Jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej? 5 łatwych sposobów!

Musisz przeczytać ten przewodnik, jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej, jeśli masz błędne wyobrażenia na temat ręcznego czyszczenia betonu. Jest kilka kroków, które możesz wykonać; te kroki są łatwe do wykonania, więc nie musisz się o to martwić.

Myjka ciśnieniowa może być niebezpieczna i nie jest wygodna dla każdego domu. Może być kilka zalet myjek ciśnieniowych, ale jeśli chcesz wybrać bezpieczniejszą i energooszczędną metodę.

Jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej? 5 łatwych sposobów!

Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest umycie powierzchni betonu przy użyciu domowych środków czyszczących. Myjki ciśnieniowe mogą z czasem uszkodzić powierzchnie i są drogie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest ręczne mycie powierzchni niż jej niszczenie. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Typowe typy powierzchni betonowych

Dobrym pomysłem będzie poznanie rodzaju powierzchni betonowej, aby proces czyszczenia był lepszy i wydajny. Istnieje wiele różnych rodzajów betonu w garażu, piwnicy, podłogach na patio, a nawet na blatach w domu. Musisz pomyśleć, co jest konkretem i dlaczego jest tak często używany? Beton słynie z trwałości i przystępnych cen. Wykonany jest z piasku, cementu, wody i żwiru (małe fragmenty skał). Dlatego nie można kwestionować wytrzymałości i trwałości betonu. Są to najczęstsze rodzaje betonu.

  • Uszczelnione: uszczelnione betony są pokryte żywicami akrylowymi, krzemianami i uretanami. Ten rodzaj powierzchni betonowej nie posiada porów. Dzięki temu w większości pozostaje bez plam i nie wymaga dużego czyszczenia.
  • Witraż: kto nie lubi kolorowej powierzchni betonowej w jasnych i jaskrawych kolorach? Jest to możliwe, aby zmienić swoją szarą betonową podłogę na wybrany przez siebie kolor. W ten sposób wnętrze Twojego domu i jego wygląd zewnętrzny będą wyglądać bardziej ekscytująco niż wcześniej.
  • Nieuszczelniony: Nieuszczelniona powierzchnia to zwykła powierzchnia betonowa bez barwienia lub tłoczenia. Jednak ta gładka powierzchnia łatwo ulega zabrudzeniu, zwłaszcza w przypadku płynnego roztworu, takiego jak olej lub smar. Dlatego nie jest łatwo wyczyścić pory na jego powierzchni.

Sposoby czyszczenia betonu bez myjki ciśnieniowej

Musisz mieć jakieś plamy na betonowej podłodze, a na pewno nie chcesz przedstawiać się jako osoba, która nie sprząta swojego domu. Poplamiony lub brudny podjazd zawsze wywołuje u sąsiadów i innych przechodniów złe wrażenie. Oto kilka łatwych i prostych procesów. Przeczytaj, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej. Czas oczyścić beton. Potrzebujesz podstawowych narzędzi do czyszczenia i jestem pewien, że są one dostępne w Twoim domu. Potrzebujesz:

  • miotła
  • Szufelka
  • Mop gąbkowy
  • Szczotka do szorowania z nylonowym włosiem
  • Wiadro
  • Wąż ogrodowy

#1. Oczyść beton za pomocą detergentu

Detergent jest najważniejszym środkiem czyszczącym niezależnie od tego, czy czyścisz podłogę, ubrania, poplamioną suszarkę i oczywiście powierzchnię betonową. Musisz napełnić wiadro ciepłą wodą, a następnie dodać detergent w równych częściach. Beton wyszoruj mopem gąbkowym, a następnie przemyj wężem ogrodowym. Dowiedz się, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową.

#2. Oczyść beton za pomocą wybielacza

Ten proces jest prawie podobny do procesu opisanego powyżej. Wystarczy zmniejszyć ilość wybielacza z równej części do ¼, ponieważ jest on silniejszym środkiem czyszczącym niż detergent. Nie próbuj mieszać go z innymi domowymi środkami czyszczącymi. Powinieneś wiedzieć, że możesz użyć wybielacza w myjce ciśnieniowej.

#3. Środek do czyszczenia betonu niezabezpieczonego

Nieuszczelniony i porowaty beton został poplamiony i nie chcesz używać myjki ciśnieniowej, ponieważ uszkadza ona powierzchnię – nie musisz się martwić, jeśli tak jest. Nadal możesz nadać mu lśniący wygląd za pomocą środka do czyszczenia betonu lub odtłuszczacza. Skoncentrowane mydło alkaliczne w środku czyszczącym łatwo rozkłada brud.

#4. Naturalny środek czyszczący

Musisz znać naturalne i domowe środki czyszczące, aby uzyskać czystą i jasną powierzchnię betonu. Te dwie niesamowite rzeczy są dostępne w każdej kuchni.

#5. Używanie octu do czyszczenia betonu

Ocet jest wytwarzany z kwasu octowego, a kwasy są niezwykle pomocne w czyszczeniu powierzchni. Wystarczy napełnić opryskiwacz ogrodowy do połowy wodą, a do połowy octem. Umyj powierzchnię roztworem i wyszoruj szczotką z nylonowym włosiem. Widzisz, nie ma potrzeby korzystania z myjki ciśnieniowej, aby wykonać tę pracę, używając taniego i domowego artykułu. Zamiast tego musisz zaoszczędzić pieniądze, które zarabiasz ciężką pracą i leczyć swoje mięśnie, ćwicząc podczas procesu szorowania i płukania.

To okładka!

Nie wspominając, ale tylko dla przypomnienia. Usuń meble, grille i inne przedmioty z powierzchni. Przykryj rośliny plastikowymi arkuszami lub ręcznikami, jeśli masz zamiar wyczyścić beton na zewnątrz. Usuwaj luźne zanieczyszczenia lub porozrzucane liście, czyszcząc powierzchnię miotłą i zbierając śmieci na szufelkę. Teraz masz pełną informację o tym, jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej. Myjki ciśnieniowe są pomocne i szybkie, ale najlepsze są bezpieczne sposoby. W końcu nikt nie chce niszczyć podłogi garażu i wydawać pieniędzy na nową. Możesz być również zainteresowany tym, jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.