Jak czyścić drewniany pokład bez myjki ciśnieniowej? 5 najlepszych wskazówek!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak czyścić drewniany pokład bez myjki ciśnieniowej? Bez obaw, trafiłeś we właściwe miejsce. Czyszczenie talii nie tylko pozwala zachować jej piękny wygląd, ale także konserwuje i przedłuża jej żywotność.

Mycie ciśnieniowe decku to najwygodniejszy sposób jego czyszczenia, ale nie każdy ma do niego dostęp. Chociaż mycie ciśnieniowe jest szybkie i łatwe, pokażemy Ci, jak wyczyścić pokład bez niego.

Jak czyścić drewniany pokład bez myjki ciśnieniowej? 5 najlepszych wskazówek!

Wymieszaj blaknięcie tlenu z odpowiednią ilością wody i nałóż go na drewno za pomocą skórzanej szczotki, aby wyczyścić brudny pokład lub zbudować na zamówienie środek do czyszczenia bocznicy drewnianej. drewno i utrzymuj je w stanie wilgotnym przed szorowaniem. Gdy obszar jest nieskazitelny, spłucz go dobrze czystą wodą, aby usunąć wszelkie resztki lub zanieczyszczenia. Przyjrzyjmy się bliżej!

Wskazówki dotyczące czyszczenia drewnianego tarasu bez myjki ciśnieniowej

Po wyczyszczeniu pokładu spryskaj go najlepszym środkiem do czyszczenia pokładu drewna za pomocą opryskiwacza z pompą. Pracuj w małych miejscach na bardziej rozległych powierzchniach, aby przez resztę czasu miejsce było wilgotne. Możesz czyścić mydłem wysokociśnieniowym, nawet jeśli nie masz myjki wysokociśnieniowej. Zamiast używać spryskiwacza, możesz użyć gąbki lub mopa do nałożenia środka czyszczącego. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jak czyścić drewniany pokład bez myjki ciśnieniowej.

#1. Przygotuj powierzchnię

Jedziemy tam. Każda prawidłowa operacja czyszczenia wymaga pewnego planowania. W przypadku twojej talii obowiązuje ta sama zasada. A oto, co powinieneś zrobić: Wszelkie meble na zewnątrz, rośliny, zabawki i inne przedmioty należy przenieść. Będziesz potrzebować wielu obszarów do pracy.

Plastikową osłonę można wykorzystać do ochrony wszelkich kwiatów umieszczonych w pobliżu pokładu. Ponieważ chemikalia, których będziesz używać, mogą potencjalnie uszkodzić twoje rośliny, ten krok jest wymagany. Zetrzyj brud z pokładu za pomocą wspomnianej wcześniej szczotki. Uważaj, aby pozbyć się jak najwięcej. Za pomocą węża zewnętrznego spłucz powierzchnię. Aby uniknąć gnicia i uszkodzenia platformy, usuń jak najwięcej brudu i gruzu.

#2. Oczyścić mieszanką vinegar i sody oczyszczonej

Jeśli czyścisz drewniany taras, upewnij się, że wybierasz środek do czyszczenia tarasu, który jest zarówno bezpieczny dla Twojego tarasu, jak i skuteczny. Możesz wyczyścić swój drewniany taras za pomocą octu i sody oczyszczonej, aby wyczyścić pokład kompozytowy jako domowy środek czyszczący do powierzchni tarasu lub załatać czyste miejsca.

Oba są równie skuteczne dzięki użyciu octu jabłkowego lub białego octu do tego domowego czyszczenia tarasu. W wiadrze połącz wszystkie trzy składniki i dokładnie wymieszaj. Za pomocą węża i dyszy spryskującej opłucz swój pokład. Pozostaw sodę oczyszczoną na co najmniej 20 minut po posypaniu nią obszaru i upewnieniu się, że jest całkowicie przykryta. Zetrzyj wszelkie pleśnie lub grzyby za pomocą szczotki do szorowania i delikatnie wyczyść.

#3. Do czyszczenia użyj kombinacji wybielacza tlenowego i detergentu

Plamy można usunąć wybielaczem tlenowym w połączeniu ze środkiem czyszczącym. Wystarczy napełnić jedno wiadro do połowy ciepłą wodą i dodać mieszankę wybielacza tlenowego i środka czyszczącego. Wlać roztwór na spleśniałe miejsca i pozostawić na około 10 minut, ale nie dłużej. Następnie weź miotłę i zacznij czyścić obszar, który został poddany zabiegowi. Następnie spłucz drewno zimną wodą, aby zakończyć. Cóż, moi przyjaciele, powinniście wiedzieć, że można użyć wybielacza w myjce ciśnieniowej.

#4. Użyj fosforanu trisodowego do czyszczenia

Fosforan trisodowy to najlepszy wybór, jeśli szukasz procedury czyszczenia, która całkowicie zmieni Twój deck. Substancja służy przede wszystkim do usuwania farby z powierzchni zewnętrznych. Należy pamiętać, że manipulowanie tym rozwiązaniem powinno odbywać się z najwyższą ostrożnością, ponieważ może uszkodzić malowane powierzchnie i metal. Jeśli pozwolisz siedzieć zbyt długo, może to odbarwić drewno na twoim pokładzie.

Weź 12 filiżanek fosforanu trisodowego, 6 litrów ciepłej wody, Plamy pleśni lub pleśni można potraktować sprayem wybielacza tlenowego. Nanieś roztwór na pokład miotłą i rozprowadź. Odczekaj 20 minut, zanim zmyjesz miejsce zimną wodą. Powtarzaj proces płukania, aż nie będzie już pozostałości fosforanu trisodowego.

#5. Malowanie i uszczelnianie drewnianego tarasu

Możesz utrzymać swój drewniany taras w czystości, utrzymując go pomalowanym i uszczelnionym. W ciągu roku zamiataj swój taras, aby upewnić się, że jesienne liście i inne zanieczyszczenia nie zatrzymują nawet wilgoci, która może spowodować gnicie lub pleśń. Jeśli mieszkasz w zimnym miejscu, powinieneś również zamiatać śnieg z pokładu podczas orki podjazd. Gromadzenie się śniegu na pokładzie zwiększa wagę, a topniejący śnieg może powodować wyginanie się drewna na pokładzie.

Jeśli chcesz zapieczętować lub pomalować swoją talię, musisz ją dokładnie wyczyścić za pomocą jednej lub obu tych procedur. Pozostaw na co najmniej tydzień czasu schnięcia przed dodaniem środków do obróbki powierzchni.Spryskaj drewno ćwierć szklanki wody, aby sprawdzić, czy jest wystarczająco suche, aby można było użyć uszczelniacza. Pokład jest wystarczająco suchy, jeśli wchłonie wodę po 15 minutach.

Jeśli poczujesz, że kropelki pozostają dłużej na powierzchni, drewno nadal będzie uszkodzone. Przygotować się do uszczelnienia, nałożyć uszczelniacz lub pomalować wałkiem piankowym lub spienionym. W przypadku większości pokładów wystarczy raz w roku wyczyścić i uszczelnić. Nawet jeśli poczekasz ponad rok z ponownym nałożeniem uszczelniacza, drewno na tarasie może zacząć się zniekształcać i pękać. jak czyścić drewniany płot myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniany pokład myjką ciśnieniową.

To okładka!

Cieszymy się, że lepiej rozumiesz te wskazówki dotyczące czyszczenia drewnianego tarasu bez myjki ciśnieniowej. Mam nadzieję, że teraz możesz samodzielnie wyczyścić swój drewniany taras bez myjki ciśnieniowej. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami!