Ile wody zużywa myjka ciśnieniowa

Ile wody zużywa myjka ciśnieniowa? Konwencjonalna myjka ciśnieniowa w gospodarstwie domowym zużywa około dwóch galonów wody na minutę, głównie podczas korzystania z lekkiej maszyny.

Wytrzymała lub średnio obciążona myjka ciśnieniowa może płynąć do pięciu galonów lub nawet więcej na minutę. Zależy to od wskaźnika GPM myjki ciśnieniowej.

Ile wody zużywa myjka ciśnieniowa

Wiedz, że ilość wody zużywanej przez myjkę ciśnieniową różni się w zależności od modelu i marki. Typowa jednostka wytwarza jeden przecinek osiem galonów na minutę do użytku domowego, ponieważ jest to jak dwa tysiące sto funtów na każdy cal kwadratowy maksymalnego ciśnienia. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Ile wody zużywa Twoja myjka ciśnieniowa?

Ile więc wody zużywa myjka ciśnieniowa? Wąż ogrodowy zużywa mniej wody, w co wierzy większość ludzi, ponieważ nie rozpyla wody pod podobnym ciśnieniem. Ale w rzeczywistości myjka ciśnieniowa zużywa mniej wody, co jeśli użyjesz do czyszczenia węża ogrodowego, spowoduje kosztowne zużycie wody w każdej minucie. Ma mniejszy nacisk, co wymaga większego wysiłku w usuwaniu brudu. Myjka ciśnieniowa wykorzystuje dwa GPM, podczas gdy wąż ogrodowy wymaga dwudziestu galonów, aby uzyskać ten sam wynik.

Wąż ogrodowy jest mniej wydajny, jeśli chodzi o czyszczenie osadzonych zabrudzeń. To wtedy, gdy kończysz z wężem, który zużywa dużo wody. Z drugiej strony myjka ciśnieniowa zwiększa ciśnienie wody. Tym samym pozwala na eliminację osadzonych zabrudzeń. Oszczędza wodę, czas i ogród staje się imponujący.

Spójrz na to w ten sposób, a wąż ogrodowy co minutę dostarcza dwa galony wody. Teraz możesz zużyć 2 galony na minutę z wężem. Lub przepuść go podobnie w pompie myjki ciśnieniowej, która pobiera dwa galony podczas wyrzucania dwóch galonów. Różnica polega na tym, że myjka ciśnieniowa zwiększa ciśnienie wody.

Galony zużywające wodę nie zwiększają się po przymocowaniu do myjki ciśnieniowej. Myjka ciśnieniowa i wąż ogrodowy zużywają tylko podobną ilość wody. Myjka ciśnieniowa zużywa mniej wody dzięki sztuczce. Oczyść mały obszar za pomocą węża, ale zajmuje to pięć minut. Nie ma ciśnienia potrzebnego do szybkiego przemieszczenia brudu, nawet podczas ściskania dyszy węża przy tak wysokim ciśnieniu. Niemniej jednak niewielki obszar można łatwo wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej przez jedną do dwóch minut. Zapewnia moc do łatwego usuwania brudu ze szczelin. To jest powód, dla którego myjka ciśnieniowa zużywa mniej wody.

Czynniki wpływające na zużycie wody

Na ilość wody zużywanej przez myjkę ciśnieniową wpływa kilka czynników.

#1. Do czego służy myjka ciśnieniowa

To, do czego służy myjka ciśnieniowa, bezpośrednio wpływa na poziom zużycia wody, ponieważ może to dotyczyć czyszczenia podjazdu lub chodnika oraz domu. W takim przypadku należy zastosować myjkę ciśnieniową o średnim obciążeniu lub ciśnieniową. Należy produkować w zakresie od 2300 do 2500 PSI. Dodatkowo musi zużywać 2,2 do 2,3 galonów na każdą minutę. Lekka myjka ciśnieniowa jest pomocna podczas czyszczenia ciężarówki, samochodu lub łodzi. Produkuje od 1400 do około 1800 PSI przy szybkości wody, która spada od 1,4 do około 1,6 galonów na minutę. Oto 9 sposobów na użycie myjki ciśnieniowej, która rozwali Twój umysł.

#2. Jak używana jest myjka ciśnieniowa

Przepływ wody, ciśnienie, ciepło i roztwory czyszczące znacząco wpływają na zużywaną wodę. Wszystko to łączy się, wpływając na szybkość czyszczenia powierzchni. Zauważ, że to prędkość eliminuje zużycie. W zimnej wodzie brud będzie wymagał większego wysiłku podczas usuwania. Nadal będziesz potrzebować środka czyszczącego, który usuwa brud i dodaje więcej czasu i wody.

Sposób zmniejszenia zużycia wody

Jeśli chcesz zmniejszyć ilość zużywanej wody podczas korzystania z urządzenia ciśnieniowego, weź pod uwagę kilka rzeczy.

Dopóki wiesz, jak prawidłowo obchodzić się z praniem, będziesz używać tylko potrzebnej wody, która oszczędza wodę. Podczas mycia samochodu przed użyciem detergentu konieczne jest lekkie namoczenie, ponieważ zmniejsza to zużycie wody i zmiękcza brud. Przy użyciu detergentu wnika głęboko. Późniejsze płukanie to jak wyeliminowanie detergentu. Praca z tym brudem nie będzie wymagała godzin. Wykonaj to właściwie i wypij od dziewięciu do piętnastu galonów wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa. Już wiesz, że to oszczędność czasu. Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej wykonuje pracę znacznie szybciej. Wyjdzie z lepszymi wynikami. Zużywaj mniej czasu, mniej wody i lepiej wykonuj swoją pracę. Korzystanie z myjki ciśnieniowej jest nadal korzystne! Wiedz też, dlaczego moja myjka ciśnieniowa się nie uruchamia i jak uruchomić myjkę ciśnieniową gazową.