Jak często czyścić odpowietrznik suszarki? 7 prostych kroków, aby go wyczyścić!

Chcesz wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki i zastanawiasz się, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki? Następnie jesteś we właściwym artykule. W tym artykule wyjaśnimy działanie i proces czyszczenia odpowietrznika suszarki.

Nawiewnik jest najbardziej integralną częścią osuszacza. Znajduje się z tyłu suszarki. Zadaniem odpowietrznika suszarki jest usuwanie wilgoci. Eliminuje również toksyczny gaz wytwarzany podczas spalania gazów.

Jak często czyścić odpowietrznik suszarki? 7 prostych kroków

Musisz dokładnie wyczyścić suszarkę raz na sześć miesięcy, aby suszarka działała dłużej bez żadnych problemów. Dzieje się tak, ponieważ otwór wentylacyjny może gromadzić się wraz z kłaczkami z prania w Twojej suszarce. Dzięki temu należy go czyścić przynajmniej raz w roku. Jeśli częściej używasz suszarki, uruchamiając ją dwa razy lub częściej niż w ciągu dnia, musisz wyczyścić otwór wentylacyjny co najmniej raz na sześć miesięcy. Niewiedza na temat czyszczenia i konserwacji odpowietrznika suszarki może spowodować kilka problemów, do których należą zapach pleśni, zapach gazu, przegrzana suszarka i wiele innych.

Wskazanie do czyszczenia odpowietrznika suszarki

Zwykle otwór wentylacyjny suszarki jest zablokowany przez kłaczki z prania w suszarce. Następujące sygnały wskazują, że nadszedł czas, aby wyczyścić odpowietrznik suszarki. Suszarka zajmie więcej czasu niż zwykle suszenie prania. Pranie i zewnętrzna powierzchnia suszarki nagrzewają się. Ponadto z suszarki wydobywają się zapachy spalenizny lub gazowe. Zapach może przedostać się z suszarki do ubrań, a ostatecznie do pralni. Zwykle dzieje się tak, gdy otwór wentylacyjny suszarki nie jest czyszczony w ciągu roku.

Jak czyścić odpowietrznik suszarki

Jak często czyścić odpowietrznik suszarki? Poniżej podano siedem kroków czyszczenia suszarki:

Krok 1. Wyłącz urządzenie

Zanim zaczniesz, wyłącz suszarkę. Jeśli korzystasz z suszarki zasilanej gazem, pamiętaj o wyłączeniu dopływu gazu. Podczas czyszczenia odpowietrznika uważaj, aby nadmiernie nie zakłócić dopływu gazu. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak zresetować podkładkę Maytag i jak zresetować podkładkę Kenmore.

Krok 2. Znajdź odpowietrznik suszarki

Zazwyczaj średnica otworu wentylacyjnego suszarki wynosi cztery cale i jest dostępna w różnych długościach. Dodatkowo odpowietrznik suszarki może być sztywny lub elastyczny. Możesz go kupić w zależności od odległości między suszarką a ścianą. Otwór wentylacyjny rozciąga się od suszarki do ściany i przestrzeni zewnętrznej. Skrajnie wywietrznika suszarki na zewnątrz ściany to okap. Po pomyślnym zlokalizowaniu odpowietrznika suszarki i okapu. Zajrzyj do środka z okapu. Zobaczysz kurz, gruz, a często małe zwierzęta mogą również znaleźć drogę do otworu wentylacyjnego suszarki. Martwe zwierzę w otworze wentylacyjnym suszarki może również powodować zapach suszarki.

Krok 3. Wyciągnij odpowietrznik

Teraz będziesz musiał zdjąć otwór wentylacyjny ze ściany. Najpierw zdejmij taśmę lub wszelkie mocowania mocujące rurę wentylacyjną suszarki do wydechu. Następnie delikatnie wyciągnij otwór wentylacyjny z pralni. Podczas wyciągania odpowietrznika suszarki należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić odpowietrznika.

Krok 4. Użyj odkurzacza, aby wyczyścić otwór wentylacyjny

Gdy masz dostęp do otwartego końca rury, możesz użyć nasadki do odkurzacza, aby zgarnąć brud, brud i kłaczki z otworu wentylacyjnego suszarki. Jeśli widzisz w wężu duże martwe zwierzę, takie jak szczur, być może będziesz musiał je usunąć przed odkurzaniem. Nigdy nie zapomnij odkurzyć przewodów zewnętrznych. Jeśli brakuje Ci odkurzacza przenośnego, wyczyść brud ręcznie za pomocą pędzla i ściereczki z mikrofibry.

Krok 5. Użycie pędzla

Aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i kłaczki z otworu wentylacyjnego, będziesz musiał go ponownie wyczyścić. Po odkurzeniu użyj sztywnej szczotki znajdującej się w zestawie do czyszczenia otworów wentylacyjnych. Zestaw ten można znaleźć w każdym lokalnym sklepie ze sprzętem. Podłącz szczotkę do wiertarki. Wiertarka jest zwykle dostępna w skrzynkach narzędziowych w domu lub zakupiona. Następnie powoli wsuń końcówkę szczotki do otworu wentylacyjnego. Wsuń szczotkę głęboko do otworu wentylacyjnego. Będziesz jednak musiał ostrożnie wsunąć szczoteczkę do czyszczenia w otwór wentylacyjny suszarki, w zależności od trasy i połączenia.

Krok 6. Włóż otwór wentylacyjny z powrotem do okapu

Gdy wyczyścisz otwór wentylacyjny, brud i zanieczyszczenia opadną na podłogę. Więc weź miotłę i szufelkę, aby wyczyścić podłogę. Jeśli masz odkurzacz, możesz go użyć do czyszczenia. Po oczyszczeniu przymocuj końcówkę suszarki z powrotem do okapu. Upewnij się, że bezpiecznie przymocowałeś go za pomocą taśm i zacisku. Jeśli znalazłeś martwe zwierzę, sugerujemy uszczelnienie okapu drucianą siatką. W razie potrzeby możesz także ustawić pułapki na myszy.

Krok 7. Włącz suszarkę

Teraz włącz suszarkę i uruchom ją, aby sprawdzić przepływ powietrza. Najlepiej też wiedzieć, dlaczego moja pralka pachnie i jak temu zapobiegać i czyścić.

To okładka!

Czyszczenie odpowietrznika suszarki zależy od Twojego zastosowania. Na przykład, jeśli masz w domu kilka osób, może być konieczne częstsze sprzątanie. Z drugiej strony czyszczenie raz w roku wystarczy, jeśli suszarka jest używana tylko dwa lub trzy razy w tygodniu. Jeśli nie możesz samodzielnie wyczyścić odpowietrznika suszarki, możesz zadzwonić do firmy serwisowej, aby zrobiła to za Ciebie. Konserwacja suszarki jest niezbędna. Możesz użyć filtra wyłapującego kłaczki, aby ułatwić czyszczenie odpowietrznika suszarki. Cóż, tak często czyścić odpowietrznik suszarki! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić węże spustowe pralki i jak uruchomić cykl czyszczenia w pralce Electrolux.