Jak czyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai? 8 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai? Czyszczenie bezzbiornikowego podgrzewacza wody wymagało kilku kroków; o czym dowiesz się, zagłębiając się w ten artykuł. Minimalne niebezpieczeństwo korozji to jedna z kilku zalet bezzbiornikowych podgrzewaczy wody.

Bezzbiornikowe podgrzewacze wody mają mniejsze zagrożenie korozją, ponieważ nie mają zbiornika do zbierania wody. Są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż standardowe systemy zbiorników.

Jak czyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai? 8 prostych kroków!

Pomimo zmniejszonego niebezpieczeństwa korozji, woda może ostatecznie powodować gromadzenie się minerałów. Nagromadzenie wewnątrz komory grzewczej bezzbiornikowego podgrzewacza wody może doprowadzić do uszkodzenia ścian. Od czasu do czasu należy wyczyścić i usunąć osady mineralne z bezzbiornikowego podgrzewacza wody, aby utrzymać go w doskonałym stanie. Raz w roku powinno wystarczyć, w zależności od twardości lokalnej wody i używanego bezzbiornikowego podgrzewacza wody Rinnai. Zacznijmy!

Kroki czyszczenia bezzbiornikowego podgrzewacza wody Rinnai

Chociaż bezzbiornikowe podgrzewacze wody są stosunkowo proste w obsłudze, zaleca się przestrzeganie instrukcji czyszczenia. Ponieważ wciąż mamy do czynienia z urządzeniem, żadne wady nie będą tolerowane podczas procedury czyszczenia. Oto kroki, jak wyczyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai:

Krok 1. Odłączanie zasilania

Pierwszy krok do zrozumienia; jak czyścić podgrzewacz wody Rinnai to odłączenie głównego zasilania. Wyłącz wyłącznik, jeśli pracujesz z modelem elektrycznym. Po prostu wyłączasz główny gaz, jeśli używasz urządzenia opalanego gazem. Należy zaadresować kapturki zaworów portu przedmuchu.

Krok 2. Sprawdź zawory upustowe

Sprawdź zawory upustowe, które mogą mieć małe uchwyty przypominające symbol „T”. Aby uwolnić ciśnienie nagromadzone w rurach, ostrożnie zdejmij osłony z zaworów upustowych. Ta technika zmniejsza również ryzyko nieoczekiwanego wytrysku gorącej wody podczas czyszczenia. Pociągając za pokrywy zaworów portu oczyszczania, należy spodziewać się pewnego ciśnienia. Podgrzewany zawór wody należy jeszcze raz całkowicie zamknąć. Trzymaj zatyczki tak ostrożnie, jak to możliwe, aby uniknąć przesuwania gumowatych krążków uszczelniających. Są wymagane, aby zawory działały prawidłowo.

Krok 3. Wyłącz wszystkie krany z wodą

Omówiono trzy zawory wodne dołączone do urządzenia Rinnai. Podczas czyszczenia nie chcesz, aby zimna woda dostała się do podgrzewacza wody. Co więcej, nie musisz uciekać podgrzanej wody. Wydaje się, że istnieją trzy różne zawory: jeden czerwony do ciepłej wody, niebieski do zimnej wody (zazwyczaj niebieski), a trzeci to główny zawór dostarczający wodę do domu. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć podgrzewacz wody.

Krok 4. Podłącz każdy zawór do przewodu węża

Węże często nie są dołączone do systemu; jednak łatwo je zdobyć w sklepach z podgrzewaczami wody. Węże muszą rozciągać się od wiadra do podgrzewacza wody. Instrukcje dotyczące płukania można znaleźć w podręczniku użytkownika. Do podłączenia węży z odpływem można użyć pompy ściekowej. Doskonale czyści zarówno zawory ciepłej jak i zimnej wody. To prosta procedura, wystarczy obrócić je przeciwnie do położenia zaworów gorącego i zimnego.

Krok 5. Wlej ocet

Jeżeli podgrzewacz wody nie podgrzewa wody do picia, można stosować jedynie środki chemiczne. Jednak do czyszczenia podgrzewacza wody należy używać nierozcieńczonego białego octu. Woda w ilości czterech galonów powinna wystarczyć. Nigdy nie należy używać roztworów chemicznych, nawet jeśli są niezwykle niebezpieczne.

Krok 6. Zapoznaj się z instrukcją obsługi

Przejdź do podręcznika użytkownika dla operacji czyszczenia i opróżniania. Ponieważ bezzbiornikowe podgrzewacze wody Rinnai są różne, mogą mieć różne potrzeby w zakresie płukania i czyszczenia. Czyszczenie nie powinno trwać średnio dłużej niż 45 minut. Po zakończeniu płukania zawory portu przedmuchu należy zamknąć, przekręcając uchwyty. Pamiętaj, że każda wąż musi być odłączona i odsunięta daleko od elementów sterujących. Dobrym pomysłem jest również wymiana pokryw zaworów portu przedmuchu na rurach. Dokręć nakrętki mocno, ale nie do momentu przekręcenia. Należy jednak unikać uszkodzenia silikonowych krążków uszczelniających znajdujących się w pokrywkach.

Krok 7. Włącz ponownie maszynę

Będziesz musiał dokładnie sprawdzić podręcznik producenta, aby uzyskać szczegółowe wskazówki dotyczące prawidłowego ponownego uruchomienia podgrzewacza wody bez zbiornika. W większości przypadków zawory zimnej i ciepłej wody mogą wymagać jedynie obrócenia i otwarcia. Powinny być zgodne z lokalizacją zaworu głównego. Możesz również przeczytać o tym, jak włączyć podgrzewacz wody.

Krok 8. Wyczyść grzejnik

Wybierz kran do zlewu w swoim domu i powoli odkręcaj ciepłą wodę. Chciałbyś, aby powietrze swobodnie przepływało przez rurociąg. Pozwól mu działać, aż nie będzie już więcej powietrza. Niewielki szum pryskania wskazuje, że wszystko jest sprawne. Zwolnienie wszystkich przestrzeni powietrznych zajmie kilka minut.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu zrozumiesz, jak wyczyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai. Powyżej omówiliśmy 8 prostych kroków, które pomogą Ci wyczyścić grzejnik bez zbiornika; czyszczenie podgrzewacza wody bez zbiornika jest dość trudne, więc musisz znać wszystkie te kroki, aby go wyczyścić. Cóż, dziękuję przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Oto lista kontrolna podgrzewacza wody.