Jak często przepłukiwać podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Jak często płukać podgrzewacz wody? Odpowiedź na to pytanie zależy od ilości zużytej ciepłej wody i wielkości zbiornika podgrzewacza wody.

Zawsze lepiej polegać na instrukcjach producenta. Im więcej gospodarstwo domowe korzysta z ciepłej wody, tym większa częstotliwość spłukiwania konserwacyjnego.

Jak często przepłukiwać podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Osad z podgrzewacza wody z czasem gromadzi się pod zbiornikiem, ponieważ jest to prawdą, ponieważ osady, minerały i inne osady pozostają w wodzie. Wypłucz je, aby zapobiec awariom i przedłużyć żywotność grzejnika. Dlatego zawsze pamiętaj o przeczytaniu instrukcji producenta. Przeczytajmy dalej poniższy poradnik dotyczący płukania podgrzewacza wody.

Ogólny przewodnik dotyczący płukania podgrzewacza wody

Postępuj zgodnie z tym ogólnym przewodnikiem dotyczącym spłukiwania podgrzewacza wody:

 • 1 lub 2 osoby. Sprawdź podgrzewacz wody w swoim domu po sześciu miesiącach. Opróżniaj go prawidłowo co 12 miesięcy.
 • 3 do 5 osób. Sprawdź podgrzewacz wody w swoim domu po czterech miesiącach. Opróżnij go po ośmiu miesiącach.
 • Sześć lub więcej osób. Sprawdź podgrzewacz wody w swoim domu po czterech miesiącach. Odcedzaj co sześć miesięcy. Niemniej jednak możesz często opróżniać zbiornik, jeśli woda pochodzi ze studni. Lub zrobisz to, jeśli woda pochodząca z gminy ma wyższą zawartość osadów.

Powody regularnego płukania podgrzewacza wody

Proces płukania i opróżniania obejmuje odpowiedzialną konserwację podgrzewacza wody. Usuwa osad gromadzący się pod zbiornikiem. Problemy, które można zignorować, jeśli chodzi o konserwację podgrzewacza wody, obejmują:

 • Osad w wodzie pochodzący z kranów
 • Zmniejszona efektywność energetyczna zwiększająca wydatki na media
 • Zatkane osady zmieniają ciśnienie wody lub powodują pękanie rur
 • Awaria podgrzewacza wody skutkująca kosztowną wymianą

Postępuj zgodnie z harmonogramem codziennej konserwacji, aby zapewnić prawidłowe działanie podgrzewacza wody, biorąc pod uwagę możliwie najdłuższy czas. Zainwestuj w codzienne zadania konserwacyjne. W ten sposób unikniesz kosztownych napraw, w tym przedwczesnej wymiany.

Dodatkowe zadania związane z konserwacją podgrzewacza wody niż tylko jego płukanie

Wykonaj dodatkowe czynności konserwacyjne poniżej, aby przedłużyć żywotność urządzenia. W ten sposób zapewnia również wydajność na dłuższą metę.

 • Zawór do redukcji ciśnienia. Właściwe ustawienie w zaworze do redukcji naprężeń wynosi od 50 do 60 psi. Wyższe psi może uszkodzić zmywarkę, podgrzewacz wody, zawór toalety, pralkę i kostkarkę do lodówki. Wskazuje, że jeśli woda kapie z zaworu, ciśnienie wody jest stosunkowo wysokie.
 • Ciśnienie wody. Podgrzewacz wody posiada manometr w zaworze spustowym lub śliniaczek na wąż. Ustaw urządzenie na 60 psi lub mniej. W nocy ustaw go na 80 psi lub mniej. Jeden, który przekracza te wartości, wymaga zainstalowania PRV, który unika zagrożeń bezpieczeństwa.
 • Zbiornik wyrównawczy. Zbiornik ten towarzyszy zbiornikowi ciepłej wody w zamkniętym systemie hydraulicznym, aby kontrolować rozszerzalność cieplną. Ciśnienie powietrza w zbiorniku odpowiada ciśnieniu wody.
 • Zawór do redukcji ciśnienia i temperatury. Ta część znajduje się w górnej części zbiornika podgrzewacza wody; otwiera zbiornik po przejściu nadciśnienia. Po otwarciu uwalnia powietrze. Czołg może badać i zwiększać ciśnienie, jeśli nie działa poprawnie. Woda kapiąca z zaworu wskazuje na wyższe ciśnienie wody. Wysokie ciśnienie i zbiornik na wodę bez zbiornika wyrównawczego sugerują jego instalację.
 • Pręt anodowy. Pręt anodowy pomaga zapobiegać i zmniejszać korozję. Wydłuża również żywotność podgrzewacza wody. Wyłącz dopływ zimnej wody po wyłączeniu zasilania lub gazu. Uwolnij ciśnienie w zbiorniku, otwierając w pobliżu kran z gorącą wodą. Użyj gniazda, w tym klucza udarowego, który eliminuje pręt anodowy. Pręt przesuwa się w kierunku zbiornika i jego najwyższej części obok wlotu zimnej wody.

Czapka jest tam nad prętem. Dobrze jest, jeśli w metalowym pręcie jest jakaś korozja lub wżery. Wymień go, jak to możliwe. Ale kiedy go brakuje, rezultatem jest utrata lub brak gładkiej powierzchni. Jeszcze jedna wskazówka, że ​​wymiana pręta anodowego jest niezbędna, jeśli następnie mleczna woda przepłukuje zbiornik. Po wymianie pręta zbiornika włączyć dopływ zimnej wody. Woda napełni wewnętrzny zbiornik przed ponownym włączeniem zasilania podgrzewacza wody. Myślę, że warto przeczytać o wymianie podgrzewacza wody, zanim się zepsuje.

Wynajmowanie usług konserwacji podgrzewacza wody dla Twoich problemów

Jak często płukać podgrzewacz wody? Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy od dostawcy usług serwisowych? Jeśli nadal występuje problem z płukaniem podgrzewacza wody, lepiej porozmawiać z doświadczonym hydraulikiem. W ten sposób otrzymasz głębsze wskazówki. Na pewno taki, który oferuje usługi konserwacji i naprawy podgrzewaczy wody. Przepłucz podgrzewacz wody, zatrudniając dziś technika hydraulicznego.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak często płukać podgrzewacz wody. Ma znaczenie, jeśli przeczytasz instrukcję obsługi, ponieważ poprowadzi cię ona, jak zrobić to poprawnie. Co więcej, pomyśl o innych wspomnianych zadaniach konserwacyjnych, aby podgrzewacz wody działał. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić gazowy podgrzewacz wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.