Jak częściowo wymienić bocznicę uszkodzoną przez wodę: 4 proste kroki

Nie musisz wymieniać całej ściany, gdy są uszkodzone drewniane deski. Musisz tylko nauczyć się, jak częściowo wymienić bocznicę uszkodzoną przez wodę, co pomoże Ci zaoszczędzić na kosztach i czasie.

Właściciele domów zwykle czują się zestresowani, gdy widzą uszkodzenia od wody na ścianach zewnętrznych. Zwykle myśli się, że być może trzeba będzie wymienić całość. Możesz jednak skutecznie naprawić bocznice, po prostu wymieniając uszkodzone obszary.

Jak częściowo wymienić bocznicę uszkodzoną przez wodę: 4 proste kroki

Co to jest bocznica?

Siding to zewnętrzna ściana, która zakrywa Twój dom lub szopę. Chronią wnętrze przed zmianami temperatury, wiatrem i opadami atmosferycznymi.

To pokrycie jest zwykle cementem, asfaltem, winylem, aluminium, stalą lub drewnem. Może ucierpieć, ponieważ jest wystawiony na różne warunki pogodowe.

Winyl i drewno zazwyczaj ulegają uszkodzeniu pod wpływem wody. Możesz szybko wymienić te materiały, usuwając uszkodzone deski i instalując nowe.

Co powoduje uszkodzenia bocznicy?

Kilka czynników może spowodować gnicie lub wybrzuszenie drewnianej bocznicy. Są to czynniki powodujące uszkodzenia bocznic przez wodę.

1. Opady deszczu i spływy

Stałe narażenie na deszcz lub spływanie z dachu może prowadzić do gnicia. Może minąć trochę czasu, zanim uszkodzenie się zamanifestuje.

2. Wilgoć

Zwróć uwagę na izolowane boki i narożniki bocznicy, zwłaszcza części przy dachu. Obszary te są podatne na gromadzenie się wody i wilgoć, dlatego są częstymi miejscami uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

3. Niewłaściwa konserwacja

Siding drewniany jest piękny, ale wymaga rygorystycznej konserwacji, aby uniknąć uszkodzenia przez wodę. Najlepszym sposobem ochrony bocznicy jest upewnienie się, że jest pomalowana.

Innym sposobem na właściwą konserwację jest sprawdzenie wzrostu pleśni. Oto post o tym, jak usunąć pleśń z bocznicy drewnianej

Jakich narzędzi i materiałów potrzebujesz?

Możesz poczuć się onieśmielony, gdy zobaczysz uszkodzoną bocznicę, ale nie martw się! Wystarczy naprawić uszkodzone części, a resztę ściany zostawić w spokoju.

Dlatego ważne jest, aby stale kontrolować swoją bocznicę, aby dokonać minimalnych napraw. Wymiana desek jest łatwa, ale do wykonania tej pracy będziesz potrzebować kilku narzędzi i materiałów.

Będziesz potrzebować tych materiałów:

 • Uszczelniacz akrylowy
 • 10d galwanizowane gwoździe
 • Nowe deski sidingowe do wymiany

Będziesz także potrzebował tych narzędzi:

 • Piła tarczowa
 • Kwadrat kombinowany
 • Pistolet do uszczelniania
 • Zestaw wierteł z przewodami i przedłużaczami
 • Młotek
 • Podważnik
 • Konie piły
 • Nóż użytkowy
 • Taśma miernicza
 • Drabina
 • Kwadrat prędkości
 • Narzędzie do pisania
 • Sprzęt ochronny i ochronny (okulary, ochronniki słuchu)

Wszystkie te materiały można znaleźć w sklepie z narzędziami. Gdy już masz wszystko, możesz rozpocząć naprawę drewnianej bocznicy.

Proces krok po kroku dotyczący wymiany bocznicy

Ludzie używają drewnianych bocznic do domów i szop; ta ostatnia zwykle wymaga odpowiedniej naprawy, ponieważ jest wystawiona na działanie warunków atmosferycznych.

Oto przewodnik dotyczący wymiany drewnianej bocznicy w szopie na zewnątrz.

Krok 1. Oczyść obszar wokół szopy

Usuń wszelkie luźne zanieczyszczenia, które mogą utrudniać pracę lub powodować wypadki. Twoje miejsce pracy musi być czyste.

Krok 2. Usuń uszkodzone panele

Użyj młotka i wiertarki, aby odłamać uszkodzone panele boczne. Upewnij się, że deski są nadal w dobrym stanie.

Krok 3. Pomaluj podłogę farbą epoksydową

Wzmocnij podłogę tym arkuszem, aby zapobiec uszkodzeniom wody. Najpierw pomaluj podłogę wewnętrzną i wyjdź na zewnątrz.

Krok 4. Zamocuj nowe drewniane panele

Gdy podłoga wyschnie, możesz użyć swoich narzędzi do zamontowania nowych paneli drewnianych. Ludzie zwykle używają sklejki do sidingów, ponieważ jest ona przystępna cenowo.

Ten proces jest najlepszym sposobem na częściową wymianę bocznicy szopy.

Jak chronić swoją bocznicę

Po naprawieniu uszkodzonej przez wodę bocznicy należy zabezpieczyć drewno, aby naprawa trwała. Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji drewnianej bocznicy.

1. Zainstaluj rynny i wyreguluj zraszacze

Rynna może chronić oblicówkę przed spływaniem z dachu i upewnić się, że zraszacze trawnikowe nie uderzają bezpośrednio w ściany oblicówki.

2. Zostaw przerwę między złączami

Połączenia narożne i doczołowe muszą mieć między sobą odstęp cala. Możesz uszczelnić tę lukę malarską akrylową masą uszczelniającą.

3. Pomaluj bocznicę

Malowanie zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Nakładaj nową farbę co kilka lat, aby utrzymać mocną warstwę.

4. Zastosuj uszczelniacz na główkach gwoździ

Gwoździe mogą złamać papierową twarz, jeśli wbijesz je zbyt mocno. Woda może przesączyć się przez te pęknięcia i zgnić bocznicę.

Użyj uszczelniacza, aby uszczelnić obszar, w który wnika gwóźdź.

5. Zostaw przerwę między gontem

Twoja bocznica może gnić szybciej, jeśli dotknie gontów dachowych. Zostaw 1-calową przerwę między tymi obszarami, aby zapobiec rozpryskiwaniu się wody.

Nauka wymiany bocznicy uszkodzonej przez wodę jest przydatną umiejętnością, ale czasami uszkodzenia są zbyt poważne. Potrzebujesz profesjonalnej pomocy, aby wymienić całą ścianę boczną, gdy tak się stanie.

Przeczytaj ten informacyjny artykuł, aby dowiedzieć się, jak uzyskać ubezpieczenie domu na opłacenie nowej bocznicy. Zaoszczędzisz na wydatkach!

Wniosek

Sidingi są pomocne w ochronie domu przed elementami zewnętrznymi. Jednak z czasem mogą cierpieć z powodu zalania.

Zachowasz mocne ściany, jeśli wiesz, jak częściowo wymienić bocznicę uszkodzoną przez wodę. Chroń każdą część swojego domu lub szopy!