Jak czyścić dozownik wody w lodówce? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak wyczyścić dystrybutor wody na lodówce? Ocet może być bardzo pomocny. Tak, ocet jest nie tylko niezbędnym elementem do gotowania, ale ma również moc czyszczenia. Często możesz zapomnieć o spojrzeniu na dystrybutor wody w lodówce, jeśli nadal jest w najlepszym stanie – mechanicznie i fizycznie. Drogi przyjacielu, to jest szansa, że ​​poświęcisz mu trochę uwagi.

Może być dla ciebie nowością używanie octu do czyszczenia takiego urządzenia, ale uwierz mi, to na pewno zadziała! Spośród wszystkich rodzajów octu destylowany biały ocet jest najlepszym wyborem do zwalczania plam, brudu, a nawet bakterii na dozowniku wody w lodówce.

Jak czyścić dozownik wody w lodówce? 5 prostych kroków!

Z powodzeniem wyczyścisz ten dozownik wody w swojej lodówce, gdy będziemy postępować zgodnie z instrukcjami, aby prawidłowo wykonać czyszczenie. Potem nadszedł czas, aby zakasać rękawy i wziąć z kuchni butelkę białego destylowanego octu, bo dziś jest ten dzień, w którym Twój dozownik będzie wyglądał jak nowy. Nie przestawaj przewijać!

Kroki czyszczenia dozownika wody w lodówce

Możesz zauważyć, że woda z twojego dystrybutora nie płynie już płynnie w porównaniu z poprzednią. Być może zauważysz też, że smak wody wydobywającej się z dystrybutora wydaje się nieco nieprzyjemny. Na koniec możesz się zastanawiać, dlaczego użyjemy octu jako naszego środka czyszczącego.

Przede wszystkim nie chcemy zanieczyścić wypijanej wody detergentem. Chcemy też pomyślnych wyników, a ocet może to zrobić. Ponadto możliwe jest, że nie cały ocet da się spłukać po czyszczeniu, ale nie stanowi to problemu, ponieważ ocet jest naturalny i nietoksyczny.

W tej sekcji zagłębimy się w odpowiedzi na nasze główne pytanie, które mówi „jak wyczyścić dystrybutor wody w lodówce?”. Wiem, że spieszysz się z ukończeniem tej pracy, więc zróbmy to!

Krok 1. Nie zezwalaj na funkcję zaopatrzenia w wodę

Może to działać inaczej, ponieważ istnieją również różne konstrukcje lodówek z dozownikami. Jednak najczęstszym sposobem jest naciśnięcie przycisku zasilania dozownika. W przypadku bardziej zmodernizowanych lodówek można to zrobić, dotykając ikony zasilania na ekranie dotykowym.

Musisz to zrobić najpierw, ponieważ jeśli nie, podczas czyszczenia, dystrybutor wody może uwolnić wodę lub lód w mgnieniu oka, rujnując proces czyszczenia, a jednocześnie zwiększając nakład pracy. Następnie zlokalizuj miedzianą rurkę, a następnie odłącz ją, poluzowując śruby mocujące ją na miejscu. Jest to ważne, abyś mógł wlać do niego ocet.

Krok 2. Zastosuj ocet

Po odłączeniu rurki, w tym miejscu będziesz wlewać ocet, aż dotrze do basenu z wodą w dozowniku. Rurka jest mała, a ocet trudno strzelać, więc użyj lejka, aby wyrzucić ocet i nie powodować jego wycieku. Strzelaj stopniowo niewielką ilością octu, czekając, aż ocet stopniowo dotrze do basenu z wodą.

Po napełnieniu tubki pozostaw ją tam przez około 3 do 5 minut. Następnie umieść umywalkę pod otworem wentylacyjnym dystrybutora wody przed naciśnięciem przycisku, który będzie dozował wodę. Przytrzymaj ten klawisz, aż cały ocet zostanie wypłukany z basenu z wodą.

Krok 3. Wyczyść otwór wentylacyjny

W tym kroku użyjemy małego pędzelka o miękkim włosiu. Zmocz pędzel octem. Następnie delikatnie wyszczotkuj zewnętrzne części rurki i odpowietrznik.

Jeśli podejrzewasz, że plama jest dość widoczna, dodaj więcej octu. Możesz również użyć stożkowej szczotki, która jest zwykle używana do czyszczenia cienkich słomek, dzięki czemu możesz uchwycić całkowitą głębokość rurki prowadzącej do otworu wentylacyjnego. Następnie ponownie odcedź octem.

Krok 4. Czas płukania

Na tym etapie usuniemy większość octu – jeśli nie całość. Najpierw upewnij się, że włożyłeś rurkę z powrotem na miejsce. Następnie włącz przełącznik dopływu wody. Na koniec należy umożliwić odpływ wody z zaworu w ramach ogólnej organizacji dozownika.

Postaw miskę ponownie pod otworem wentylacyjnym przed naciśnięciem przycisku, aby woda spłynęła do płukania octu. Rób to raz za razem, aż instynkt podpowie ci, że jest wystarczająco czysty.

Krok 5. Czyszczenie zewnętrznej części dozownika

Za pomocą czystego ręcznika zwilżonego wodą usuń plamy widoczne na zewnątrz. Jeśli plamy nie da się usunąć wodą, namocz szmatkę w occie, a następnie zetrzyj. Pozostaw ocet na kilka minut, a następnie wytrzyj go czystą, zwilżoną ściereczką. Nie używaj ściernych ubrań, ponieważ mogą one porysować dozownik, a nawet samą lodówkę. Wtedy gotowe!

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się czyścić dozownik wody w lodówce. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane! Czy wiesz więcej o czyszczeniu lodówki? Przeczytaj więcej na temat czyszczenia pleśni z uszczelki lodówki. Dziękuję za przeczytanie!