Jak bezpiecznie zapalić zimne ognie na weselu w 2 krokach

Wystarczy wykonać dwa kroki, aby nauczyć się zapalać zimne ognie na weselu. W tym artykule znajdziesz również wskazówki, jak bezpiecznie zapalić zimne ognie na weselu, abyś mógł spokojnie cieszyć się tymi wspaniałymi ręcznymi fajerwerkami.

Ale oprócz ognie, samo miejsce ślubu powinno być strategicznie oświetlone, aby kontrolować atmosferę i ogólne wrażenie miejsca. Po tym artykule polecamy, czym jest uplighting ślub, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące oświetlenia w Twoim wielkim dniu.

Jak bezpiecznie zapalić zimne ognie na weselu w 2 krokach

Jak bezpiecznie zapalić zimne ognie na weselu

Krok 1. Zachowaj środki ostrożności przed zapaleniem zimnego ognia na weselu

 • Przed wszystkim upewnij się, że idziesz w miejsce na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma wiatru
 • Przygotuj zapalniczki butanowe lub zapalniczki, których płomień znajduje się daleko od dłoni, jak zapalniczki propanowe; nigdy nie używaj zapałek, papieru ani drewnianych patyczków, ponieważ mogą się palić zbyt szybko, podczas gdy sam brylant potrzebuje więcej czasu, aby się zapalić
 • Sprawdź swoje otoczenie jeszcze raz, aby upewnić się, że nic nie może się potencjalnie zapalić lub że na weselu nie ma zwierząt ani dzieci, które mogłyby próbować zdobyć ognie

Krok 2. Zacznij od jednego brylantu

 • Nigdy nie próbuj zapalać wielu ogni na raz, ponieważ ich wyładowanie iskrowe może być nieprzewidywalne
 • Zacznij zapalać jeden brylant, który przytrzyma jedna osoba, aby rozpocząć dystrybucję
 • Podpalając jedną brylantę swoim, trzymaj ją z końcówką lekko skierowaną w dół, aby wspomóc płomień
 • Zaproś gości weselnych, którzy również trzymają w szeregu zimne ognie i zapalają się nawzajem; jest to również idealne na wesele, ponieważ będą stale działały zimne ognie
 • Upewnij się, że podczas zapalania każdego brylantu należy odpowiednio oddalić dłonie od siebie
 • Wyceluj w końcówkę i trzymaj płomień z dala od drucianego uchwytu brylantu, gdy zapalasz brylant f

Czym zapalasz brylanty?

Najlepszą rzeczą do rozpalenia weselnego brylantu jest zapalniczka na butan. Możesz również użyć palnika propanowego lub zapalniczki do grilla, o ile zapala się z płomieniem z dala od dłoni.

Nigdy nie używaj zapałek, ponieważ szybko się palą i ryzykujesz zranienie ręki. Ponadto możesz skończyć z dwoma podpalonymi przedmiotami, co może być niebezpieczne.

Co więcej, potrzebujesz stałego płomienia, ponieważ ognie może trochę potrwać. Za pomocą zapalniczki możesz natychmiast zgasić ogień, a nie zapałkę, w której musisz go ugasić.

Dodatkowe wskazówki dotyczące zapalania zimnych ogni na weselu

 • Rozpal górny koniec brylantu, a następnie przechyl końcówkę w dół, aby pomóc bryzgowi rozpocząć pracę, jeśli okaże się, że trwa to zbyt długo
 • Po użyciu wyrzuć zimne ognie, zanurzając je w wiadrze z wodą
 • Zachowaj ostrożność przy obchodzeniu się z zimnymi ogniami, ponieważ będą gorące po użyciu
 • Pozwól zużytym ogniem namoczyć się przez noc, a następnie zwiń je w plastikowej torbie, gdy są jeszcze wilgotne
 • Bezpiecznie wyrzuć zrolowane iskry do kosza

Ile brylantów potrzebujesz na 100 gości?

Liczba zimnych ogni, których potrzebujesz dla stu gości, zależy od Ciebie. Na większości wesel możesz mieć jednego zimnego ognia na każdego gościa, ale pamiętaj, że niektórzy goście mogą nie chcieć go trzymać, a niektórzy mogą wyjść przed wyjściem weselnym, gdzie zwykle używane są zimne ognie.

Rozmiar zimnych ognie również określi, ile będziesz potrzebować. Na przykład na weselu dla 100 gości, zdobądź 300 zimnych ognia, jeśli użyjesz małego lub 10-calowego brylantu, 200 zimnego ognia, jeśli użyjesz 20-calowego brylantu, i 100 zimnych ognia, jeśli użyjesz czegoś dużego, takiego jak 36-calowy brylant.

Innym sposobem obliczenia jest określenie liczby gości i zmniejszenie jej do 50. Najpierw jednak zastanów się, kiedy użyjesz zimnych ogni, ponieważ niektóre pary chcą je również podczas pierwszego tańca, a nie tylko podczas wyjścia.

Jakie brylanty są najlepsze na ślub?

Podobnie jak w przypadku decydowania o liczbie zimnych ogni, których będziesz potrzebować na wesele, wielkość tych, które otrzymasz, zależy również od Ciebie. Jednak kilka czynników może na to wpłynąć, takich jak budżet, sposób, w jaki planujesz z nich korzystać i czy miejsce ma wymagania dotyczące wielkości ognie.

Na wesele dla 100 gości, 20-calowe ognie ślubne powinny być odpowiednie, ponieważ rozmiar jest pośrodku i pali się przez dwie minuty. Ale jeśli masz więcej gości, będziesz potrzebować 36-calowego brylantu ślubnego, ponieważ będzie świecił dłużej, idealny do sesji zdjęciowych.

Czy ognie są bezpieczne na weselu?

Ognie, podobnie jak inne fajerwerki, powinny być używane z ostrożnością. Ich bezpieczeństwo zależy od użytkowników, ale nie ma powodu, aby ich nie mieć, jeśli naprawdę chcesz je na swój ślub.

Po prostu edukuj tych, którzy chcą trzymać ognie. Następnie ćwicz zdrowy rozsądek, od zapalenia ich do wyrzucenia.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, jak zapalić zimne ognie na weselu, gdzie trzeba użyć zapalniczki z lufą, aby je bezpiecznie zapalić.

Wybierz otwarte, ale wolne od wiatru miejsce, a następnie zacznij od jednego brylantu na raz. Trzymający je ludzie mogą wtedy zapalać się nawzajem.

Polecamy również przeczytać, jak przeprowadzić próbę ślubu, aby przećwiczyć przepływ weselny. W ten sposób poznasz, jak para wychodzi tam, gdzie zwykle zapalane są zimne ognie.