Jak często należy czyścić otwór wentylacyjny suszarki? 5 prostych kroków, aby go wyczyścić!

Zastanawiasz się, jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki? W zależności od wielkości użytkowania suszarki, zwierząt domowych lub rodziny w domu, otwory wentylacyjne suszarni muszą być sprawdzane i dezynfekowane co najmniej raz w roku. Fakt, że suszenie odzieży trwa znacznie dłużej, jest silnym wskaźnikiem, że należy wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki.

Za każdym razem, gdy rura wentylacyjna suszarki zostanie zatkana przez zanieczyszczenia lub kłaczki, kolejny cykl suszenia będzie chciał usunąć nowe funkcje, gdziekolwiek się znajdują. Uwzględniono każde miejsce, w które może zostać wydmuchane powietrze, takie jak pobliskie źródło ciepła. Umieszczenie czujnika ruchu w pralce domowej lub wokół niej ma kluczowe znaczenie, ponieważ jest to tylko komunikat ostrzegawczy o zagrożeniu pożarowym. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak często należy to robić i jak ważne jest czyszczenie otworów wentylacyjnych suszarki? Przyjrzyjmy się temu głęboko.

Jak często należy czyścić otwór wentylacyjny suszarki? 5 prostych kroków

Kiedy należy czyścić otwór wentylacyjny suszarki?

Jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki? Raz w roku zaleca się czyszczenie nawiewu suszarki dla małej rodziny. Większe rodziny, osoby, które suszą ubrania dwa razy w tygodniu lub trzymają psy z włosami i futrem, będą chciały częściej je badać i czyścić.

Niezależnie od tego, czy masz psy, rozważ czyszczenie sierści z kawałka przed umieszczeniem go w suszarce, aby utrzymać bęben i otwór wentylacyjny w czystości. Co zdumiewające, kupowanie nowej odzieży często powoduje powstawanie większej ilości kurzu, dopóki nie zostaną wyprane przez kilka dni. To także doskonała propozycja dla osób, które mieszkają nad morzem lub zabierają ze sobą ubrania do domu.

Jak prawidłowo czyścić odpowietrznik suszarki?

Aby właściwie wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki, przeczytaj kilka prostych kroków podanych poniżej;

Krok 1. Znajdź odpowietrznik suszarki

Pierwszym krokiem w czyszczeniu odpowietrznika suszarki jest sprawdzenie, gdzie znajduje się odpowietrznik suszarki. Suszarki są często mocowane do rury wydechowej o średnicy 4 cali połączonej z wentylacją w ścianie. Gorące powietrze z suszarki jest przesyłane przez tę rurę i wychodzi przez otwór wentylacyjny na zewnętrznej ścianie domu. Po wyczyszczeniu układu wydechowego suszarki sprawdź, czy w środku nie ma żadnych zanieczyszczeń, takich jak martwe owady, kłaczki lub zanieczyszczenia. Wyczyść wszystkie wyświetlacze i usuń widoczne przeszkody.

Krok 2. Odłącz suszarkę

Po znalezieniu odpowietrznika suszarki, kolejnym krokiem jest odłączenie suszarki od gniazdka ściennego, upewnij się, że masz odłączony prąd. Usuń wszelkie zaciski lub metalową taśmę, które łączyły rurę wydechową z suszarką. Podczas zdejmowania przewodów wentylacyjnych suszarki ze ściany kanału, należy użyć lekkiego nacisku, aby uniknąć uszkodzenia rury.

Krok 3. Włókno należy odkurzyć

Powinieneś teraz zajrzeć do otworu wentylacyjnego suszarki wewnątrz pralki. Odkurz nadmiar kurzu na zewnątrz lub wewnątrz otworu za pomocą adaptera dyszy odkurzacza sklepowego lub odkurzacza. Jeśli masz przenośny odkurzacz, możesz zrobić to samo na zewnętrznym otworze wentylacyjnym. Po drugie, ręką dokładnie wyczyść śmieci z zewnątrz.

Krok 4. Za pomocą pędzla wejdź tam

Podłącz śrubokręt do takiej szczotki do suszarki dołączonej do zestawu do płukania otworów wentylacyjnych i włóż końcówkę szczotki pręta do otworu wentylacyjnego. Pociągnij szczotkę szorującą jak najdalej, pamiętając, że w zależności od odległości, jaką pokonuje przewód, może być konieczne ostrożne manipulowanie końcówką węża. Spróbuj umieścić główkę szczoteczki w zewnętrznym przewodzie, jeśli szczoteczka często nie rozciąga się tak daleko. Albo jeśli nie możesz wpleść spotkania w całą rurę.

Krok 5. Połącz ponownie i wyczyść

Prawdopodobnie w tym czasie odkryłeś mnóstwo kłaczków. Aby zetrzeć swoich nowo puszystych kumpli, używaj szufelki, odkurzacza lub miotły. Następnie przymocuj hak i ścianę kanału do suszarki do gniazdka. Jeśli zauważysz, że Twoja suszarka do ubrań jest podłączona do kanału ściennego przez otwór wentylacyjny przypominający miękką folię, musisz ją wymienić na coś trwalszego. Ognioodporny metalowy kolanko o kącie 90 stopni załatwi sprawę, jednocześnie poprawiając wentylację.

Świetnie, zrobiłeś to! Teraz odpowietrznik suszarki jest wolny od zanieczyszczeń, linii i innego bałaganu. Możesz również przeczytać, jak prawidłowo wyczyścić odpowietrznik suszarki.

Dlaczego ważne jest czyszczenie odpowietrznika suszarki

Wyjmij filtr kłaczków na zewnętrznej krawędzi pokrywy suszarki i wyczyść kłaczki przed każdą rundą, aby zagwarantować, że te kłopotliwe włókna nie zniszczą nawet Twojej suszarki w przyszłości. W zależności od częstotliwości suszenia odzieży należy regularnie czyścić filtr kłaczków. Wreszcie, zamiatanie i odkurzanie wnętrza suszarki to doskonała myśl.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda, a po przeczytaniu tego artykułu wszyscy dowiecie się, jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki? Cóż, po raz kolejny, dla prawidłowego funkcjonowania suszarki, konieczne jest czyszczenie suszarki raz w roku, jeśli nie używasz jej nadmiernie. W przeciwnym razie zaleca się czyszczenie dwa razy w roku.Dziękujemy przyjaciele, że jesteście z nami, nie zapomnijcie podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli podoba wam się ten artykuł! Przeczytaj powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i dlaczego moja suszarka się nie obraca.