Jak czyścić chodnik bez myjki ciśnieniowej? 4 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak czyścić chodnik bez myjki ciśnieniowej? Zbierz narzędzia, wymieszaj roztwór czyszczący, obejrzyj & usuń duże zanieczyszczenia, spryskaj chodnik wodą i wyszoruj za pomocą środka czyszczącego.

Najpierw wyszoruj trudne miejsca lub plamy, w których rośnie pleśń. Ktoś powinien trzymać dla ciebie drabinę, gdy na niej stoisz. Następnie opłucz wąż, aż chodnik całkowicie wyschnie. W razie potrzeby powtórz ten sam proces. Na koniec zwróć przedmioty i ponownie włącz zasilanie.

Wyczyść chodnik nawet bez myjki ciśnieniowej, aby na zewnątrz wyglądał czysto. Następnie zwiększa atrakcyjność krawężnika i podnosi wartość domu. Ponadto infestacja owadów i rozwój pleśni dalej się zmniejszają. Nawet bez myjki ciśnieniowej nadal można uzyskać czystszy chodnik z przedmiotami gospodarstwa domowego. Cóż, jeśli chcesz poznać te rzeczy szczegółowo, czytaj dalej!

Kroki czyszczenia chodnika bez myjki ciśnieniowej

Chcesz wiedzieć, jak czyścić chodnik bez myjki ciśnieniowej? Oto następujące kroki:

Krok 1. Przygotowanie

Przygotuj pędzel i fosforan trisodowy, które możesz kupić w sklepach z narzędziami. Dołącz wodę, wąż, wiadro, drabinę i smar do łokci. Szoruj całą zewnętrzną stronę domu dłonią, chociaż wymaga to większego wysiłku. Ale tak, wielu uważa, że ​​nadal uzyskuje się dobre wyniki przy użyciu myjki ciśnieniowej. Może jednak spowodować większe uszkodzenia chodnika przy pomocy maszyny.

Krok 2. Połącz roztwór czyszczący

Poświęć trochę czasu na przeczytanie wskazówek na fosforanie trisodowym, a następnie połącz go z wodą. Użyj mieszanki do czyszczenia. Dodaj środek przeciw pleśni, jeśli na chodniku jest pleśń. Następnie odstaw mieszaninę na bok. Ponownie wyszczotkuj chodnik przed czyszczeniem.

Krok 3. Zbadaj i usuń duże zanieczyszczenia

Wybierz jedną stronę i wyczyść ją w ciągu jednego dnia, czy to w trzecich, czy w połówkach. W ten sposób nie przesadzisz i nie zrobisz sobie krzywdy. Następnie wejdź na bocznicę, na której będziesz pracował po wejściu na tę drugą. Sprawdź chodnik pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Delikatnie wyszoruj go szczotką drucianą, która pomaga usunąć luźny brud i zanieczyszczenia przyklejone do chodnika.

Krok 4. Spryskaj wodą i wyszoruj chodnik środkiem czyszczącym

Spryskaj jedną część chodnika wężem ogrodowym. Spryskaj go ruchem w dół, aby uniknąć wody pod chodnikiem, powodując gnicie i uszkodzenia. Następnie podczas szorowania chodnika użyj szczotki do szorowania i środka czyszczącego lub TSP. Użyj węża podczas spłukiwania chodnika i powtórz czyszczenie świeżym roztworem czyszczącym. Wykonaj ten sam proces na każdym odcinku ściany. Idź dalej na następną ścianę. Chociaż nigdy nie jest to łatwe, nadal może dawać najlepsze wyniki.

Wskazówki dotyczące czyszczenia chodnika bez myjki ciśnieniowej

Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących czyszczenia chodnika bez myjki ciśnieniowej.

  • Wyczyść chodnik, ale użyj środka czyszczącego, który go nie zaszkodzi. Zastanów się, jaki masz chodnik, na przykład drewno. Stosowany roztwór czyszczący powinien również lepiej radzić sobie z drewnem.
  • Czyść jedną sekcję naraz. Jeśli całkowicie posprzątasz cały dom, z pewnością będzie to trudne zadanie. Zamiast tego przejdź do innych sekcji, które Twoim zdaniem są łatwiejsze w zarządzaniu.
  • Dwukrotnie spryskaj brudny chodnik przed użyciem roztworu czyszczącego. W ten sposób otrzymasz czystszą bocznicę. Następnie usuń brud, rozpoczynając etap płukania.
  • Nigdy nie używaj pędzla z ciernistego włosia, ponieważ pozostawia on tylko zadrapania na sidingu. I może to sprawić, że Twój dom będzie jeszcze gorszy niż wcześniej.
  • Nigdy nie wykonuj sprzątania w środku dnia. W przeciwnym razie roztwór czyszczący może szybko wyschnąć, zwłaszcza przy wysokiej temperaturze. W związku z tym trudno będzie go spłukać, aby uzyskać ten obiecujący wynik.
  • Używaj wielu drabin, co zaoszczędzi czas na konsekwentne przesuwanie drabin podczas dalszego sprzątania. Po pierwsze, ten rodzaj drabiny zapewni bezpieczny dostęp do różnych wysokości.

Przyczyny brudnej bocznicy i rozwiązania dla nich

Oczyść chodnik, aby uniknąć zarysowań na szczeliwie lub farbie. Po pierwsze, zapobiega przedostawaniu się pleśni do domu i ostatecznie gniciu płyt kartonowo-gipsowych, ram i izolacji. Zadbaj o swój dom, aby dobrze dbał również o Ciebie. To samo dotyczy sytuacji na zewnątrz domu.

#1. Pyłki, brud i cząstki

Pyłki, brud i inne cząsteczki często pokrywają chodnik. Samochody przejeżdżające obok domu, wichury i koszenie trawnika powodują, że te cząsteczki brudzą chodnik. Brud zbierze się wtedy na powierzchni. Pozbądź się tego brudu z chodnika, aby usunąć cząsteczki i rozjaśnić zewnętrzną powierzchnię. Wyszczotkować chodnik wężem i nieściernym materiałem. Użyj miękkiej szmatki, aby przejść przez deski bocznicy. Przechodź z jednej strony na drugą, jeśli chodnik jest stiukiem, kamieniem lub cegłą.

#2. Pleśń i pleśń

Wilgoć nadal jest przyczyną pleśni i pleśni, które pozostają na zewnątrz. Ta wilgoć również pochodzi z cukrów lub brudu z roślin i drzew. Wilgotność, deszcz, & inna wilgoć powoduje kontakt zewnętrznego chodnika z wodą. Wymieszaj wybielacz i wodę, aby spryskać lub rozlać na dotkniętą powierzchnię. Wybielacz może zabić pleśń, która czyści powierzchnię. Do szorowania pozostałości użyj gąbki lub nieściernej szczotki. Dodatkowa praca może przynieść czystą cegłę, kamień lub drewno. Bądź ostrożny, kiedy je czyścisz. Dowiedz się, jak używać myjki ciśnieniowej do usuwania pleśni i pleśni.

#3. Smar lub olej

Grillowanie z rodziną może sprawić, że chodnik będzie wyglądał na brudny. Użycie oleju, smaru i innych przedmiotów rozpryskujących się na chodniku sprawia, że ​​wygląda on na zaniedbany. Po usunięciu tłuszczu przygotuj ciepłą wodę z płynem do naczyń i octem. Wyszoruj jego obszar za pomocą nierysującej gąbki. Następnie spłucz obszar.

To okładka!

Pamiętaj o tych wskazówkach, jak czyścić chodnik bez myjki ciśnieniowej, co powinno być częścią rutynowego czyszczenia jako istotnej części prewencyjnej konserwacji zewnętrznej części domu. Dbaj o to, aby chodnik był świeży i czysty. Spraw, aby wyglądało znaczące, piękne i trwałe! Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić drewniane ogrodzenie za pomocą myjki ciśnieniowej i jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej.