Jak czyścić drzwi lodówki? 3 proste kroki do nowej lodówki!

Jak czyścić drzwi lodówki? Czasami drzwi lodówki mogą zostać skażone chemikaliami lub poplamione przez żywność z powodu rozlania lub zepsucia. I to będzie wylęgarnia bakterii, jeśli po prostu ją tam zostawisz. Drzwi lodówki są oczywiście niezbędne, ponieważ utrzymują zimne powietrze w środku i mają dodatkowe miejsce do przechowywania, w którym możesz włożyć cokolwiek. Przykładami są tacki na jajka, napoje, przyprawy i wiele innych rodzajów rzeczy, które mogą być bałaganem, jeśli się nimi nie zajmie.

Ale każda lodówka różni się od siebie, podobnie jak ich drzwi. Różne marki na całym świecie każdego dnia produkują nowe jednostki do sprzedaży. W rezultacie ludzie kupują go, ponieważ jest to niezbędny przedmiot do posiadania w domu.

Jak czyścić drzwi lodówki? 3 proste kroki do nowej lodówki!

Jednak niektórzy nadal tkwią w swojej przestarzałej i nadmiernie używanej lodówce, ponieważ nowe są nieco drogie. A te brudne drzwi lodówki powodują, że niektóre produkty spożywcze, które mogły się zepsuć, mogą wpływać na działanie drzwi lodówki. Jednak nadal możesz sprawić, że Twoja lodówka będzie wyglądać jak nowa, czyszcząc ją.

Więc o to nie martw się. Skoro tu jesteś, zajmiemy się już twoim problemem. Czytaj dalej, aż do zakończenia tego tematu.

Kroki czyszczenia drzwi lodówki

Jak czyścić drzwi lodówki? Jeśli nie masz doświadczenia w czyszczeniu drzwi lodówki, to trafiłeś do właściwego artykułu. Tutaj nauczymy Cię, jak to się robi, po prostu podając kroki, które może szybko wykonać każdy w takiej samej sytuacji jak Twoja. Przede wszystkim zawsze najpierw odłącz urządzenie, aby uniknąć obrażeń lub szkód

Nie chcemy, abyś wydawał pieniądze na zakup kolejnego. Załóżmy jednak, że masz coś, na czym możesz się oprzeć, na przykład broszurę lub coś w Internecie, a potem dobrze. Dzięki temu możesz to zrobić z łatwością i bez obaw. Ponadto są one niezbędną kartką papieru, ponieważ zawierają wszystkie niezbędne informacje, których możesz potrzebować w przyszłości; w razie potrzeby przeczytaj ją w wolnym czasie.

Niezależnie od tego, przyczyną zepsucia nie jest bezpośrednio zepsute lub otwarte drzwi lodówki; czasami dzieje się tak z powodu brudnego systemu wewnętrznego lub brudnych drzwi pełnych okropnego brudu.

Krok 1. Czyszczenie obszarów uszczelki

Obszary uszczelek są głównie podatne na trudno dostępne cząstki kurzu i brudu. Nie możemy więc uniknąć nagromadzeń w jego wnętrzach. Aby to wyczyścić, najpierw otwórz lodówkę, aby odsłonić uszczelkę, a następnie delikatnie usuń okruchy z zagnieceń w uszczelce za pomocą końcówki naczynia z uchwytem.

Gdy już wejdziesz w obszar uszczelki, będziesz chciał przejść dookoła, aż wszystkie cząsteczki kurzu i brudu zostaną usunięte. Najpierw przetrzyj uszczelkę i jej powierzchnie kontaktowe oraz zagniecenia za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki. Następnie, przy otwartych drzwiach, przetrzyj metalową powierzchnię styku lodówki.

Następnie za pomocą ciepłej wody i ręcznika wyszczotkuj wszelkie widoczne cząstki jedzenia lub kurz nagromadzony wokół obszarów powierzchni. Następnie użyj wentylatora do wyschnięcia.

Krok 2. Czyszczenie z zewnątrz

Teraz zamknij drzwi lodówki i przystąp do czyszczenia zewnętrznej części za pomocą innej ściereczki. Ciepłą wodą wytrzyj jego zewnętrzne powierzchnie, zbierając cały kurz i zanieczyszczenia z drzwi. Jeśli na powierzchni nadal znajdują się jakieś zanieczyszczenia, należy lekko naciskać podczas czyszczenia. W ten sposób możesz się go pozbyć przy użyciu niewielkiej siły.

Upewnij się, że podczas wycierania powierzchni zewnętrznych wyczyść również twarz, uchwyt i dozowniki. Poczekaj, aż wyschnie, abyśmy mogli przejść do następnego kroku.

Krok 3. Podwójne sprawdzenie i ponowne czyszczenie

Usuń pozostałe smugi widoczne wokół obszarów powierzchni za pomocą 1 łyżki detergentu w wiadrze z wodą. Namocz w nim ściereczkę i zakręć nią, aby wchłonąć mydliny. Następnie ponownie otwórz drzwi i wytrzyj uszczelki i samą ramę; upewnij się, że nie pozostały żadne pozostałości przed zamknięciem. Dowiedz się, jak wymienić uszczelki lodówki, jeśli jest bardzo brudna lub uszkodzona.

Teraz jeszcze raz wyczyść dozowniki i front, aby na powierzchniach nie pozostały żadne zanieczyszczenia ani smugi. Mają tendencję do trzymania się, gdy nie są dokładnie oczyszczone. Na koniec zwilż nową szmatkę czystą wodą. Dzięki temu zetrzyj cały osad z oczyszczonych obszarów, aby pozbyć się nagromadzonego brudu. Niezależnie od tego, oto jak wyczyścić dozownik wody w lodówce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wniosek

I z twoim pytaniem „Jak czyścić drzwi lodówki?” po otrzymaniu odpowiedzi, oto kroki do tego. Ponownie dokładne czyszczenie to jedyny sposób na szybkie pozbycie się smug i nagromadzeń brudu. Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń do przyjaciela lub krewnego. Ale jeśli są uszkodzone elementy, najlepiej wezwać profesjonalistę do pomocy. Niezależnie od tego, jeśli zauważysz jakieś uszkodzenia podczas czyszczenia drzwi lodówki, przeczytaj ten, jak naprawić drzwi lodówki, które pomogą Ci uporać się z problemem.