Jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki? 2 najlepsze powody, dla których musisz!

Jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki? Wyczyść odpowietrznik suszarki raz w roku. Czyść go częściej, jeśli jest więcej kłaczków lub zanieczyszczeń. Czas pomiędzy czyszczeniem odpowietrznika suszarki jest różny w różnych gospodarstwach domowych.

Sprzątanie odbywa się raz w roku, jeśli nie ma dodatkowego kurzu, kłaczków lub przedmiotów, które przyklejają się do odzieży i zatykają otwór wentylacyjny suszarki. Zwiększ częstotliwość czyszczenia otworu wentylacyjnego suszarki dwa razy w roku, ponieważ duża ilość prania powoduje powstawanie większej ilości zanieczyszczeń i kłaczków z suszarki.

Jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki? 2 najlepsze powody

Wyreguluj go prawidłowo podczas czyszczenia i nagromadził się kurz lub kłaczki. Przeczytaj więc dalej, jak często należy czyścić otwór wentylacyjny suszarki.

Jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki i Dlaczego?

Jak często należy czyścić otwór wentylacyjny suszarki? Powinieneś go czyścić raz w roku. Spróbuj poczytać, jak często czyścić odpowietrznik suszarki. Moi przyjaciele, są powody, by was przekonać do czyszczenia odpowietrznika suszarki. Niektóre z nich mogą być oczywiste, ao innych nawet nie pomyślałeś. Dwa z tych powodów sprowadzają się do wydajności i bezpieczeństwa. Włókna, które gromadzą się w suszarce, powodują blokady i problemy z suszarką.

#1. Bezpieczeństwo

Włókno jest tak łatwopalne, że po wystawieniu na działanie czegoś palnego może się zapalić. Jedno z badań wykazało, że szesnaście tysięcy domów spłonęło z powodu pralek w latach 2010-2014. Prawie pięćdziesiąt procent pożarów było spowodowanych przez tkaniny, a dwadzieścia siedem procent z powodu włókien, kurzu lub kłaczków.

#2. Wydajność suszarki

Gruz lub kłaczki, które gromadzą się w otworze wentylacyjnym suszarki, blokują odprowadzanie ciepła, ponieważ czasami pozostaje to niezauważone, ale ostatecznie trwa z czasem. Jeśli powietrze nie usunie się samoczynnie, wilgotne powietrze wraca do urządzenia. Ubrania schną powoli, jeśli nie usuniesz wilgoci. W automatycznej suszarce z czujnikami wilgoci występują dłuższe cykle. W suszarce czasowej ubrania nie wysychają całkowicie. Dzięki lepszej wydajności pranie zajmuje mniej czasu i jest mniejsze zużycie energii.

Znaki ostrzegawcze dotyczące czyszczenia odpowietrznika suszarki

Są znaki ostrzegawcze, że należy wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki:

 • Ubrania schną dłużej
 • Jeśli minął już rok
 • Z ubrania lub suszarki wydobywa się zapach spalenizny lub dymu
 • Pralnia staje się bardziej wilgotna lub cieplejsza niż po wysuszeniu ubrań
 • Czujesz coś w pralni
 • Zewnętrzna część suszarki jest gorąca po dotknięciu

Sposoby czyszczenia odpowietrznika suszarki

Oto sposoby, jak najlepiej wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki:

 • Usuń brud z pułapki na kłaczki
 • Wyszoruj obszar w pułapce kłaczków za pomocą suszarki do włosów
 • Do czyszczenia użyj odkurzacza
 • Odłącz odpowietrznik od suszarki
 • Usuń kłaczki w suszarce lub przyłączu odpowietrznika za pomocą dłoni
 • Odkurz otwór wentylacyjny wewnątrz i wokół
 • Zdejmij pokrywę wentylacyjną
 • Sprawdź pokrywę odpowietrznika pod kątem zużycia
 • Oczyść otwór wentylacyjny suszarki z brudu, nagromadzeń, zwierząt, liści i nie tylko
 • Wyczyść brud lub kłaczki
 • Przetestuj go, aby upewnić się, że ma solidne połączenie

Narzędzia, które pomogą Ci wyczyścić odpowietrznik suszarki

Poniżej znajdują się narzędzia, które pomogą Ci wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki:

 • Usuń kłaczki z otworu wentylacyjnego suszarki za pomocą dmuchawy do liści. Ale najpierw usuń osłonę lub otwór wentylacyjny suszarki, który powoduje ogromny bałagan. Uchwyć wydalone kłaczki za pomocą woreczka z liśćmi.
 • Użyj długiego nasadki w wężu próżniowym, aby usunąć brud wewnątrz suszarki. Szersze węże próżniowe nie mieszczą się w małych obszarach suszarki. Kup więc produkt lub przymocuj wąż taśmą klejącą do odkurzacza, aby działał lepiej.

Więcej cennych wskazówek dotyczących czyszczenia otworu suszarki

Utrzymuj otwór wentylacyjny suszarki w czystości, aby ograniczyć czas czyszczenia. Oto cenne wskazówki, o których warto pamiętać.

#1. Korzystanie z prostych rur wentylacyjnych

Użyj elastycznego rodzaju rurki, aby go przedłużyć i łatwo poprowadzić na rogach. Wężyk ma kształt akordeonu, aby stworzyć więcej powierzchni, które może złapać kurz i kłaczki. Każdy zakręt może jeszcze bardziej zakłócić przepływ powietrza.

#2. Skrócenie rur wentylacyjnych

Utrzymuj przepływ powietrza pod ciśnieniem bardziej spójny z krótszą odległością wymaganą do przejścia powietrza z suszarki do miejsca docelowego. Pomaga to zmniejszyć przestrzeń otworu wentylacyjnego, który będziesz czyścić.

#3. Zapewnienie braku arkuszy suszarki

Arkusze suszarki mogą powodować różne problemy z otworem wentylacyjnym suszarki. Arkusze suszarki są oddzielone w ubraniach i uwięzione w filtrze kłaczków. Są jednak nieprzewidywalne i cienkie i łapią się w okap, a także w sam odpowietrznik. Arkusze suszarki tworzą również film przez filtry kłaczków po długim czasie. Przetestuj to, wlewając niewielką ilość wody do filtra kłaczków. Woda, która przepływa przez filtr, oznacza, że ​​wszystko jest w porządku; jeśli jednak nie przechodzi przez filtr, należy go wypłukać wodą i mydłem.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak często należy czyścić odpowietrznik suszarki, co powinno odbywać się raz w roku. Czyść go częściej, jeśli jest więcej kłaczków lub zanieczyszczeń. Czas pomiędzy czyszczeniem odpowietrznika suszarki jest różny w różnych gospodarstwach domowych. Poświęć więc trochę czasu na dostosowanie czyszczenia odpowietrznika suszarki! Myślę, że warto przeczytać o tym, jak wyczyścić wąż wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.