Jak czyścić dyszę myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Czyszcząc dogłębnie swoją myjkę ciśnieniową, musisz pomyśleć o tym, jak wyczyścić dyszę myjki ciśnieniowej? Kurz i zanieczyszczenia nagromadzone wewnątrz dyszy mogą być niewidoczne, ale powoduje to, że myjka ciśnieniowa przestaje działać.

Myjka ciśnieniowa jest niezbędnym urządzeniem wymaganym do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak podjazdy na zewnątrz domu, patio, chodnik, ogrodzenie i wiele innych. Aby posprzątać swój dom, będziesz potrzebować sprawnie działającej myjki ciśnieniowej.

Zabrudzona lub uszkodzona myjka ciśnieniowa nie spełni swojego zadania. Dysza jest podstawowym elementem myjki ciśnieniowej. Wytwarza ciśnienie w strumieniu wody, który uderza w czyszczone powierzchnie. Istnieje pięć różnych typów dysz. Wszystkie dysze wytwarzają różne stopnie ciśnienia. Dlatego będziesz musiał być ostrożny przy doborze dyszy do czyszczenia powierzchni. Niezbędne jest zrozumienie procedury czyszczenia dyszy. Nieznajomość kroków może spowodować uszkodzenie komponentu.

Rodzaje dysz myjki ciśnieniowej

Przed czyszczeniem dyszy musisz zrozumieć, jakie masz dysze. Zazwyczaj myjka ciśnieniowa jest wyposażona w pięć rodzajów dysz. Przedstawiona jest dysza zerowa; według koloru czerwonego. Dysza ta uwalnia bezpośredni i pojedynczy strumień wody o najwyższym ciśnieniu. Dysza zero stopni służy do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak beton czy metal.

Dysza piętnastostopniowa jest żółta. Rozpyla wodę pod kątem piętnastu stopni. Dlatego zmniejszenie ciśnienia. Służy do czyszczenia betonowej podłogi, odpływów i dachu domu.

Dysza dwudziestopięciostopniowa służy do codziennego czyszczenia. Jest reprezentowany przez kolor zielony. Możesz użyć tej dyszy do mycia tarasu, chodników, tarasu i mebli ogrodowych.

Dysza czterdzieści stopni jest biała. Służy do czyszczenia delikatnych powierzchni jak okna i szkło. Służy również do spłukiwania detergentu z powierzchni. Wreszcie dysza sześćdziesięciu pięciu stopni, reprezentowana przez czarny kolor. Dysza ta służy do natryskiwania detergentu na powierzchnie.

Pomocne może być przeczytanie, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

Kroki czyszczenia dyszy myjki ciśnieniowej

Musisz zrozumieć, jak czyścić dyszę myjki ciśnieniowej. Najczęstszą przyczyną przestoju myjki ciśnieniowej jest zatkana dysza. Czysta i nie zatkana dysza to główny warunek prawidłowego funkcjonowania myjki ciśnieniowej.

Pamiętaj, że dysza występuje w różnych rozmiarach, jak wspomniano powyżej. Dlatego procedura czyszczenia może się różnić dla każdego rozmiaru. Niektóre dysze mają większe otwory, a inne małe. Sprzęt potrzebny do czyszczenia dysz jest dostarczany w zestawie do czyszczenia myjki ciśnieniowej. Do czyszczenia dużych dysz potrzebny będzie środek do czyszczenia dysz. Dodatkowo będziesz potrzebować grubego drutu do usunięcia gruzu. Zatkany kurz i zanieczyszczenia z dyszy można usunąć, wykonując czynności podane poniżej.

Krok 1. Wyjmij dyszę

Aby usunąć cały nagromadzony kurz i zanieczyszczenia, będziesz musiał usunąć dyszę. Czyszczenie dyszy podłączonej do myjki ciśnieniowej może pogorszyć problem. Możesz potrzebować klucza, aby zgubić dyszę z myjki ciśnieniowej. Gdy dysza zostanie wystarczająco poluzowana, obróć ją i wyjmij.

Sprawdź dyszę, możesz zobaczyć tam nagromadzone mazi. Czasami kamyk może zostać wbity w dyszę. Kilkakrotnie potrząśnij dyszą, aby ją wyjąć. Aby usunąć zanieczyszczenia z węża, uruchom myjkę ciśnieniową i pozwól jej pracować przez kilka minut. Wyeliminuje maź i uwięzione powietrze z węża i końcówki.

Krok 2. Wyłączyć myjkę ciśnieniową

Po przepłukaniu węża i końcówki wyłącz myjkę ciśnieniową i zakręć dopływ wody.

Krok 3. Użyj środka czyszczącego do czyszczenia dyszy

Aby usunąć całą nagromadzoną maź z dyszy, będziesz musiał ją wyczyścić. Dyszę można umyć zwykłą czystą wodą. Ale aby go całkowicie wyczyścić, użyj środka czyszczącego. Możesz zrobić czystsze, używając rzeczy dostępnych w domu. Weź dwie szklanki ciepłej wody, aby dodać do niej jedną szklankę białego octu i dwie łyżki płynu do mycia naczyń. Zanurz dysze w tym środku czyszczącym na piętnaście minut. Ocet zmiękczy całą nagromadzoną maź wewnątrz dyszy. Ocet pomoże również w usunięciu rdzy z dyszy. Oto 5 niezwykle prostych przepisów na sprzątanie samochodów kempingowych.

Krok 4. Użyj drutu, aby usunąć maź

Chwyć narzędzie do czyszczenia dysz i drut. Za pomocą narzędzia do czyszczenia dyszy oczyścić dyszę od wewnątrz. Dużą dyszę z łatwością wyczyścisz za pomocą narzędzia do czyszczenia. Aby uzyskać mniejszą dyszę, potrzebujesz kawałka drutu. Wypchnij drut z otworów dyszy. Ruszaj w przód iw tył. Usunie nagromadzone zanieczyszczenia z otworów dysz. Użyj sztywnej szczotki do czyszczenia zewnętrznej części dyszy. Dzięki temu dysza nabierze nowego, błyszczącego wyglądu.

Krok 5. Wypłucz dyszę

Aby wypłukać dyszę, namocz ją w jednej filiżance ciepłej wody i dodaj do niej dwie łyżki sody oczyszczonej. Pozostaw na pięć minut, a następnie zmyj czystą wodą.

Krok 6. Sprawdź dyszę

Podłącz dyszę do myjki ciśnieniowej i sprawdź przepływ. Jeśli dysza nadal nie działa prawidłowo, może zostać uszkodzona. Będziesz musiał wymienić uszkodzoną dyszę.

To okładka!

W tym momencie musisz wiedzieć, jak wyczyścić dyszę myjki ciśnieniowej. To nieskomplikowane i proste zadanie. Przechowywanie i konserwacja myjki ciśnieniowej są konieczne. Dobra konserwacja wydłuży żywotność urządzenia. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową i jak używać mydła z myjką ciśnieniową.