Jak czyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Noritz? 3 proste kroki!

Czy jesteś gotowy, aby nauczyć się czyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Noritz? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zamknięcie zaworu gazu oraz zaworów ciepłej i zimnej wody. Otwórz zawory spustowe i podłącz węże do zaworów odcinających po stronie ciepłej i zimnej wody. Po oczyszczeniu filtra wlotowego połącz wąż zimnej wody z pompą zanurzeniową w pięciogalonowym wiadrze. Podłącz pompę i poczekaj, aż na panelu wyświetlacza pojawi się kod błędu. Umieść wybrany roztwór i uruchom go przez 30 do 45 minut. Następnie możesz śmiało wypłukać roztwór z grzejnika i gotowe.

W zależności od jakości używanej wody zalecana częstotliwość czyszczenia podgrzewacza wody bezzbiornikowego Noritz jest różna. Musisz wyczyścić swój podgrzewacz wody bez zbiornika przynajmniej raz w roku, jeśli nie chcesz zajmować się bardziej skomplikowanymi problemami lub bardziej gorączkowym czyszczeniem. Z tego przewodnika dowiesz się, jak szybko i łatwo utrzymać sprawność podgrzewacza wody. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Baw się dobrze!

Jak czyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Noritz? 3 proste kroki!

Dlaczego czyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Noritz?

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody Noritz jest czyszczony ze względu na nagromadzenie minerałów, które z czasem gromadzą się wewnątrz podgrzewacza. Ten problem wpływa na wydajność grzewczą nagrzewnicy i może nawet powodować problemy, jeśli nie zostanie sprawdzony. Osady mogłyby pokryć wnętrze grzałki, utrudniając podgrzanie wody. Ten proces czyszczenia jest również nazywany odkamienianiem lub płukaniem ze względu na kamień i wapń. Kiedy te minerały z używanej przez nas wody gromadzą się w dużych ilościach, może to kosztować Cię pieniądze.

Może to doprowadzić do zakupu nowego urządzenia i poważnie skrócić żywotność podgrzewacza wody. Ponadto musiałbyś wydać więcej na rachunki za energię elektryczną z powodu słabego przepływu ciepła, a gaz wyczerpiełby się szybciej. Procedura nie zajmie całego dnia. Jeśli boisz się robić to samemu, możesz poprosić kogoś, aby zrobił to za Ciebie. Im częściej podgrzewacz wody jest czyszczony, tym lepsza jest jego trwałość.

Ten proces czyszczenia powinien być wykonywany częściej niż raz w roku, jeśli używasz jako źródła twardej wody. Nie musisz się martwić, ponieważ będziesz potrzebować wiadra, pompy zanurzeniowej, dwóch węży i ​​środka do odkamieniania. Możesz również użyć białego octu jako zamiennika roztworu odkamieniającego. Kroki procedury czyszczenia są opisane poniżej. Kontynuuj czytanie, jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody Noritz.

Kroki czyszczenia bezzbiornikowego podgrzewacza wody Noritz

Zawsze pamiętaj, aby najpierw przeczytać instrukcję obsługi, jeśli możesz. Przeczytanie instrukcji ułatwi wykonanie tych kroków ze względu na niewielkie różnice, jakie mają różne bezzbiornikowe podgrzewacze wody Noritz. Jeśli nie masz pewności co do samodzielnego wykonania procedury czyszczenia, zawsze możesz zadzwonić do kogoś, kto Ci pomoże. Poniższe kroki są uogólnione, uważnie przeczytaj poniższe kroki i zastosuj je w swojej sytuacji.

Krok 1. Przygotowanie do czyszczenia

Pierwszym krokiem jest zamknięcie zaworów gorącej i zimnej wody głównej zaworu gazowego. Opróżnij grzałkę, podłączając węże do gorącej i zimnej strony i otwierając zawory spustowe. Umieść drugi koniec węży w wiadrze o pojemności 5 galonów, aby zebrać wypływającą wodę. Następnie wyczyść filtr wlotowy, jeśli Twój podgrzewacz wody bez zbiornika ma taki, który jest łatwo dostępny.

Krok 2. Praca z rozwiązaniem

Drugim krokiem jest podłączenie końcówki węża zimnej wody do pompy. Upewnij się, że pompa i końcówka węża gorącej wody znajdują się w wiadrze. Następnie napełnij wiadro wodą, aby zanurzyć pompę. Podłącz pompę i poczekaj, aż podgrzewacz wody wyświetli kod błędu „11”. W tym momencie możesz wlać roztwór i pozostawić na 30 do 45 minut.

Krok 3. Płukanie i zawijanie

Ostatnim krokiem jest usunięcie roztworu wewnątrz grzałki, odłączenie węży i ​​zamknięcie zaworu spustowego zimnej wody. Aby usunąć roztwór, podłącz wąż do zaworu spustowego gorącej wody, a drugi koniec włóż do zlewu. Otwórz zawór dopływu zimnej wody, który wypłucze roztwór z systemu do zlewu. Po wypuszczeniu około 20 galonów wody, gotowe. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o bezzbiornikowym elektrycznym podgrzewaczu wody przepływowym.

To okładka!

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu do końca. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Mamy nadzieję, że w przyszłości przyda się ta wiedza na temat czyszczenia bezzbiornikowego podgrzewacza wody Noritz. Nigdy nie zapominaj, aby nadać bezpieczeństwu pierwszeństwo i spojrzeć na szerszy obraz, aby zdecydować, które opcje prowadzą do lepszej ogólnej wydajności, zarówno pod względem czasu, jak i zasobów. Warto również wiedzieć, jakie są zalety bezzbiornikowego podgrzewacza wody i jak trudno jest go zainstalować. Z niecierpliwością czekamy na pomoc w przyszłości. Dbać!