Jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak wyczyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej, zwłaszcza jeśli zauważysz w nim pleśń lub pleśń? W takim razie może nadszedł właściwy czas, aby wyczyścić betonowe patio, nawet jeśli nie masz myjki ciśnieniowej. Poznaj kilka wskazówek i dowiedz się, jak prawidłowo go czyścić. Następnie niech wygląda, jakby był myty myjką ciśnieniową!

Wiele osób woli mieć drewniany taras jako zewnętrzną część domu, ale powiedzieli również, że jest podatny na przebarwienia i trudny do czyszczenia bez myjki ciśnieniowej.

Jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Chociaż drewniany taras jest znacznie przyjemniejszy, niektórzy postanowili popracować nad betonowym patio jako dodatkową przestrzenią. Przeważnie znajdują się z tyłu domu lub z przodu. Jeśli masz dzieci w domu lub uwielbiasz przebywać na świeżym powietrzu, prawdopodobnie zechcesz mieć je między nimi.

Dlaczego czyszczenie patio jest ważne?

Głównym celem jest uczynienie Twojego betonowego tarasu bardziej atrakcyjnym i oczywiście znacznie czystszym. Niestety beton jest podatny na powstawanie grzybów i pleśni. Woda deszczowa prawdopodobnie powoduje pleśń, ponieważ woda może nie spływać lub jeśli podlałeś rośliny i rozlałeś trochę wody na powierzchnię. Gruz jest szybszy do czyszczenia. Możesz go natychmiast zmieść miotłą lub dmuchawą.

Praktykowanie codziennego czyszczenia gruzu to doskonały sposób na utrzymanie betonowego tarasu i zapobieganie jego przyczepianiu się do powierzchni. Zielone glony powodują śliskie powierzchnie, co prowadzi do wypadków u dorosłych i dzieci.

Możesz uznać je za niealarmujące, ale zawsze lepiej jest zapobiegać czemuś nieprzewidywalnemu. Często towarzyszą im pleśnie i pleśń. Stan Twojego betonowego tarasu będzie zależał od tego, jak się nim zajmiesz i jak je posprzątasz. Czyszczenie go myjką ciśnieniową jest znacznie szybsze i oszczędza energię, ale jest zalecane tylko dla osób, które mają wystarczającą wiedzę na temat obsługi silnika. Niedoświadczona lub niewyszkolona osoba może uszkodzić betonowe patio i spowodować najgorsze obrażenia. Zawsze dobrze jest szybko zakończyć czyszczenie, ale jeśli nie masz myjki ciśnieniowej lub nie masz doświadczenia w jej używaniu, zawsze lepiej jest wyczyścić je ręcznie, niż podejmować ryzyko.

Kroki czyszczenia betonowego tarasu bez myjki ciśnieniowej

Oto kroki, jak wyczyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Zamiataj gruz i liście

Jeśli masz w pobliżu drzewo, liście mogą codziennie leżeć na twoim betonowym patio. Liście nie tworzą brudnego betonowego patio, ale być może blokują wspaniały widok. Więc zmieć je razem z innymi gałęziami lub gruzem. Zabierz też na jakiś czas meble i rośliny.

Krok 2. Zwilż powierzchnię

Po zamiataniu wszystkich liści i innych zanieczyszczeń należy zwilżyć betonowe patio wodą. Użyj węża ogrodowego, jeśli go masz. Jeśli nie masz węża ogrodowego, możesz użyć wiadra do zwilżenia powierzchni.

Krok 3. Przygotuj rozwiązanie

Załóżmy, że zmoczyłeś już powierzchnię betonowego patio. Możesz kupić detergent lub środki czyszczące w płynie, jeśli nie masz jeszcze roztworu czyszczącego. Wymieszaj detergent lub płynny środek czyszczący z wodą, sprawdź opakowanie zgodnie z instrukcją producenta. Następnie wymieszać w wiadrze lub wiadrze. Ale jeśli zdecydujesz się na stosowanie produktów ekologicznych i łatwo znajdziesz je w kuchni, możesz użyć octu. Jedynym problemem jest to, że ocet ma silny zapach, który nie jest dobry do wdychania. Jednak wiele osób udowodniło, że ocet usuwa plamy i pleśń już po kilku dniach.

Krok 4. Zastosuj rozwiązanie

Następnym krokiem jest nałożenie roztworu czyszczącego. Jeśli masz wodę i bardziej sterylną mieszankę środków, możesz użyć pistoletu natryskowego do rozprowadzenia płynu czyszczącego na powierzchni betonu. Jeśli nie masz pistoletów lakierniczych, możesz je nakładać pędzlem ręcznym.

Krok 5. Zetrzyj powierzchnię

W niektórych częściach Twojego tarasu może znajdować się zaschnięte błoto, pleśń, pleśń lub zielone glony. Wyszoruj je za pomocą szczotki ręcznej. Tuleja ręczna jest bardziej skuteczna niż bomy, ponieważ będziesz się bliżej przyjrzeć.

Krok 6. Niech siedzi

Środki czyszczące potrzebują czasu na rozpuszczenie lub wchłonięcie. Odstaw na co najmniej trzy lub pięć minut. Sprawdź opakowanie rozwiązania, które przyniosłeś, ponieważ inne marki potrzebują tylko dwóch minut.

Krok 7. Wypłucz

Jeśli usuniesz te glony, pleśń i brud, możesz spłukać je wodą z kranu. Użyj węża ogrodowego, aby wygodnie go spłukać. Możesz również użyć wiadra do wypłukania roztworu, jeśli masz w domu wąż ogrodowy. Jeśli zauważysz plamy, których nie możesz usunąć, możesz powtórzyć proces lub zmienić środki czyszczące. W sklepach lub sklepach internetowych można znaleźć różne marki.
Szorowanie całego brudu i glonów nie będzie łatwe. Ale oprócz tych kroków, które podałem, są produkty, które możesz przynieść do sklepów, które nie wymagają dużego wysiłku. Najpierw musisz spryskać powierzchnię produktu. Możesz usunąć pleśń i pleśń poprzez zamiatanie. Ale produkt będzie musiał również siedzieć w okolicy przez co najmniej trzydzieści minut do godziny.

To okładka!

Sprzątanie betonowego tarasu może wymagać lub zająć trochę czasu, ale gdy zobaczysz swoją przestrzeń czystszą niż wcześniej, poczujesz się spełniony. Teraz już wiesz, jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić drewniany pokład myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniane ogrodzenie myjką ciśnieniową.