Jak często należy opróżniać podgrzewacz wody? 9 prostych kroków!

Jak często należy opróżniać podgrzewacz wody? Generalnie wymaga corocznego czyszczenia, aby grzałka działała za rok przy miękkiej wodzie. Najlepsze jest to, że wykonanie sprzątania w ciągu roku umożliwia uzyskanie ciepłej wody w całym domu. Dzięki temu Twoje naczynia są czyste bez czekania na podgrzanie wody przed wzięciem prysznica. Ale co, jeśli nie opróżnisz podgrzewacza wody?

Moi przyjaciele, jeśli unikniesz opróżniania lub wypłukiwania podgrzewacza wody, woda izoluje z powodu osadu pod urządzeniem. Pozwala również uniknąć sprzętu do podgrzewania wody.

Jak często należy opróżniać podgrzewacz wody? 9 prostych kroków!

Z biegiem czasu do grzałki dostaje się dużo osadów. Podgrzewacz wody potrzebuje więcej energii i czasu, aby zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody. Jeśli również unikasz opróżniania go przez lata, uszkadza grzałkę. Maszyna może całkowicie przestać działać. Nie czekaj, aż zrobi się problem z podgrzewaczem wody, zanim wykonasz to zadanie. Bez zbędnych ceregieli przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak należy opróżnić podgrzewacz wody.

Kroki, aby opróżnić podgrzewacz wody

Oto proste kroki, aby opróżnić podgrzewacz wody.

Krok 1. Odcięcie dopływu wody

Sprawdź zawór odcinający i rurę wodną, ​​jeśli najwyższa część urządzenia wchodzi bezpośrednio do maszyny. Przekręć zawór, gdy zamkniesz przepływ wody w zbiorniku.

Krok 2. Wyłączanie zasilania

Wyłączyć zasilanie grzałki przed dalszą obróbką lub spalić elementy grzejne na zewnątrz maszyny. Odłącz zasilanie nagrzewnicy elektrycznej w panelu elektrycznym. Wyłącz termostat gazowego podgrzewacza wody. Albo musisz odciąć dopływ gazu przez grzejnik. Następnie sprawdź instrukcje obsługi maszyny i postępuj zgodnie z nimi.

Krok 3. Pozwalając wodzie ostygnąć

Woda może się nagrzać, jeśli podgrzewacz wody działa. Może to również spowodować obrażenia. W ten sposób pozwól grzejnikowi osiągnąć temperaturę w pomieszczeniu, gdy będziesz go wyłączać na noc. W ten sposób woda ochładza się podczas spłukiwania. Niemniej jednak czekanie na noc może być frustrujące. Poczekaj kilka godzin, aż będziesz wolny od obrażeń. Weź kilka gorących pryszniców, które przyspieszą procedurę.

Krok 4. Podłączanie węża w zaworze spustowym

Odszukaj wąż ogrodowy podstawy nagrzewnicy i przymocuj go obok zaworu spustowego. Trzymaj wąż na końcu, aby całkowicie opróżnić. Spuść wodę na zewnątrz, ale upewnij się, że znajduje się z dala od innych nasadzeń lub ogrodów. Temperatura wody lub zanieczyszczenia mogą poważnie uszkodzić rośliny.

Krok 5. Otwieranie zaworu spustowego

Otwórz zawór spustowy bezpośrednio przez otwieracz zaworu. Przeszukaj go z jednej strony zaworu lub tuż pod spodem zbiornika na wodę. Całkowicie spuść wodę z podgrzewacza wody.

Krok 6. Odkręcanie zimnej wody

Włącz stary dopływ wody po opróżnieniu podgrzewacza wody. Pomaga wypłukać resztę osadu pod zbiornikiem. Pozwól wodzie płynąć przez kilka minut. Skup wzrok na wężu, aby zobaczyć, czy płynie czysto. Wyłącz jego dopływ po uzyskaniu czystej i czystej wody w wężu. Napełnij podgrzewacz wodą w szklance, która pochodzi z węża. Odłącz jego dopływ i pozwól, aby minęło kilka minut, aby zobaczyć, czy osady pod spodem zaczną się rozkładać. Spłucz więcej wody, jeśli masz zanieczyszczoną wodę z pozostałościami.

Krok 7. Odłączanie węża

Odłączyć wąż w zaworze. Zastosować próżnię mokrą i suchą, która odsysa osady bezpośrednio przez otwór. Osad miesza się z wodą, gdy go wyłączasz. Pomaga również uniknąć całkowitego zamknięcia zaworu. Wyczyść go, aby zapobiec wyciekom. Po oczyszczeniu zaworu spustowego ponownie otwórz dopływ zimnej wody.

Krok 8. Otwieranie kranów

Następnym krokiem, który należy wykonać, aby ustalić, jak często należy opróżniać podgrzewacz wody, jest umożliwienie wypłynięcia wody po otwarciu kranu na gorącą wodę. W ten sposób unikniesz powietrza, które zatrzymuje się w rurach i kranach. Nie stresuj się, jeśli z wody wydobywa się rdza lub osad. Wcześniej woda stanie się przejrzysta i czysta w ciągu kilku minut. Następnie zakręć kran.

Krok 9. Ponowne uruchamianie podgrzewacza wody

Włącz zasilanie lub termostat podgrzewacza wody. Od grzejnika i zbiornika zależy uzyskanie ciepłej wody w piętnaście lub dwadzieścia minut. Grzałka działa również wydajniej niż wcześniej. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.

To okładka!

Teraz masz odpowiedź na pytanie „jak często należy opróżniać podgrzewacz wody?” Pamiętaj, że powinieneś to robić raz w roku. Albo jeszcze lepiej, rób to dwa razy w roku. Pomaga poprawić wydajność podgrzewacza wody, w tym jakość wody. Dodatkowo eliminuje problemy z twardą wodą w domu. Ponadto postępuj zgodnie z instrukcjami, jak prawidłowo opróżnić podgrzewacz wody: najpierw odciąć dopływ wody, wyłączyć zasilanie, pozwolić wodzie ostygnąć, podłączyć wąż do zaworu spustowego, otworzyć zawór spustowy, odkręcić zimną wodę , odłączyć wąż i ponownie uruchomić podgrzewacz wody. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak przetestować termostat podgrzewacza wody i dlaczego mój podgrzewacz wody ciągle się wyłącza.