Jak czyścić elektryczny podgrzewacz wody? 5 łatwych sposobów!

Jak czyścić elektryczny podgrzewacz wody? Odłącz najpierw ogólny panel elektryczny i unikaj zalania, gdy zamykasz żaluzję w łazience i dostępny licznik. Opróżnij instalację wodno-kanalizacyjną, otwierając podpaski, takie jak wanna, zlew i inne.

Teraz trzeba zdjąć pokrywę pod spodem i odkręcić kluczem wszystkie te śruby. Najlepiej też zdjąć plastikową osłonę i odłączyć przewody elektryczne śrubokrętem. Sprawdź jego odporność również pokryty wapieniem. Wyczyść go i wymień, jeśli jest uszkodzony. To tylko przegląd, moi przyjaciele, więc czytaj dalej artykuł, aby dobrze go wyczyścić i przedłużyć żywotność zbiornika grzałki.

Jak czyścić elektryczny podgrzewacz wody? 5 łatwych sposobów!

Sposoby czyszczenia elektrycznego podgrzewacza wody

Czyszczenie elektrycznego podgrzewacza wody nigdy nie jest łatwym procesem. Demontaż technologii wymaga pewnych umiejętności. Oto następujące sposoby czyszczenia elektrycznego podgrzewacza wody:

#1. Przygotowanie potrzebnych rzeczy

Najpierw przygotuj podgrzewacz wody i inne niezbędne narzędzia, takie jak klucz, śrubokręt płaski i krzyżowy, śrubokręt, papier ścierny i środek czyszczący. Przejrzyj obudowę i sprawdź, czy obok grzejnika gromadzą się zanieczyszczenia. Umyj śmieci z kranu i spuść brudną wodę. Przy zabrudzeniach na ścianach zdejmij i zdemontuj karoserię oraz wyczyść pozostałe elementy.

#2. Skuteczne czyszczenie zbiornika

Zdejmij korpus elektrycznego podgrzewacza wody i usuń zanieczyszczenia pod prysznicem. Użyj gąbki do natarcia niewielkiej płytki nazębnej i śluzu. Nie używaj substancji ściernych i sztywnych szczotek, które mogą uszkodzić emalię obudowy. Usuń znaczną płytkę nazębną kwasem cytrynowym, esencją octu i octem. Następnie rozprowadź około 50 gramów kwasu cytrynowego na każdy litr wody. Przygotuj dwie łyżeczki octu i pięć łyżek octu na każdy litr.

Wlej produkt do zbiornika i pozostaw na noc. Następnie połącz zawartość i umyj ściany ciepłą wodą. Pozostaw 1/3 wody w urządzeniu i przenieś roztwór. Następnie ustawić temperaturę od 90 do 95 stopni temperatury grzania, pozostawić na około pięć do siedmiu godzin i osuszyć, aby dokładnie wypłukać zbiornik.

#3. Pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów

Nieprzyjemny zapach wody z elektrycznego podgrzewacza wody wymaga czyszczenia. Dzieje się tak z następującymi:

 • Woda zawiera wiele składników siarczanowych, które stykają się z anodą magnezową; w ten sposób uwalniany jest siarkowodór. Usuń reakcję, usuwając również pręt magnezowy.
 • W stojącej wodzie gromadzi się więcej bakterii, co czyni ją wylęgarnią. Jeśli nie korzystasz z elektrycznego podgrzewacza wody przez kilka miesięcy, osiągnij ustawienie wysokiej temperatury. Następnie całkowicie podgrzej zawartość.
 • Sprawdź wodę w SES w celu dalszej analizy, która zna prawdziwą przyczynę problemu.

#4. Prawidłowe odprowadzanie wody

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jak opróżnić elektryczny podgrzewacz wody:

 • Wyłącz urządzenie przychodzące do sieci. Przekręć TEN, jeśli zobaczysz go nad łazienką, aby później go opróżnić. Puść zbiornik natychmiast, jeśli TEN wyciągnie z niego.
 • Zakryj mieszkanie i wodę w nim.
 • Zakryj jego zimny zawór obok bojlera i pozostaw otwarty gorący i poczekaj, aż płyn spłynie, więc wcześniej ustaw pojemnik.
 • Podłącz wąż podgrzewacza wody przez wybór, opuszczając go w zlewie.
 • Spuść wodę, jeśli nie jesteś zadowolony z sytuacji, aż do zaworu bezpieczeństwa. Wyjmij go, aby woda mogła spłynąć.
 • Poradnik dotyczący montażu sprzętu po jego oczyszczeniu
 • Najpierw sprawdź szczegóły przed montażem kotła w odwrotnej kolejności.
 • Zainstaluj nową gumową uszczelkę, jeśli już się zużyje. Nasmaruj powierzchnię gumowej uszczelki i pozostałe elementy gumowe za pomocą uszczelniacza.
 • Spójrz na TEN i obserwuj, czy jest zużyty lub uszkodzony.
 • Wymień tak zwaną anodę magnezową, która chroni korpus przed rdzą.
 • Zamocuj śruby i zainstaluj bok i połącz go z rurociągiem.
 • Zaopatrzenie jest najpierw w gorącą i zimną wodę.
 • Zaczekaj, aż urządzenie będzie gotowe, zanim je włączysz.
 • Sprawdź, czy nie ma przecieku na powierzchni.
 • Ustaw urządzenie w odpowiedniej temperaturze po ustawieniu termoregulatora i już połączysz się z siecią.

#5. Obsługa podgrzewacza wody po jego oczyszczeniu

Przedłuż żywotność elektrycznego podgrzewacza wody pomimo regularnego czyszczenia. Skorzystaj z poniższych zaleceń:

Zainstaluj filtry odczynników z wkładami zawierającymi substancje zmiękczające wodę. Wymień wkłady, aby jak najlepiej poprawić jakość wody. Filtry sodowe są o wiele bardziej skuteczne niż uwalnianie filtrów odczynników. Wydzielają cząsteczki soli i stałe pole magnetyczne, nie osadzając się na powierzchni. Produkty są rzeczywiście droższe. Co więcej, kupując filtry odczynników, skup się na materiale RNA. Do tej pory najszybciej rdzewieje czarny i ocynkowany metal.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak wyczyścić elektryczny podgrzewacz wody, wykonując wymienione czynności. Pamiętaj, jak wyczyścić zbiornik, spuścić wodę i zmontować po czyszczeniu. Wszystko to wpływa na prawidłowe działanie urządzenia. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak podłączyć elektryczny grzejnik listwy i jak zainstalować elektryczny grzejnik listwy.