Jak bardzo spodnie kurczą się w suszarce? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, jak bardzo spodnie kurczą się w suszarce? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się. Trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Około 3–4% skurczu, co przekłada się na około 1–1¼ cala utraty długości w przypadku pary 32 spodni od szwów. Ponieważ w tej orientacji występuje mniejsze naprężenie podczas wytwarzania tkaniny, szerokość jest mniej podatna na kurczenie się.

To zależy od marki i projektu. Przemysł odzieżowy zazwyczaj uważa skurcz o więcej niż 5% za niezadowalający. Dżinsy, podobnie jak inne tkaniny, mogą się w pewnych sytuacjach skurczyć.

Jak bardzo spodnie kurczą się w suszarce? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Kurczy się ze względu na sposób wykonania i materiały, z których się składa. Kupowanie wstępnie skurczonych spodni lub zwracanie szczególnej uwagi na to, jak je traktujesz, to jedyny sposób, aby uniknąć ich kurczenia się. W tym artykule odpowiemy, dlaczego i jak bardzo spodnie kurczą się w suszarce? Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Czy spodnie kurczą się w suszarce?

Spodnie jeansowe kurczą się w suszarce tak samo jak w pralce. Ustawienie suszarki na wysoką temperaturę podczas suszenia spodni może sprawić, że spodnie się skurczą, nawet jeśli nie wypłukałeś ich w letniej wodzie. Jeśli umyjesz je w letniej wodzie i skurczą się, jeśli temperatura suszarki będzie zbyt wysoka, skurczą się jeszcze bardziej. Jednak zapobieganie skurczowi w suszarce jest znacznie łatwiejsze niż zapobieganie skurczowi w pralce. Aby je wytrzeć, gdy wysychają w suszarce, nie zawsze potrzebujesz wysokiej temperatury.

Najlepszą techniką zapobiegania kurczeniu się spodni podczas suszenia jest umożliwienie im wyschnięcia na powietrzu. Do suszenia można również wybrać pomiędzy słabym ogrzewaniem a chłodem. Spodnie nie wysychają tak szybko, jak przy intensywnym upale, ale w końcu mogą wyschnąć.

Skąd i jak bardzo spodnie się kurczą?

Zastanawiasz się, jak bardzo spodnie kurczą się w suszarce? W tym akapicie poznasz odpowiedź na to pytanie. Wiele osób jest nieugiętych, aby nie kurczyć spodni. Inni chcieliby, żeby się trochę skurczyli. Na przykład, jeśli długość pary dżinsów się zmniejszy, może stać się za mała dla wysokiej osoby, ale odpowiednia dla osoby niskiej.

Podobnie, spodnie, które ładnie pasują na długość, ale nie w talii, mogą nie pasować do talii. Mogą ładnie leżeć w talii, ale są zbyt długie w nogawkach. Wielu konsumentów zastanawia się, gdzie i jak bardzo spodnie kurczą się po ich zakupie, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie.

Należy pamiętać, że spodnie mogą się kurczyć na długość, szerokość, a nawet jedno i drugie, niezależnie od tego, czy tego potrzebujesz. Stopień, w jakim się kurczą na długość i szerokość, zależy wyłącznie od rodzaju materiału, z którego zostały wykonane. Po pierwszym praniu spodnie mogą skurczyć się o około 10%, ale zwykle kurczą się tylko o 3 do 4%. Regularne pranie i suszenie również spowoduje ich lekkie kurczenie się. W każdym razie, oto jak skutecznie kurczyć ubrania.

Od talii

Stopień zwężenia talii zależy od rozmiaru talii spodni. Podczas suszenia spodnie mogą się skurczyć od 1 do 3 cali w talii. Twoje spodnie mogą nie skurczyć się bardziej niż para z większym obwodem talii. Dlatego możesz nie martwić się zbytnio zmniejszeniem talii spodni. Wspaniałą rzeczą jest to, że nawet jeśli twoje spodnie kurczą się głównie w talii, prawie na pewno rozszerzą się podczas ich używania. Ponadto przy następnym praniu i suszeniu nie zmniejszają się tak bardzo.

Od długości

Na całej długości dżinsów występuje około 3 do 4% skurczu. Długość dżinsów może się zmniejszyć z 1 do 14 cali. Jeśli jesteś malutki lub niski, a spodnie są odrobinę za długie, to jest cudowna rzecz. Jeśli jednak jesteś wysoki, możesz zauważyć, że po wysuszeniu spodni stały się dla ciebie za małe. Nieco trudniej jest rozciągnąć spodnie, które zmniejszyły się i są teraz za małe. Dzieje się tak, ponieważ dżins nie rozszerza się wzdłużnie. Nie wrzucaj spodni do suszarki, jeśli podejrzewasz, że skurczyły się w pralce.

Raczej pozwól im wyschnąć naturalnie. Zamiast wiązać wieszak w talii, przywiąż po połowie do każdej nogi i ułóż je skierowaną w dół.

Kiedy wieszasz spodnie w ten sposób, grubszy obszar spodni w talii i na dole ściąga się na nogę, nieco je rozciągając. Działa to jednak świetnie, jeśli spodnie są wykonane w całości z bawełny, ponieważ bawełna łatwiej się rozciąga, gdy jest mokra. Możesz również przeczytać o tym, jak obkurczać dżinsy bez suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, jak bardzo spodnie kurczą się w suszarce. Pamiętaj, że spodnie ze 100% bawełny nigdy nie kurczą się w pralce i suszarce. Aby uniknąć kurczenia się, możesz również użyć spodni preskurczonych. Powyżej omówiliśmy wszystkie fakty związane z obkurczaniem się spodni, wystarczy je uważnie przeczytać, aby dobrze zrozumieć. Dziękujemy znajomym za to, że na końcu jesteście z nami! Znajdź odpowiedź na swoje pytanie: jak szybko wysuszyć ubrania bez suszarki.