Ile wymienić sufit uszkodzony przez wodę: pomocny przewodnik

Ten artykuł jest idealny dla tych, którzy są zainteresowani tym, ile wymienić sufit zniszczony przez wodę. Jeśli pozostaniesz w kontakcie z tą wartościową lekturą, dołączymy również kilka pomocnych wskazówek, które pomogą zaoszczędzić pieniądze, jeśli planujesz wymienić lub naprawić sufit uszkodzony przez wodę.

Ponadto artykuł podzielony jest na cztery sekcje. Te sekcje obejmują:

Ile wymienić sufit uszkodzony przez wodę: pomocny przewodnik
 • Zakres kosztów dla każdego rodzaju naprawy;
 • Rodzaje sufitów i czynniki wpływające na sufity uszkodzone przez wodę; i
 • Jak mogę zaoszczędzić pieniądze na wymianie sufitu uszkodzonego przez wodę?
 • Uwaga: w przypadku dostępnej lokalizacji są to tytuły każdej sekcji.

  Zakres kosztów dla każdego rodzaju naprawy

  Koszt wymiany sufitu

  Średni koszt wymiany sufitu wynosi około 830 USD. Możesz jednak uzyskać usługi, które będą wynosić od 474 do 1186 USD.

  Wymiany dokonuje się, gdy sufit jest stary lub już upadł, ponieważ jest już uszkodzony z powodu wody. Jeśli twój sufit jest w rozpaczy, najlepiej będzie wymienić cały sufit, zwłaszcza jeśli jest on również uszkodzony przez wodę.

  Naprawa sufitów pod wpływem wody

  W przypadku napraw po zalaniu można znaleźć ceny, które wahają się od 1660 do 2000 USD. Średni koszt to około 1840 USD.

  Planując naprawę uszkodzonego przez wodę sufitu, należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, które poniesiesz. Oprócz kosztów naprawy, musisz obliczyć budżet na dodatki, aby zapewnić najlepszą cechę sufitu. Obejmuje następujące elementy:

 • Utylizacja — dotyczy to sytuacji, gdy masz zamiar wymienić duże części wychodzące z sufitu. Musisz zapłacić za utylizację materiałów, chyba że Twój przedsiębiorca jest gotów zrobić to za Ciebie bez zapłaty.
 • Funkcje – Będziesz musiał uwzględnić w swoim budżecie, jeśli zostanie przywrócony z dowolnymi delikatnymi funkcjami.
 • Naprawy – Konieczne będzie posiadanie dodatków, głównie w przypadku uszkodzenia spowodowanego przez wodę. Przykładem są pęknięte rury, więc konieczne jest naprawienie połączenia elektrycznego.
 • Wykończenia – Obejmują one malowanie i tynkowanie.
 • Małe poprawki i prace naprawcze

  W przypadku prostej poprawki i naprawy średni koszt wynosi około 208 USD. Ogólny przedział cenowy, za który pobierana jest większość usług, zaczyna się od 178 USD do 237 USD.

  Jeśli występują tylko drobne uszkodzenia, możliwym rozwiązaniem jest przystąpienie do drobnej naprawy łatki. Jest to niezbędne TYLKO w przypadku małych problemów. Nie będzie działać w przypadku dużych wycieków lub wewnętrznych uszkodzeń elektrycznych.

  Rodzaje sufitów

  Płyta gipsowo-kartonowa

  Ten rodzaj sufitu jest niedrogi i bardzo powszechny. Ten sufit jest przymocowany do legarów; następnie należy go otynkować.

  Zawieszony

  Jest to powszechny typ sufitu w biurach i innych sufitach podwieszanych z drugimi sufitami poniżej sufitu centralnego, pokrytymi płytkami. Sufit musi być ukryty przed różnymi szybami i rurami od elektryczności i wentylacji.

  Listwa i tynk

  Ten rodzaj sufitu można często spotkać w starych domach. Jest skonstruowany przy użyciu cienkich linii drewna. Są one pokryte mieszaniną piasku, wody, wapna i włosia końskiego.

  Czynniki wpływające na sufity uszkodzone przez wodę

  1. Doświadczenie handlowca

  Jeśli masz pecha, że ​​masz nowicjuszy lub niedoświadczonych handlowców, najprawdopodobniej masz wady na suficie. Im więcej grasz, tym lepsza jakość.

  2. Jeśli dom jest wymieniony jako budynek

  Jeśli Twój dom znajduje się w zabytkowym budynku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że naprawa sufitu uszkodzonego przez wodę będzie droższa. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego, jego sufit jest repliką oryginalnego sufitu, co może wymagać kosztownych technik i materiałów.

  3. Rodzaj sufitu

  Każdy rodzaj sufitu będzie miał inny koszt, gdy spróbujesz go wymienić lub naprawić.

  4. Aktualny stan sufitu

  Kiedy sufit jest w złym stanie, najprawdopodobniej jego naprawa będzie dłuższa i bardziej kosztowna. Jeśli jest zbyt uszkodzony, zalecamy wymianę całego sufitu.

  5. Rozmiar sufitu

  W przypadku dużych pomieszczeń najprawdopodobniej masz duży sufit. Zależy to od zakresu wad sufitu, a naprawa może być kosztowna.

  6. Poziom i rozmiar uszkodzeń

  Posiadanie rozległych obszarów uszkodzeń będzie kosztowne. Jeśli uszkodzenie przez wodę dotyczyło tylko małych porcji, może to kosztować mniej.

  Jak mogę zaoszczędzić pieniądze na wymianie sufitu uszkodzonego przez wodę?

  Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, oto kilka wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy! Jeśli masz zamiar wymienić duże części lub cały sufit, powinieneś rozważyć samodzielne zdejmowanie wszystkiego.

  Podczas wykonywania tej procedury należy nosić rękawice i okulary ochronne, aby uniknąć obrażeń i ran. Możesz także przenieść meble i samodzielnie położyć arkusze ochronne, aby obniżyć koszty pracy.

  Wniosek

  Cieszymy się, że masz punkt tego artykułu na temat tego, ile wymienić sufit uszkodzony przez wodę. Aby samodzielnie wykonać to zadanie, sugerujemy zakup zestawu sufitowego.

  Najlepiej byłoby zauważyć, że możesz nie osiągnąć profesjonalnych rezultatów, wykonując to zadanie sam, a narzędzia te nigdy nie powinny być używane do rozległych uszkodzeń. Jeśli sam wykonasz to zadanie, nie możesz złożyć skargi na ubezpieczenie od problemu, który spowodowałeś do swojego prawnika. Gorąco radzimy zadzwonić po profesjonalną pomoc, aby zapewnić ci ochronę ubezpieczeniową, gdy wystąpi ten sam problem.