebrać podkładkę Maytag.