Jak czyścić bambusową poduszkę. 3 najlepsze techniki

Możesz szybko nauczyć się czyścić bambusową poduszkę, rozumiejąc, jak ją wyczyścić, umyć i wysuszyć. O bambusową poduszkę trzeba zadbać, aby służyła długo i nie straciła swojej struktury. Ale jak w przypadku każdego materiału na poduszkę, utrzymanie bambusowej poduszki w czystości wymaga staranności, a ten artykuł powinien pomóc Ci zrobić to poprawnie.

Oprócz puchnięcia, czyszczenie powinno być zawsze częścią pielęgnacji bambusowej poduszki. Jednak nie jest podobny do innych wypełnień poduszek, które mogą poradzić sobie z niektórymi środkami czyszczącymi i szorstkim czyszczeniem. Możesz również przeczytać poniżej, jak czyścić miejscowo bambusową poduszkę, aby szybko usunąć brud i plamy.

Jak czyścić bambusową poduszkę: wszystko, co musisz wiedzieć do miejscowego czyszczenia, prania i suszenia

Czyszczenie punktowe

Podobnie jak w przypadku większości poduszek, lepiej jest najpierw nauczyć się czyścić poduszkę bambusową, a dopiero potem ją umyć. Może to być częstsza praktyka, ponieważ mycie powinno odbywać się tylko raz na jakiś czas do głębokiego czyszczenia. Ale ponieważ poduszki bambusowe różnią się materiałami, z których korzystają, musisz zdawać sobie sprawę z metod czyszczenia, które możesz wykonać.

Oznacza to, że niektórzy producenci używają bambusowej tkaniny jako pokrycia, a innego rodzaju materiału do wypełnienia poduszek. Możesz jednak znaleźć również poduszki bambusowe z innym materiałem na poszewkę i włóknem bambusowym na wypełnienie. Tymczasem poduszka całkowicie bambusowa będzie używać tylko bambusa zarówno do pokrycia, jak i wypełnienia.

Usuwanie plam i wycieków

Najlepiej wcześniej zapoznać się z zaleceniami producenta, ale ogólnie większość poduszek bambusowych można wyczyścić za pomocą delikatnego detergentu i ciepłej wody. Delikatnie pocieraj obszar ręcznikiem, aż plama zniknie, i pozostaw na 15 minut, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką, aby usunąć mydło. Nie musisz zanurzać poduszki w wodzie w celu wypłukania, ale upewnij się, że dokładnie wyschła.

Jeśli wylałeś coś na bambusową poduszkę i uważasz, że nie wymaga prania, możesz użyć gąbki do wchłonięcia płynu. Po usunięciu rozlanej plamy powtórz ten sam proces usuwania plam i pozwól poduszce dokładnie wyschnąć przed użyciem. Na koniec możesz kilka razy potrząsnąć poduszką lub odkurzyć powierzchnię, jeśli chcesz pozbyć się nagromadzonego kurzu i cząstek.

Pranie

Ręcznie

Ręczne pranie bambusowej poduszki nie różni się od prania innych rodzajów poduszek. Oznacza to, że zawsze należy używać delikatnego detergentu, ciepłej wody i nigdy nie wybielać. Chcesz również uniknąć wykręcania lub skręcania bambusowej poduszki podczas prania, ponieważ może to spowodować uszkodzenie jej kształtu.

Zacznij od zanurzenia poduszki w wannie z wodą, aż całkowicie nasiąknie. Następnie polej powierzchnię poduszki delikatnym detergentem i przetrzyj całą poduszkę. Delikatnie masuj poduszkę, aby upewnić się, że detergent również dostał się do środka.

Poduszkę można wypłukać delikatnie ściskając i zanurzając w czystej wodzie. Chcesz usunąć wszystkie mydliny i kontynuować poduszkę pod ruchomą wodą, aż nie pozostanie żadna pozostałość. Należy zwrócić uwagę na delikatne obchodzenie się z poduszką.

Według komputera

Jak wspomniano wcześniej, chcesz sprawdzić etykietę swojej poduszki, aby poznać metody i materiały zalecane do jej czyszczenia. Nie wszystkie poduszki bambusowe należy prać w pralce, ale tylko wtedy należy je włożyć do delikatnego cyklu z łagodnym detergentem.

Najlepiej jest również dodać do maszyny kilka ręczników, które będą towarzyszyć poduszce, ale używaj tylko podobnych kolorów, aby uniknąć plam. Niektóre marki zalecają również umieszczenie poduszki w worku na pranie przed uruchomieniem cyklu, aby jeszcze bardziej ją zabezpieczyć. Zawsze jednak sprawdź, czy możesz prać tylko poszewkę na poduszkę, aby nie uszkodzić wypełnienia poduszki.

Suszenie

Ostatnią techniką, której musisz się nauczyć podczas czyszczenia bambusowej poduszki, jest prawidłowe jej wysuszenie. W tym momencie może się to wydawać powtarzalne, ale musisz sprawdzić etykietę poduszki, jeśli producent zaleca użycie suszarki. W takim przypadku umieść ją w środku z piłeczkami tenisowymi, aby zmiękczyć poduszkę i wybierz najniższe ustawienie, ponieważ wysokie ciepło może uszkodzić poduszkę.

Jeśli bambusowa poduszka nie może wejść do suszarki, najlepiej powiesić ją na sznurku do prania w jasnym i słonecznym miejscu. Możesz również umieścić poduszkę w pomieszczeniu z dobrą cyrkulacją powietrza, ale zawsze sprawdź, czy poduszka całkowicie wyschła. Najlepiej byłoby, gdyby bambusowa poduszka zawsze wyschła dokładnie, aby nie sprzyjać rozwojowi grzybów.

Wniosek

Musimy wiedzieć, jak dbać o higienę naszych bambusowych poduszek i wspierać ich długowieczność. Możesz szybko zrozumieć, jak czyścić bambusową poduszkę, prawidłowo ją czyszcząc, myjąc i susząc. Do czyszczenia punktowego użyj łagodnego mydła i wody, aby wyszorować określony obszar, a następnie wytrzyj go kolejną szmatką.

Jednak od czasu do czasu będziemy musieli głęboko wyczyścić nasze bambusowe poduszki i można to zrobić ręcznie lub w pralce. Zawsze sprawdzaj etykietę poduszki, jeśli możesz ją prać w pralce lub możesz prać tylko poszewkę na poduszkę. Po włożeniu w cykl delikatny poduszkę można wysuszyć zawieszając ją na zewnątrz lub na suszarce, jeśli producent na to pozwala.