Jak czyścić czarny blat kuchenki gazowej? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić czarną płytę gazową? Nie martw się, ponieważ ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić w kilku prostych krokach. Czarne kuchenki gazowe pewnie tak jak w dzisiejszych czasach, ponieważ doskonale kontrastują z nowoczesnym, białym marmurem, szaleństwem kuchennym.

Ale z cudowną czernią wiążą się jej problemy i obawy.

Jak czyścić czarny blat kuchenki gazowej? 6 prostych kroków!

Czarne kuchenki gazowe są trudniejsze w utrzymaniu, ponieważ mają znacznie łatwiej dostępne zadrapania. Wszyscy wiemy, że same płyty kuchenne są generalnie podatne na trudne plamy, które łatwo przeoczyć w naszym zabieganym stylu życia. Nie da się jednak z nimi uporać, a jednocześnie ratować piec.

Kuchenki z czarnym gazem są bardziej skrupulatne w dbaniu o nie, ponieważ szybko pokazują się po zarysowaniu. Dlatego łagodne metody czyszczenia są koniecznością podczas konserwacji tych płyt kuchennych. Ale ten artykuł pomoże ci w różnych metodach czyszczenia kuchenki z czarnym gazem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kroki czyszczenia czarnej płyty gazowej za pomocą sody oczyszczonej, octu i wody

Ta metoda pozwala na usunięcie plam i tłuszczu przy niewielkim lub zerowym szorowaniu. Zapobiega to powstawaniu zadrapań. Oto, co musisz zrobić, aby wyczyścić czarny blat kuchenki gazowej:

Krok 1. Usuń kratki

Te metalowe kratki, które widzisz na płycie kuchennej, będą musiały zostać najpierw usunięte. Możesz je później wyczyścić. Płyta kuchenna ma większą powierzchnię, dlatego należy ją najpierw przykryć. Metalowe kratki można pozostawić na zlewie z ciepłą wodą i płynem do naczyń.

Pomaga to również rozcieńczyć wszelkie zabrudzenia, które przylgnęły do ​​rusztów kuchennych. Na koniec upewnij się, że ciepła woda z płynem do naczyń nasiąknie cały ruszt każdego pieca. Mogą nawet mieć trochę przypalonego tłuszczu, ponieważ znajdują się bezpośrednio pod garnkami lub patelniami i stykają się z płomieniami kuchenki gazowej.

Krok 2. Rozłóż sodę oczyszczoną

Posyp sodą oczyszczoną całą płytę kuchenną. Bądź hojny, ponieważ wchłonie to olejki. Użyj miękkiego szorowania, aby wcierać sodę oczyszczoną w kuchenkę, aby pomóc jej bardziej rozbić trudne plamy. Soda oczyszczona jest bezpieczna i łagodna dla skóry i powierzchni, ale jest bardzo skutecznym i znanym środkiem czyszczącym.

Krok 3. Ocet i woda

Do tego następnego kroku użyj butelki z rozpylaczem. Wymieszaj ocet i wodę; nie ma określonego stosunku dla mieszaniny. Obficie spryskaj tę mieszankę po całej kuchence. Odstaw na około 10 minut.

Krok 4. Wytrzyj

Użyj ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć pozostałości po mieszance octu i wody. Ściereczka z mikrofibry to jedna z bardziej miękkich tkanin, która zapobiega powstawaniu zarysowań na powierzchni. To inne typowe artykuły gospodarstwa domowego, które zawsze musisz mieć w swojej kuchni. Zanurz ściereczkę z mikrofibry w czystej wodzie z mydłem.

Użyj tego, aby wytrzeć płytę kuchenną, aby rozbić pozostałe oleje po umyciu octu. Powtarzaj tyle razy, ile potrzeba, aby wyeliminować uczucie lepkości i tłustości na kuchence. Użyj suchej mikrofibry i nie wykańczaj wilgotną szmatką, ponieważ może to pozostawić ślady wodne na powierzchni.

Krok 5. Nie zapomnij o kratkach

Do tego czasu kratki są prawdopodobnie dobrze rozcieńczone. Spuść wodę i spłucz samą wodą. Możesz również spryskać ruszt tą samą mieszanką octu i wody i pozostawić na 5 do 10 minut. Wytrzyj go również ściereczką z mikrofibry. Można go również umyć mydłem do naczyń i gąbką, która przypomina naczynia. Po wyschnięciu włóż ruszty do płyty kuchennej.

Krok 6. Zachowaj konserwację

Gdy cały tłuszcz i mydła znikną, przetrzyj je ściereczką z mikrofibry. Wykonuj okrężne ruchy, aby zapobiec powstawaniu znaków wodnych. Spowoduje to wypolerowanie powierzchni czarnej płyty kuchennej. Dzięki temu jest lśniący i wygląda świeżo i jak nowy! Czyszczenie ich przynajmniej raz na kilka tygodni pomoże utrzymać ten połysk przez lata.

Kroki czyszczenia czarnej soli kuchennej i sody oczyszczonej

Jeśli nie masz zapasu octu, istnieje inny sposób użycia soli. Peelingi solne do skóry znane są z zalet skutecznego czyszczenia powierzchni. Ponieważ możesz bezpiecznie używać go na skórze, można śmiało powiedzieć, że będzie bezpieczny dla kuchenki.

Krok 1. Mieszaj

Po wyjęciu rusztów i wymoczeniu ich w zlewie, jak wcześniej wspomniano, zacznij mieszać sól, pieczenie i wodę. Stosunek będzie wynosić 1:1:1 przy użyciu łyżki stołowej. Mieszaj, aż utworzysz ładną gęstą pastę.

Krok 2. Szorowanie

Użyj myjki do natarcia pasty na płytę kuchenną. W razie potrzeby powtórz kroki. Zakończ przez polerowanie według tej samej procedury, jak wspomniano powyżej. Nie zapomnij wysuszyć rusztów przed powrotem do pieca.

Wniosek

Wiesz już, jak wyczyścić czarny blat kuchenki gazowej. Mamy nadzieję, że znowu będziesz się dobrze bawić podczas gotowania w kuchni. Pamiętaj, aby nadążyć za konserwacją i czystością swojej kuchni. Dzięki temu Twoje urządzenie nie tylko wygląda świeżo, ale także działa dobrze. Możesz przeczytać, dlaczego moja kuchenka gazowa się nie zapala i jak długo powinienem wypuszczać powietrze z domu, jeśli zostawiłem kuchenkę gazową włączoną. Dziękuję za przeczytanie!