Jak czyścić atrament z bębna suszarki? 3 proste sposoby na usunięcie plam!

Jak czyścić atrament z bębna suszarki? Czasami możesz zostawić ważne rzeczy w ubraniach, takie jak pieniądze, przedmioty, telefony komórkowe, artykuły papiernicze i wiele innych, o których warto wspomnieć. Dzięki temu mogą się złamać lub nawet eksplodować. Jest jednak jedna rzecz, której większość z nas nie chce mieć podczas suszenia ubrań, a mianowicie długopis.

Pióro lub marker może eksplodować podczas suszenia i mycia, prowadząc do rozlania atramentu podczas tego procesu.

Jak czyścić atrament z bębna suszarki? 3 proste sposoby na usunięcie plam!

W związku z tym trudno jest usunąć plamę, ponieważ może ona wyschnąć w urządzeniu, zanim zorientujesz się, że wewnątrz suszarki znajduje się plama z atramentu. Dziś dowiemy się, jak to wyeliminować.

Konieczne są niezbędne środki ostrożności, aby wiedzieć, zanim cokolwiek innego się wydarzy. Dzięki temu następnym razem, gdy będziesz prać lub suszyć ubrania, sprawdź dokładnie kieszenie i wszystko inne; w przeciwnym razie znajdziesz się ponownie w tej samej sytuacji. Bez zbędnych ceregieli wyczyścimy atrament z bębna suszarki.

Czyszczenie bębna suszarki z atramentem

Jak czyścić atrament z bębna suszarki? Teraz, gdy wszystkie niezbędne informacje, które musisz znać, zostały już omówione, nadszedł czas, aby przejść do sposobów, aby dowiedzieć się, jak szybko rozwiązać takie problemy. Oto rzeczy, które musisz wiedzieć:

Metoda nr 1. Użyj mydła do naczyń do usunięcia plamy

Mydło do naczyń to jeden z najlepszych płynów, jakie można kupić w domu, ponieważ dobrze myje naczynia, pozostawiając je lśniąco czyste i wolne od zarazków. Chociaż to mydło do naczyń nie jest przeznaczone tylko do słów, ma inne zastosowania niż to, a dziś będziemy ich używać do innych celów, ponieważ bardzo dobrze czyszczą!

Aby to wszystko rozpocząć, odłączenie suszarki jest jedną z rzeczy, które należy zrobić w pierwszej kolejności, aby uniknąć wypadków lub zwarć, ponieważ elektryczność jest wrażliwa na mokre rzeczy, które mogą spowodować pożar, jeśli mydło dotknie elektryczności. Po odłączeniu można teraz bezpiecznie rozpocząć proces czyszczenia suszarki.

Używając małego wiaderka, napełnij je ciepłą wodą, aż będzie gotowe, stamtąd. Powinieneś wlać co najmniej trzy do pięciu kropli mydła do naczyń, ponieważ zbyt dużo będzie mocno bąbelków i trudno będzie później wyczyścić. Do tego procesu można użyć dowolnego mydła do naczyń, które masz w domu. Nie musisz się martwić o posiadanie konkretnego.

Po zakończeniu zanurz czystą ściereczkę w przygotowanej mieszance i wykręć ją. Stamtąd wytrzyj części we wnętrzu suszarki, w których znajduje się plama z atramentu. Zastosuj lekki nacisk, aby usunąć plamę podczas szorowania za pomocą szmatki. Następnie sprawdź ponownie, czy nadal pozostały jakieś plamy.

Sprawdź przez kilka sekund, czy nadal pojawiają się plamy.

Jeśli nadal są widoczne plamy, które możesz zobaczyć na bębnie, szoruj dalej, ale jeśli to nie zadziała, być może będziesz musiał wypróbować inne metody, aby sprawdzić, czy inne działają dla Ciebie. Po oczyszczeniu włóż szmatkę do ciepłej wody i wytrzyj wnętrze.

Metoda nr 2. Ustawienie suszarki na ciepłe ustawienie

Aby rozpocząć, należy najpierw rozgrzać bęben suszarki, ustawiając go w średnio-gorącym ustawieniu na co najmniej dziesięć do dwudziestu minut.

Dzięki temu atrament zmięknie nawet trochę, dzięki czemu można go wytrzeć ściereczką nawet przy najmniejszym dotyku. Po zakończeniu ogrzewania pozostaw je na co najmniej pięć minut. Teraz, gdy maszyna odpoczęła, nadszedł czas, aby wytrzeć ją wilgotną ściereczką. Zwilż szmatkę i trochę ją wykręć.

Stamtąd powoli wytrzyj ściereczką dotknięty obszar na bębnie, aż atrament nie będzie widoczny. W razie potrzeby wytrzyj suchą szmatką. Jeśli to nie zadziała, aceton to inny sposób na zrobienie tego. Z drugiej strony ten artykuł jest idealny dla miłośników kotów: Jak czyścić kule do suszarki do wełny?

Metoda nr 3. Produkty na rynku odplamiaczy

Spraye, takie jak odplamiacze, są obecnie dostępne na całym rynku; dzięki temu będziesz musiał go kupić, jeśli masz tutaj ten sam problem. Mając produkt przy sobie, spryskaj nim plamy obecne na bębnie. Pozostaw na co najmniej pięć minut, a następnie wytrzyj suszarkę ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Sprawdź, czy po oczyszczeniu obszaru nadal są plamy; jeśli nadal są resztki atramentu, spryskaj jeszcze raz i powtórz wycieranie, aż nic nie pozostanie. Następnie możesz ponownie podłączyć maszynę i użyć jej. Aby wesprzeć ten artykuł, oto jak i dlaczego należy czyścić suszarkę.

To okładka!

Jak czyścić atrament z bębna suszarki? Plamy z atramentu są trudne do usunięcia, zwłaszcza na maszynach, dlatego dzisiaj omówiliśmy, jak wyczyścić atrament z bębna suszarki, aby to ułatwić. Stamtąd powinieneś również wiedzieć, jak czyścić otwory wentylacyjne suszarki za pomocą dmuchawy do liści.