Ile weselni planiści zarabiają rok?

Odpowiedź na to, ile weselni planiści zarabiają rocznie, może zacząć się od około 15 000 USD, przy założeniu, że organizator ślubów zorganizuje tylko 10 ślubów po 1500 USD za wesele. Istnieje jednak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy przewidywanych zarobkach w tym zawodzie.

Omówimy je bardziej szczegółowo poniżej, jeśli weźmiesz pod uwagę tę karierę. A jeśli chodzi o pary, które nie mają budżetu na tego sprzedawcę, napisaliśmy też poradnik, jak zaplanować wesele bez konsultantki ślubnej.

Ile weselni planiści zarabiają rok?

Ile Wedding Planner zarabia rok: co wpływa na zarobki Wedding Plannera

Na podstawie liczby ślubów, które odbędą w ciągu roku

Pomoże Ci to wiedzieć, ile ślubów planują śluby rocznie, aby zorientować się, jakie są ich oczekiwane całkowite zarobki. Na przykład średni koszt organizatora ślubu na wesele wynosi 1500 USD.

A jeśli organizator ślubów może zorganizować do 10 ślubów rocznie, oznacza to, że jego łączne zarobki zaczynają się od 15 000 USD. To może wydawać się małe, ale pamiętaj, że zakłada to podstawową pensję w wysokości 1500 USD za ślub, a jeśli wesela, które mogą robić rocznie, to tylko 10.

Możliwych jest dwadzieścia ślubów rocznie, a stawka godzinowa lub opłata za pakiet może być wyższa. Istnieje jednak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu stawek konsultantów ślubnych, zwłaszcza rodzaj oferowanych przez nich usług i pakietów, które ostatecznie wpłyną na ich roczne wynagrodzenie.

Na podstawie doświadczenia

Kwota, jaką pobierają wedding plannerzy, zależy od ich doświadczenia i wiedzy. Biorąc to pod uwagę, początkujący planiści mogą zarobić mniej niż 30 000 USD rocznie, podczas gdy doświadczeni i najwyżej oceniani planiści ślubni zazwyczaj mają roczne zarobki przekraczające 81 000 USD.

A co z konsultantami ślubnymi średniego i wyższego szczebla? Planista ślubny średniego szczebla może zacząć od mniej niż 46 000 USD rocznie, podczas gdy doradcy ślubni wyższego szczebla zazwyczaj mają roczną pensję około 62 000 USD.

Pamiętaj, że osoby zajmujące się planowaniem ślubu mogą być pod kimś innym lub samemu zajmować się biznesem jako freelancerzy. Czynniki te mogą również wpływać na łączne zarobki, jakie uzyskują w ciągu roku.

Ile pieniędzy zarabiają organizatorzy imprez weselnych?

Średnie zarobki konsultanta ślubnego na godzinę w Stanach Zjednoczonych wynoszą około 22 USD. Wynagrodzenia mogą również zaczynać się poniżej 13 USD za godzinę, ale organizatorzy ślubów mogą z czasem pobierać nawet 40 USD za godzinę.

Warto zauważyć, że niektórzy organizatorzy ślubów mogą również oferować pakiety zamiast pracy za stawkę godzinową. W przypadku tej konfiguracji spodziewaj się ceny początkowej poniżej 8000 USD za pełną usługę lub częściowe planowanie na poziomie tylko poniżej 3000 USD.

Czynniki wpływające na pensje organizatorów ślubów

Lokalizacja

Podobnie jak inni dostawcy ślubów, organizator ślubów pobiera opłaty w zależności od lokalizacji. Na przykład, duże miasta mają droższe stawki dla koordynatorów ślubów i planistów niż te na obszarach wiejskich.

Dlatego zastanów się, gdzie będziesz mieć swoją firmę zajmującą się planowaniem ślubów, jeśli chcesz zarobić dobre pieniądze. Ale oczywiście jest też zaleta wyboru małego miasta ze względu na mniejszą konkurencję.

Usługi

Uwzględnienie w Twojej usłudze i pakiecie wpłynie na kwotę, jaką możesz obciążyć klienta. Na przykład niektórzy planiści planują tylko częściowe, podczas gdy inni są zaangażowani od początku do końca dnia ślubu.

Możesz również oferować dodatki do swojej stałej opłaty, aby klienci mogli wybrać to, czego potrzebują, a Ty również zarobisz dodatkowe. Na przykład niektórzy organizatorzy ślubów otrzymują opłaty procentowe, będąc jednym ze sprzedawców lub dostawców usług ślubnych.

Czy bierzesz ślub, a budżet jest problemem? Przeczytaj najlepsze wskazówki, jak zapłacić za ślub.

Doświadczenie

Twoje doświadczenie w branży może pomóc Ci zwiększyć zarobki jako konsultantka ślubna. Oczywiście możesz pobrać rozsądną stawkę, a klienci będą skłonni zapłacić, jeśli masz doświadczenie, aby udowodnić jakość swoich usług.

Łatwo jest również zbudować zaufanie, gdy profesjonalista, z którym pracują, jest wyszkolony w swojej pracy z powodu lat robienia tego. Rozważ stopień naukowy w dziedzinie hotelarstwa i pracuj pod okiem doświadczonych konsultantów ślubnych, aby zdobyć więcej doświadczenia, jeśli zaczynasz.

Gdzie organizatorzy ślubów zarabiają najwięcej?

Organizatorzy ślubów zarabiają w Dystrykcie Kolumbii nawet 65 000 dolarów i więcej. Inne stany, w których organizatorzy ślubów zarabiają najwięcej, to Nowy Jork, New Jersey, Wirginia i Connecticut.

Czy Wedding Planner to dobra kariera?

Bycie konsultantem ślubnym to satysfakcjonująca kariera, ponieważ pomagasz parom zrealizować wymarzone wesela i łagodzisz stres podczas przygotowań i po ślubie. Możesz również sprawić, że planowanie wesela będzie okazją do poznania różnych kultur i tematów, ponieważ Twoi potencjalni klienci są bardzo zróżnicowani.

Im bardziej masz doświadczenie, tym wyższe możesz rozsądnie poprosić o swoje usługi, jeśli chodzi o zarabianie. A dla początkujących konsultantów ślubnych, typowy zarobk to 13 USD za godzinę, co jest nadal dość wykonalne, biorąc pod uwagę, że jesteś nowy w branży.

Pamiętaj jednak, że bycie konsultantem ślubnym przenosi umiejętności organizacyjne na zupełnie nowy poziom. Musisz także stale kontaktować się z ludźmi i dostawcami ślubów, aby zapewnić Twojemu klientowi najlepszy ślub.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile planiści weselni zarabiają rocznie, co może wynosić 15 000 USD, jeśli każdy ślub kosztuje 1500 USD, i organizują dziesięć ślubów rocznie.

Z drugiej strony doświadczeni organizatorzy ślubów mogą zarobić ponad 80 000 USD rocznie. Niemniej jednak wiele czynników będzie miało wpływ na Twoje zarobki jako planisty.