Irlandzkie obrączki ślubne Jak nosić: sposoby i znaczenia

Jeśli jesteś ciekawy, jak nosić irlandzkie obrączki ślubne, powinieneś znać znaczenie, jeśli nosisz pierścionek Claddagh na prawej i lewej ręce. Mają różne znaczenia, zwłaszcza w odniesieniu do małżeństwa i związków.

Irlandzka obrączka lub pierścionek Claddagh to wyjątkowy tradycyjny pierścionek. A jeśli ogólnie interesuje Cię noszenie obrączek ślubnych, zapoznaj się z etykietą na naszym blogu.

Irlandzkie obrączki ślubne Jak nosić: sposoby i znaczenia

Na przykład, czy wiesz, co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu? Następnie dowiedz się, czy nadal musisz go nosić w swoim wielkim dniu.

Oto 2 sposoby: irlandzkie obrączki ślubne, jak nosić

Jak nosić pierścień Claddagh na prawej ręce i jego znaczenie

Możesz nosić pierścienie Claddagh na prawej ręce, aby pokazać, że jesteś w związku lub że twoje serce jest już zajęte, jeśli punkt serca jest skierowany w twoją stronę. Wręcz przeciwnie, noszenie pierścieni Claddagh na prawej ręce z punktem serca skierowanym w przeciwną stronę oznacza, że ​​nie jesteś w związku lub że twoje serce jest otwarte.

Jak nosić pierścień Claddagh na lewej ręce i jego znaczenie

Pierścionki Claddagh można również nosić na lewej ręce, a jeśli punkt serca jest skierowany do ciebie, oznacza to, że jesteś w związku małżeńskim.Ale jeśli punkt serca pierścienia Claddagh jest odwrócony od ciebie, oznacza to, że ty są w zaręczynach.

Niektórzy postrzegają to również jako znak, że jesteś w długotrwałym lub dożywotnim związku.

Co kryje się za pierścieniem Claddagh?

Jeśli nosisz pierścionek irlandzki lub pierścionek Claddagh jako obrączkę ślubną, musisz zrozumieć znaczenie tej biżuterii. W Irlandii często zdarza się, że pierścień Claddagh jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, zazwyczaj przez matki na córki.

W dzisiejszych czasach możesz podarować pierścionek Claddagh swojemu kochankowi, ponieważ w irlandzkiej tradycji jest to znajoma obrączka ślubna lub pierścionek zaręczynowy. Ogólnie rzecz biorąc, ten pierścień symbolizuje nie tylko miłość, ale także lojalność i przyjaźń.

Przyglądając się pierścieniowi, odkryjesz, że składa się on z trzech części. Każda z nich ma znaczenie, które może odnosić się do małżeństw, które używają ich jako obrączek ślubnych i przyjaciół, którzy noszą je na znak lojalności.

Części pierścienia Claddagh i symbolika

  • Serce: być może najbardziej charakterystyczną częścią pierścienia Claddagh jest serce, a jego znaczeniem jest miłość, jak można przypuszczać
  • Ręce: noszenie pierścienia Claddagh oznacza również przyjaźń, ponieważ ręce trzymają razem serce pierścienia
  • Korona: chociaż korona oznacza tantiemy, możesz postrzegać tę część pierścienia Claddagh jako reprezentację lojalności

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wymieniać pierścienie Claddagh, aby upamiętnić trwały związek, przyjaźń lub romantyczne partnerstwo. Dlatego też normalne jest dawanie tych pierścionków w związkach platonicznych lub poleganie na tym, jak postrzegasz dawcę na poziomie osobistym.

Czy możesz nosić pierścień Claddagh, jeśli nie jesteś Irlandczykiem?

Nie musisz być Irlandczykiem, żeby nosić pierścionek Claddagh. Dopuszczalne jest noszenie go przez wszystkie narodowości, ale ci, którzy mają irlandzkie dziedzictwo, mogą mieć głębsze znaczenie, nosząc swój tradycyjny pierścionek Claddagh.

Co więcej, noszenie pierścionka Claddagh może być sposobem na pokazanie swoich irlandzkich korzeni. Lub, jeśli podróżowałeś do Irlandii, może to być fantastyczna pamiątka, aby przypomnieć sobie bogatą irlandzką historię.

Czy możesz kupić sobie pierścionek Claddagh? Wbrew pozorom, zakup irlandzkiego pierścionka jest całkowicie w porządku, zwłaszcza gdy odwiedziłeś Irlandię i pierścionek Cię zainteresował.

Ogólnie rzecz biorąc, sprawdzenie różnych odniesień daje sygnał do podzielenia się dziedzictwem Claddagh nie tylko dla osób o irlandzkim dziedzictwie, ale także dla osób zainteresowanych irlandzkimi tradycjami.

Kto powinien nosić pierścienie Claddagh?

Każdy może nosić pierścienie Claddagh. Ale jeśli chcesz podążać za jego symboliką zgodnie z tradycją, zawsze możesz podążać za miejscami i znaczeniami omawianymi dla osób samotnych, narzeczonych i w związku małżeńskim.

Czy mogę nosić pierścionek Claddagh, jeśli jestem singlem?

Możesz nosić pierścionek Claddagh, nawet jeśli jesteś singlem lub w swobodnym związku. Większość irlandzkich sklepów jubilerskich wspomina nawet, że można go nosić tak, jak chcesz i że nie jest to prezent dla zakochanych.

Kto daje Ci pierścień Claddagh?

Tradycyjnie irlandzkie matki przekazują swoim córkom pierścienie Claddagh jako pamiątki. Popularne jest również noszenie pierścienia Claddagh, aby pokazać swój status związku, aby te pierścienie mogły pochodzić od kochanków.

Możesz nawet dać go bliskiemu przyjacielowi lub krewnemu, aby symbolizować miłość i lojalność. Ale ogólnie rzecz biorąc, jego znaczenie i sposób noszenia zależy od Ciebie.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyliśmy się nosić irlandzkie obrączki ślubne, które mogą być na lewej lub prawej ręce.

Nosisz Claddagh na lewej ręce, jeśli jesteś żonaty z sercem skierowanym w twoją stronę. Ale jeśli jest po prawej stronie, a serce jest odwrócone od ciebie, oznacza to, że jesteś otwarty na związek.

Czy jesteś zainteresowany kupnem tych pierścionków? Przeczytaj, kto kupuje obrączki.