Jak czyścić drewniane ogrodzenie za pomocą myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak czyścić drewniane ogrodzenie myjką ciśnieniową? Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze, ponieważ nauczymy Cię sześciu prostych kroków, które z pewnością z łatwością wykonasz. Oto tylko przegląd:

Przygotuj się podczas szczotkowania drucianego brudnych sekcji ogrodzenia, które usuwają osadzone lub ciężkie zanieczyszczenia. Następnie przykryj trawę lub rośliny otaczające drewniany płot plastikowym materiałem, który zapewni mu bezpieczeństwo. Oczywiście wykonaj szereg kroków, aby ułatwić czyszczenie drewnianego ogrodzenia na początku. Dowiedz się, jak często musisz czyścić drewniane ogrodzenie i usuwać uporczywy mech, glony, pleśń i pleśń. Cóż, trzeba wiedzieć o wiele więcej. Lepiej czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej o robieniu tego z powodzeniem dzięki przewodnikowi krokowemu, który zawiera wszystko, co już wiesz.

Jak czyścić drewniane ogrodzenie za pomocą myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Kroki czyszczenia ogrodzenia drewnianego za pomocą myjki ciśnieniowej

Wiem, że chcesz wiedzieć, jak czyścić drewniany płot myjką ciśnieniową. Oto kroki, które należy wykonać, aby wyczyścić drewniany płot za pomocą myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Zbierz wszystkie potrzebne materiały

Rozważ mycie ciśnieniowe jako proste zadanie, które wymaga niewielkiej ilości materiałów. Upewnij się, że wszystko jest dobrze przygotowane, takie jak myjka ciśnieniowa z końcówką, prawidłowa dysza i źródło wody. Do szorowania lub usuwania uporczywych plam używaj miękkiej szczoteczki. Użyj trochę płynu czyszczącego, który usuwa tłuste plamy lub olej z powierzchni ogrodzenia.

Krok#2. Wybierz odpowiednią myjkę ciśnieniową

Wybierz odpowiednią myjkę ciśnieniową, czyli elektryczną i gazową myjkę ciśnieniową. Bez względu na to, jakiego typu używasz, pamiętaj, że im wyższe ciśnienie na każdy cal kwadratowy, tym cięższa jest podkładka. Więc dostosuj go dobrze do jego dokładnego PSI. Myjka ciśnieniowa gazowa doskonale nadaje się do lekkich zadań przeładunkowych, takich jak dostarczanie 3000 PSI lub nawet więcej przy 2 do 3 galonów na minutę wody.

W rzeczywistości ta myjka jest bardziej wydajna w porównaniu z elektryczną myjką ciśnieniową, ponieważ zużywa tylko niewielką ilość wody. Ponadto elektryczna myjka ciśnieniowa doskonale nadaje się do lekkich prac manipulacyjnych, takich jak czyszczenie pojazdów, grilli i podłóg garażowych. Ponadto zapewnia od 1300 do 1400 PSI i amp; również od 1 do 1,5 GPM.

Krok #3. Wybierz odpowiednią dyszę lub końcówkę do myjki ciśnieniowej

Pomyśl o szerokości sprayu do myjki ciśnieniowej. W idealnym przypadku dysza musi podążać pod szerokim kątem od dwudziestu pięciu do czterdziestu stopni, aby uzyskać szerszy strumień i pokryć bardziej rozległy obszar. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie powoduje dalszych uszkodzeń ogrodzenia z drewna. Szersza dysza dostarcza mniejsze ciśnienie do myjki. Na przykład myjka ma dziesięciostopniową dyszę, która zapewnia silny i skoncentrowany strumień wody. Rozpylanie jest bardziej wszechstronne i mniej pod ciśnieniem, jeśli masz dyszę czterdziestostopniową. Wybierz dyszę myjki ciśnieniowej, która ma 25 stopni, która zapewnia wymagane ciśnienie i skutecznie czyści ogrodzenie bez dalszych uszkodzeń lub pozostałości za widocznymi śladami.

Krok 4. Wyeliminuj luźny brud i chroń rośliny dookoła za pomocą plastikowego arkusza

Przed użyciem myjki ciśnieniowej najpierw usuń luźny brud na ogrodzeniu. Następnie użyj miotły lub szczotki, aby zapewnić łatwy proces czyszczenia bez dalszych zakłóceń. A następnie chroń rośliny wokół plastikowym arkuszem. Woda pod wysokim ciśnieniem rozluźnia zanieczyszczenia na ogrodzeniu, ale również rozpryskuje je na rośliny. Dlatego przykryj swoje delikatne rośliny plastikowym materiałem w celu ochrony.

Krok 5. Spryskaj ogrodzenie

Rozpocznij opryskiwanie od góry i czyszczenie ogrodzenia od jednego do drugiego. Umyj go zarówno od góry, jak i od dołu, ponieważ jeśli zrobisz to w drugą stronę, brudna woda będzie pryskać na myte miejsca. Więc zawsze zaczynaj od góry. Następnie zastanów się nad prawidłowym wzorem natryskiwania, na przykład przy użyciu niskiego i średniego wzoru natryskiwania, jeśli używasz detergentu. Powierzchnia drewna jest miękka i może ulec uszkodzeniu, jeśli nie zostanie wykonana ostrożnie. Na koniec upewnij się, że rozpylasz z myjki ciśnieniowej równomiernie.

Inne części ogrodzenia wydają się być mniej czyste w porównaniu do innych części. Nigdy nie trzymaj dyszy ciśnieniowej w pobliżu ogrodzenia, ponieważ trudno jest zobaczyć, co robisz. Co więcej, woda będzie cię spryskiwać, jeśli staniesz bliżej. Trzymanie dyszy blisko ogrodzenia zwiększa ryzyko uszkodzenia drewna. Zamiast tego bądź metr od drewnianego ogrodzenia, a następnie spryskuj długimi liniami. Podczas nalewania podążaj za słojami drewna. Spryskaj z myślą o organizacji, zakrywając deski przed przejściem do następnej części. Spryskaj go losowo, a da słaby wynik. Jeśli jest suchy, pojawią się plamy brudu.

Krok 6. Usuń uporczywe plamy i wysusz ogrodzenie

Zabrudzone miejsca wyszoruj pędzelkiem. Użyj płynu czyszczącego, który nie rusza się z miejsca, bądź cierpliwy i bierz wolne od pracy. Opłucz go, gdy skończysz zmywać plamy. Następnie pozwól ogrodzeniu całkowicie wyschnąć przez czterdzieści osiem godzin po umyciu. Następnie wykonaj odpowiednie malowanie na swoim ogrodzeniu. Na wszelki wypadek pomocne może być przeczytanie o tym, jak pozbyć się pajęczyn kurzu w domu.

To okładka!

Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak wyczyścić drewniany płot za pomocą myjki ciśnieniowej. Dobrze jest wiedzieć, że możesz to zrobić z łatwością, o ile postępujesz zgodnie z nimi poprawnie. Przygotuj się na potrzebne materiały, pozostań w pobliżu ogrodzenia, inaczej błysk wody wróci do Ciebie i usunie uporczywe plamy. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej. Aż tutaj, moi przyjaciele!