Ile waży podgrzewacz wody? 6 Imponujące wagi!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile waży podgrzewacz wody? Koniec z cudami, trafiłeś we właściwe miejsce. Puste podgrzewacze wody w zbiorniku ważą średnio około 150 funtów, ale to zależy od wielkości.

Podgrzewacze wody w zbiorniku ogólnie ważą 2,7 funta na galon magazynu. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody są znacznie lżejsze, ważą średnio 26 funtów.

Ile waży podgrzewacz wody? 6 Imponujące wagi!

Ponadto średnia waga podgrzewacza podwodnego to 30 funtów. Typowy zbiornik o pojemności 50 galonów może zawierać do 418 funtów wody, ponieważ woda waży około 10-12 funtów na galon. Wliczając wagę czołgu, masz jedną dużą maszynę. Ponadto, gdy są puste, grzejniki wykorzystujące zbiorniki do przechowywania są bardziej masywne w porównaniu z tymi bez zbiorników. Ważne jest, aby wiedzieć, że prawie wszystkie podgrzewacze zbiorników przechowujących zawierają metalową skrzynkę, która może być ocynkowana lub wykonana ze stali chromowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat wagi podgrzewaczy wody, musisz kontynuować czytanie.

Czynniki wpływające na wagę podgrzewacza wody

Rodzaj, wielkość, a nawet to, czy zbiornik jest pusty lub pełny, mają wpływ na ostateczną wagę grzałki. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich, aby łatwo zrozumieć, ile waży podgrzewacz wody.

#1. Rodzaj podgrzewacza wody

Podgrzewacze wody dzielą się na dwie kategorie: styl zbiornikowy i bezzbiornikowy. Jak sugeruje tytuł, grzejniki typu Tank są wyposażone w zbiornik, który przechowuje ciepłą wodę, więc jest ona dostępna, gdy jej potrzebujesz. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody, znane również jako natychmiastowe podgrzewacze wody, nie muszą przechowywać przegotowanej wody w dużym zbiorniku.

Za każdym razem, gdy włączasz słuchawkę prysznicową i kran, zimna woda wpływa do urządzenia, aby je ogrzać. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody oferują dodatkowe korzyści, koszty i oszczędność energii: są lżejsze niż podgrzewacze wody w zbiorniku. Natychmiastowe podgrzewacze wody zwykle ważą 26 funtów, podczas gdy podgrzewacze wody w zbiorniku ważą 155 funtów na kruszywie.

#2. Rozmiar zbiornika

Całkowita waga podgrzewaczy wody w zbiorniku jest bardzo zróżnicowana w zależności od wielkości zbiornika. W przypadku domów jednorodzinnych zbiorniki grzewcze mają zwykle około 35 i 75 galonów. Oto ile powinien ważyć zbiornik po opróżnieniu, podgrzewacze wody o pojemności 40 galonów ważą agregat 108 funtów, podgrzewacze o pojemności 50 galonów ważą średnio 145 funtów, a podgrzewacze wody o pojemności 80 galonów około 190 funtów na typowym.

#3. Woda w zbiorniku

W rzeczywistości, jeśli w jakiś sposób zbiornik zostanie napełniony wodą, staje się bardzo ciężki. Ponieważ woda waży nieco ponad dziesięć funtów, radzę spuścić wodę przed przeniesieniem podgrzewacza wody.

Waga różnych rozmiarów podgrzewaczy wody

Podgrzewane podgrzewacze wody występują w różnych pojemnościach, co ma wpływ na wagę. Aby dowiedzieć się więcej, rzuć okiem na poniższy materiał. Prawdopodobnie zobaczysz, ile ważą podgrzewacze wody o różnych rozmiarach, co musi odpowiedzieć na kluczowe pytanie.

#1. Waga 10-galonowego podgrzewacza wody

Podgrzewacze wody o pojemności 10 galonów są dość małe i dlatego mogą nie być szczególnie skuteczne w ogrzewaniu domów. Wiele osób może używać ich do ogrzewania małych domów, gdy nie ma miejsca na większe podgrzewacze wody. Nadają się również do kompaktowych domów o ograniczonej powierzchni grzewczej. Podgrzewacz wody o pojemności 10 galonów powinien ważyć około 47 funtów, jednak należy pamiętać, że może się to różnić w zależności od wybranego urządzenia.

#2. Waga 20-galonowego podgrzewacza wody

Grzałka o pojemności 20 galonów jest najprawdopodobniej najkrótszym podgrzewaczem bezzbiornikowym, jaki znajdziesz w domu. To zadziała tylko w skromnym domu. Na niewielkiej powierzchni może dostarczać ciepła i wody jednej lub dwóm osobom. Podgrzewacz wody o pojemności 20 galonów ważyłby 75 funtów.

#3. Waga 30-galonowego podgrzewacza wody

30-galonowy grzejnik jest jednym z najmniejszych, jakie można znaleźć w domu. Takie podgrzewacze wody mogą ważyć poniżej 90 funtów. Powszechne są grzałki o pojemności 30 galonów i wadze 94 g. Taki grzejnik wystarczyłby do ogrzania pojedynczego biura, ale będzie niewygodny w nieco większych pomieszczeniach.

#4. Waga 40-galonowego podgrzewacza wody

40-galonowy podgrzewacz wody waży około 110 funtów na typowym. To się zmienia w zależności od różnych rzeczy. Jest to najpopularniejszy element podgrzewacza wody spotykany w większości gospodarstw domowych. Jeśli masz podgrzewacz wody tylko do domu jednorodzinnego, ten rozmiar może być idealny. Nie jest to największy ani najmniejszy podgrzewacz wody na rynku, ale nie jest też najmniejszy.

#5. Waga 50-galonowego podgrzewacza wody

Gdy 40-galonowy grzejnik nie jest całkiem odpowiedni, 50-galonowy będzie alternatywą. Jest nieco cięższy i może ważyć 170 funtów. Dane te mogą się różnić w zależności od ram. Niemniej jednak standardowy podgrzewacz wody o pojemności 50 galonów waży około 170 funtów.

#6. Waga 75-galonowego podgrzewacza wody

Waga 75-galonowego podgrzewacza wody będzie znacznie wyższa niż 40-galonowego podgrzewacza. Grzejniki o pojemności 75 galonów mogą ważyć 300 funtów. Będą pewne różnice w wadze, ale muszą ważyć co najmniej 290 funtów. Ten typ grzejnika jest powszechnie spotykany w otoczeniu biznesowym, ale może być również używany do ogrzewania ekstremalnie dużych osiedli mieszkaniowych.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, ile waży podgrzewacz wody. Jeśli nie masz pewności co do wagi podgrzewaczy wody, ten artykuł rozwiał wszystkie twoje wątpliwości. Przeważnie podgrzewacze wody bez zbiornika są lżejsze niż podgrzewacze wody w stylu zbiornika, ale jeśli mieszkasz w dużej rodzinie, potrzebujesz podgrzewacza wody w stylu zbiornika. Dziękuję wam, przyjaciele. Do przeczytania tego artykułu.

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, ile energii zużywa podgrzewacz wody i jak czyścić podgrzewacz wody bez zbiornika.