Jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników w przypadku płoci? Najlepszy przewodnik

Czy kiedykolwiek widziałeś latającego karalucha i zastanawiałeś się, jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników dla karaluchów? Wielu z nas z pewnością o tym pomyślało, ponieważ nie są szczególnie przyjemne.

Ze szczurami, robakami i muchami karaluchy są jednymi z najbardziej odrażających istot, jakie można znaleźć w czyimś domu. Po prostu wyobrażając sobie, jak te rzeczy pełzają wokół, zajadają się jedzeniem i napojami, które przechowujesz, niektórzy z nas doznają gęsiej skórki, a inni nawet szaleją ze strachu.

Jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników w przypadku płoci? Najlepszy przewodnik

Chociaż te stworzenia nie są w stanie same wyrządzić Ci krzywdy, słyną z rozprzestrzeniania bakterii, wirusów i innych substancji, które mogą wywoływać choroby i narażać Cię na niebezpieczeństwo.

Nadmierna proliferacja tych istot na określonym obszarze dała początek biznesowi zwalczania szkodników. Chociaż te zdarzenia zwykle wskazują na konkretną przyczynę, sposób ich rozwiązania zwykle polega na jednym planie.

Jak często należy wzywać do zwalczania płoci?

Szkodniki to szkodniki, zanim się pojawią, gdy nie chcesz zajmować się niczym nudnym. Najbardziej irytującą częścią tych rzeczy jest to, że mogą wrócić nawet po tym, jak wydaje się, że wytępiłeś je wszystkie.

Omówimy później, jakie zmienne wpływają na to powtarzanie się, ale na razie powinieneś dzwonić do służb kontroli szkodników co najmniej raz na kwartał (czyli raz na trzy miesiące). Praktyczne jest również zamawianie takich usług co dwa miesiące, w zależności od ich dostępności.

Możesz pomyśleć, że te usługi to strata pieniędzy, ponieważ szkodniki mogą wrócić, ale są warte swojej ceny. Oczywiście istnieją kontrole szkodników, które źle radzą sobie ze swoją pracą, ale w przypadku wysokiej jakości karaluchów normalne jest, aby zobaczyć karaluchy tydzień po wizycie.

Te szkodniki są również żywymi istotami, więc zachowują w pamięci, gdzie znajdują się zasoby (w tym przypadku żywność i schronienie). Więc nawet jeśli wielu z nich zginie, wracają tam, gdzie mogą przetrwać.

Musisz zrozumieć, że skuteczni dostawcy zwalczania szkodników wprowadzają środki ochronne i zapobiegawcze pomimo ich powrotu. Oznaczałoby to, że substancje, które stosują w twoim domu, są wysoce zdolne do eksterminacji karaluchów.

Oto kilka punktów, które wpływają na częstotliwość powrotu tych szkodników:

Jedzenie bez opieki

Jak wspomnieliśmy, pierwszym przedmiotem, który przyciąga nie tylko karaluchy, ale także inne szkodniki, jest żywność. Nawrót szkodnika po zwalczaniu szkodników jest znacznie gorszy, jeśli w domu często znajdują się otwarte paczki z żywnością, niezależnie od tego, czy znajduje się w kuchni, salonie czy sypialni.

Jak już wspomnieliśmy, gdy te karaluchy przyzwyczają się do miejsca, które zawsze ma dla nich zasoby, ich gatunek będzie powracał. Karaluchy są dobre w znajdowaniu miejsca przechowywania żywności, więc ukrywanie tych paczek może nie wystarczyć, aby trzymać je z dala.

Odsłonięte śmieci i odpady

Poza jedzeniem i napojami być może już to zauważyłeś; pojemniki na śmieci są atrakcyjne dla płoci. Być może już tego doświadczyłeś: w momencie, gdy otworzysz pokrywę, aby coś rzucić, wylatuje wiele tych czarnych szkodników.

Smród, odpady żywnościowe lub inne odpady organiczne; karaluchy mogą odebrać te sygnały i odwiedzić twoje miejsce.

Przechowywane pudła i pojemniki

Oprócz zasobów na posiłki, karaluchy i inne szkodniki również szukają schronienia, aby przetrwać. Szkodniki, które nie są w stanie się chronić, szukają miejsc, które są ciasne i wystarczająco osłonięte, aby się ukryć.

Podczas intensywnego sprzątania prawdopodobnie zobaczysz te stworzenia chowające się pod pudełkami i pojemnikami, które nie były przenoszone przez jakiś czas.

Nadmiar wilgoci w ciemnych rogach

Jest to również powszechna obserwacja wielu właścicieli domów: tam, gdzie jest wilgoć, może czaić się płoć. Dlatego te karaluchy znajdziesz również pod zlewem i w swoich łazienkach.

Jeśli masz niezauważone nieszczelne rury i krany, może to również spowodować, że karaluchy będą wracać. Jeśli martwisz się o przyczepę, oto artykuł o tym, co zrobić z przyczepą kempingową uszkodzoną przez wodę.

Czy karaluchy powracają po eksterminacji?

Tak! Chociaż istnieje kilka powodów ich powrotu, karaluchy mogą powrócić po prawidłowej eksterminacji.

Pamiętaj jednak, że niekoniecznie oznacza to, że martwe karaluchy ożywają po powrocie. Szkodniki giną jak inne żywe stworzenia; po prostu jest ich wiele, które mogłyby przenieść się z jednego miejsca do twojego.

Jak zapobiegać karaluchom w domu

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby usunąć karaluchy w swoim domu, jest wezwanie do profesjonalnej kontroli szkodników. Możesz poprosić ich, aby zostawili bezpieczne pułapki, abyś mógł poradzić sobie z robakami do następnej wizyty.

Po ich służbie i pułapkach, które zastawili, teraz Twoim obowiązkiem jest utrzymywanie swojego miejsca w dobrym stanie. Musisz wykonać następujące czynności, jeśli nie chcesz, aby wróciły.

  • Utrzymuj wszystkie potrawy i napoje zamknięte i czyste.
  • Wyrzucaj śmieci codziennie i czyść ich pojemnik.
  • Regularnie sprzątaj swój dom.
  • Wyczyść pudełka i pojemniki do przechowywania.
  • Regularnie konserwuj przyłącza wodne.
  • Sprawdź ten artykuł o tym, jak naprawić uszkodzone przez wodę drewno w słupach domów, jeśli masz jakieś z nich.

    Wniosek

    Liczbę dotyczącą tego, jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników dla karaluchów, można uśrednić tylko do liczby, którą podaliśmy wcześniej. Może nie być potrzeby ponownego korzystania z usług eksterminacyjnych, jeśli zastosujesz się do naszych punktów dotyczących czystości.